Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Mennyit kell alkudni egy ház...

Mennyit kell alkudni egy ház árából? Illetve mennyibe kerülnek a járulékos költségek?

Figyelt kérdés

Gondolom mindenki túlárazza az eladó házat, hogy aki veszi az élvezze, hogy alkudhat. De kb mennyi az annyi? 10% 15% 20%

Egy autót is át kell iratni, eredetiség vizsga...egy háznál mik vannak?



2017. júl. 4. 19:12
 1/8 anonim ***** válasza:
14%

/ügyvédi díj, ami 1,5%-a az eladási árnak, tehát 10.000.000Ft-os háznál, 150.000Ft!


Biztos van illeték, de az gondolom pár ezer, max 10eFt körül.


Aztán a takarítás, kifestetés, illetve berendezni a lakást, ha nincs benne semmi.


Alkudni, meg csak akkor tudsz, ha nincs nagy kereslet a házra a környéken, függ attól mióta árulja az eladó, illetve milyen hamar kell neki a pénz, valamint a környéken mennyiért mennek el a házak.


Ha kihagyja az ingatlanközvetítőt az eladó, az kb 5% + áfa-val kevesebb, ami azért elég komoly összeg.


Érdemes a kiszemelt lakást, házat magadnak felkeresni a tulajt, hogy ha ő ingatlanosra is bízta, akkor is te kerested fel őt, tehát az ingatlaniroda ez esetben nem részesül semmiben, és máris jobb alkupozícióban vagy.


A tulajt lehet postaládán keresztül, vagy a gondnokon, szomszédokon keresztül értesíteni, hogy érdekel az eladó lakás, ház.

2017. júl. 4. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
87%
Illetek nekunk 2 millios haz utan 80000ft volt, ebben az evben. 10 evvel ezelott 8 millio utan, 200 ezer. Szoval nem olyan hangyanyi az.
2017. júl. 4. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Első háznál 35 éves kor alatt 2%az illeték amúgy 4% és a 2% illeték kedvezményen belül most hirtelen pontosra passzolom,de az eddigi 8 milliós határt emelték valamennyivel és talán 15 millió alatt érvényes.
2017. júl. 4. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Viszont amúgy nem mind1,hogy kp vagy hitel mert másképp alakulnak akkor a fizetni valók
2017. júl. 4. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
85%

Én ingatlaneladásnál soha nem követtem el azt a baromi nagy hibát, hogy túláraztam, mert hátha valami nyomorultnak az az öröme, hogy alkudhat.

Körülnéztem a piacon és 5-10%-al olcsóbban tettem fel mint a környékbeliek, aki ezek után alkudozni akart, azt kivágtam mint a taknyot.

Két házat adtam el eddig, az egyiket a hirdetés megjelenése után 1 héttel, a másikat nem egészen egy hónap alatt, holott egyik sem volt a Rózsadombon és nem kétmilliós házak voltak.

Akik túlárazzák (esetleg pont alkura számítva), azok évekig szopnak vele és alaposan ráfizetnek.

2017. júl. 4. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Most vettünk egy házat,nagy telekkel .Ugyan 2 éve nem lakták,de nem is volt hirdetve.Véletlenűl tudtuk meg,hogy el is adnák .Megnéztük,és kérdeztük az árát.Az elad mondta,ebből nem is enged .Az árat mi is reálisnak találtuk,és nem is alkudtunk.Nagyon sok házat néztünk meg előtte,amiket drágábban hirdettek meg .

6.5 milla volt,az ügyvédi költség 35 ezer.

Vidéken nagyon jó állapotú házakat lehet venni ennyiért is .

2017. júl. 4. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Fundamentanak hogy kell igazolni mennyiért vettem a hàzat?
2017. júl. 4. 22:41
 8/8 anonim ***** válasza:

Ügyvéd: 1,5% (+ tulajdoni lap lekérésének díja)

Illeték (vagyonszerzési illeték): ha első lakástulajdonos vagy, és 35 év alatti, és az ingatlan értéke nem haladja meg a 15 mill, akkor 2%, egyébként 4%

2017. júl. 13. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!