Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Nagymamám nekem akarja adni a...

Nagymamám nekem akarja adni a házát. Mit tehetnénk?

Figyelt kérdés
Nagymamám rám hagyná a házát.fele az övé a többi része pedig a 3 gyereké. Most az lenne a problémánk hogy az egyik gyerekének hitel tartozása van és már minden "tulajdona"( földjei és a háza is) a banké és árverésre bocsátják. Ilyen esetben ha én kamu árral megveszem a házat kell fizetnem a banknak vagy ha rám hagyja a mamám illetve ha ajándékozási szándékkal kapom?

2017. júl. 18. 17:24
 1/9 anonim ***** válasza:
33%

Tehát az ingatlan 1/6-át szeretnéd megvenni?

Ha már az 1/6ra is van bejegyezve vh.jog akkor csak azzal együtt ajándékozhatja neked. Megvenni meg csak a végrehajtóval megegyezve vagy az árverésen tudod.

Ha még nincs rajta vh.jog akkor sem jobb a helyzet, mert "ha" így próbálja meg "menteni" a vagyonát, téged is eljárás alá vonnak.

2017. júl. 18. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
87%

Miért kell kamu árral megvenned?

Vedd meg a végrehajtáskor gombokért, mert az 1/6-od résznek nem lesz nagy ára és akkor már csak a másik kettő hangyányi tulajdonát kell megvenned, ahogy lehetőséged nyílik rá.

Gondolom az egyik 1/6-od valamelyik szülődé, tőle akár ajándékba is megkaphatod, mert nem sokat érhet, kivéve, ha a Rózsadombon egy másfél milliárdos palotáról beszélünk.

Ez a közös tulajdonlás egyébként is jó nagy szar.

2017. júl. 18. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
95%

... ráadásul mint 50%-os tulajdonosnak, elővásárlási jogod is van.

Én igyekeznék megszerezni a házat, aztán vagy benne laknék, vagy eladnám, de semmiképp nem közösködnék.

2017. júl. 18. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Tehet akkor kizárt az hogy teljes mértékben az enyém legyen a ház úgy hogy a mamám rám iratja? Mert amíg ő él addig az övé kizárólag szerintünk mert akkor küldtek volna árverezésről szóló papírt.(édesanyámnak küldtek hogy a közös földjüket árverezik,és egyébként a ház negyede az övé is) Egyébként egy kis falusi házról van szó sok mellék épülettel
2017. júl. 18. 18:34
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Tegyünk tisztába néhány dolgot!

Az elején azt írtad, hogy a ház fele a Mamádé, A többi a gyerekeié.

Most azt írod, hogy Mamádé kizárólag és anyukádnak is van 1/4 része?


Szerintem:

A Mamádnak van 1/2 tulajdona és haszonélvezete a másik 1/2re, aminek a tulajdonosai 1/6-1/6 arányban a gyermekei.


Mamád rendelkezhet a saját tulajdona felett. De a többi nem az övé!

Kérjetek ki egy tulajdoni lapot, azon látszik, hogy van-e bejegyezve VH-jog az egyik gyermek 1/6 tulajdonára.

2017. júl. 18. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Az a baj hogy tanácsot kérsz de teljesen érthetetlen a kérdés. Egyszer azt írod a mamádé a ház egyszer meg hogy másnak is van része benne. Vagy a mamádé teljesen csak örökösök vannak és akkor megy több felé? És mi az hogy szerintetek a mamádé? Hogy nem lehet tudni egy ingatlanról hogy kié? Először döntsd el hogy jelenleg kié a ház .
2017. júl. 18. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Ez az egész úgy van hogy volt a dédim övé volt a ház és a dédi papámá de a dédi papámtól megvette a papám a házat miután ő meghalt a gyerekekre maradt a része azaz 3felé ment most h meghalt a dédim az ő része a mamára ment. De a mamám már öreg és elakar menni a városba panelba mert nem bír a nagy területtel és azért szeretné nekem adni a lehető legolcsóbban jöjjek ki mivel még van 1 évem vissza az iskolából. Édesanyám van bent a házban és a nővére akinek van a sok hitelje valamint a vak nővérük aki a mamámmal lakik de ő költözne a mamámmal együtt.
2017. júl. 18. 20:51
 8/9 anonim ***** válasza:

Akkor az van amit írtam!

A Mamád a felével rendelkezhet!

A másik 3*1/6 meg a testvéreké!

Amelyiken vh van azt az árverésen tudod megszerezni a legegyszerűbben. Anyukád neked adhatja, a harmadik testvért meg meg kell kétdezni mit szeretne!

2017. júl. 18. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Tehát, mivel az ajándékozás egyenesági fel és lemenők között illetékmentes, így ha nagymamád és édesanyád is neked ajándékozza a részét, akkor 4/6-od része a tiéd lehet teljesen költségmentesen (persze ügyvédi ktsg, tulajdoni lap kikérés ilyesmi azért ajándékozásnál is van).

A maradékra vonatkozóan a többiek már leírták a lehetőségeket. Ha a tiszta 1/6 tulajdonosa nem akarja esetleg eladni, bíróságon kérheted a közös tulajdon megszüntetését.

2017. júl. 19. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!