Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Hová érdemes költözni Budapest...

Hová érdemes költözni Budapest agglomerációjában?

Figyelt kérdés

A legfontosabb szempont számunkra a közbiztonság, tehát a lakosság összetételének kiemelt szerepe van. Azt hiszem ez ma már nem tabu téma és sajnálatos, hogy túl sok évtizedig az volt...

2-3 szobás családi házat szeretnénk vásárolni zöld övezetben, közel a fővároshoz.

Pécel, Maglód, Gyömrő településeket merné ajánlani aki jobban ismeri a térséget? Esetleg inkább a budai oldalt? Netán Gödöllő, Veresegyház?

Kelet-Magyarországról származunk a párommal, egy gyereket szeretnénk felnevelni távol azoktól a körülményektől, mint amiket nekünk - szó szerint - túl kellett élnünk.


Nem tudom egyáltalán lehetséges-e még ma Magyarországon úgy élni, hogy ne kelljen félni, sötétedéskor haza sietni, késő éjjel a fiatalkorú gyerekért aggódni és virrasztani, és ezek még csak a finomabb elővigyázatosságok...



2017. júl. 31. 20:28
 1/4 anonim ***** válasza:
49%

Ezek pontosan azok a települések Budapest vonzáskörzetében, ahova kitelepítik a belső kerületekből, rehabilitációs övezetekből a - mondjuk ki - svéd turistákat.


Nagyjából Csömör, Kistarcsa, Nagytarcsa és attól lefelé mondhatjuk igen SZÍNES a lakosság összetétele, Pécel, Ecser, Maglód, Gyömrő, Gyál, Vecsés, Üllő.


Ezek nem javasolt területek, de ha erre van keret akkor célszerű végigkocsikázni a településeken, mondjuk péntek éjjel, amikor megkapják a havi segélyt a mélyszegény emberek, mert a dínom-dánomból kiderül mennyire pörög a roma kultúra.


Nem zárom ki, hogy ezeknek a településeknek is lehetnek kulturáltabb magyar lakta részei.


Ha már Kelet-Budapest, akkor nagyon északon Gödöllő.

2017. júl. 31. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
48%

A választ, illetve nektek a megoldást elsősorban az határozza meg, mennyi pénzzel tudtok gazdálkodni. A kritériumnak leginkább a dél-délnyugat-budai környék felelhet meg, Budaörs, Törökbálint, Budakeszi, esetleg Biatorbágy, Sóskút.

Én a kelet-pesti részeket nem ismerem, csak innen-onnan hallottam nem túl jó véleményeket. Én például 1X éve lakom olyan helyen közel a fővároshoz, ahol köztudottan "vegyes" a lakossági összetétel, egyik ház 100 milliós, másik meg putri.

Azt viszont leszögezem, olyan, hogy sötétedés után nem érhet senkit baj, csak mert "jobb" környéken lakik... ma már nincs. A betörések is inkább ott vannak, ahol sok a jómódú, hisz ott jobb eséllyel nagyobb a zsákmány is.


Szóval eléggé összetett a dolog, ha találtok egy jónak tűnő házat, alaposan járjátok körbe a környéket.

2017. júl. 31. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat. Ezekből is már kitűnik, hogy érdemes lett volna egy keret összeget feltüntetnem. Sajnos pontosan nem ismerem az ingatlan ár viszonyokat BP körül.


Tegyük fel tehát, hogy a keretösszeg ~30 millió Ft.

2017. júl. 31. 20:47
 4/4 anonim ***** válasza:
0%
Dunakeszi (közel Budapest akár tömegközlekedéssel is, kb 20perc nyugati), Göd, Gödöllő, Szentendre bizonyos részei. Ezeket tudom javasolni. De ezek pest megyei városok, meg kell nézni melyik részére költözöl.
2017. aug. 29. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!