Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Megéri eladni egy 3 szobás...

Megéri eladni egy 3 szobás külvárosi panelt és venni az árából egy belvárosi 2 szobás téglát? (szigetelés szempontjából)

Figyelt kérdés

Elvált nő vagyok,kisfiammal élek,szóval hely szempontjából ez a 70 négyzetméter amúgy is nagy,ráadásul emberi hang szempontjából zajos is,bolt,öreg nénik reggel zöldségért,focipálya stb,azt hallottam hogy a tégla jobb zaj és hő szigetelő,ez igaz?

Minket nem zavar a város zaja,hisz elnyom minden emberi hangot az autók hangja,ami valamiért kifejezetten altat engem.Viszont mivel belvárosról és tégláról van szó,fel fogja emészteni a pénzem nagy részét.A kérdésem az,hogy szerintetek a belvárosi lét jobb-e,ill. a tégla tényleg sokkal jobb a panelnél?



2017. jún. 30. 19:21
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Jó bonyolultan kérdezted meg... Én eladnám a külvárosi 3 szobást és vennék egy beljebb lévő, zöldövezeti kétszobás panelt, ami parkra néz, nincs focipálya, stb. pl. Kelenföld. Dehát én nem szeretem a belvárosi zajt ugye... Úgyhogy ezt a kérdést neked kell eldöntened. Olyat vegyél, amiben jól érzed magad. Én laktam téglában is, panelben is, a tégla is tud zajos lenni, attól függ, ki lakik a fejed fölött, milyen a gang, a lift, az épület aljában van-e bolt, büfé, raktár, stb. A fűtést és melegvizet mindenképp alaposan gondold át, mert amikor én panelből téglába költöztem, akkor meg kellett szokni, hogy a fűtéssel törődni kell, nem jön csak úgy a meleg...ellenőriztetni, javittatni a kazánt, cserélni a bojlert, stb., nem kevés idő és pénz volt.
2017. júl. 1. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
100%

Hogy belvárosban vagy külvárosban jobb-e élni, az mindenkinek a maga ízlése, nincs rá egyértelmű válasz.

Az viszont biztos, hogy maga a tégla épület nem garancia semmire sem. Én másfél évig laktan egy (szerencsére csak bérelt) tégla lakásban, ahol a másik lépcsőházból nyíló szomszéd lakás hálószobája volt az én hálószobám szomszádja. MINDEN áthallatszott! De nem csak a hálóbók, a nappalibólis, ha épp nem csukta be a kedves szomszéd az ajtót a kettő között. Egy apró óvatos köhintés is. Ha normál hangon beszélget valaki a szomszédban, szóról szóra mindent értesz. Mindez egy 60-as években épült épületben... Szörnyű volt!

Utána költöztünk át panelbe, igazi megváltás! A béke szigete!!

Ezzel csak annyit akartam mondani, hogy ha nézegetsz, légy nagyon-nagyon körültekintő!


Sok sikert!

2017. júl. 4. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!