Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Lakásvásárlásnál ha részletfiz...

Lakásvásárlásnál ha részletfizetést kérek az illeték megfizetésre, mennyit szoktak adni?

Figyelt kérdés

Sokkal kevesebbre számítottam, 720.000 forintot kell majd kifizetnem. Egyszerűen nincs ennyi pénzem, kb. 200.000-rel számoltam. Még ha egy évre is adják, nem tudok egyedülállóként havi 60 ezret félretenni :(

Van rá esély, hogy 4-5 évre adják?


2017. aug. 8. 17:32
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
előre simán ki lehet számolni,hogy mennyi is lesz majd az illeték,így nincs meglepetés. 4-5 évre nem...talán max 2 év
2017. aug. 8. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
25%

amúgy próbálkozni lehet több részlettel és mérsékléssel. A kérelembe kb azt is bele kell írni,hogy hányszor mész 1 nap wc-re.

Vannak nyomtatványok rá a neten

2017. aug. 8. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Mi az hogy "kevesebbre számoltál"? Az illeték 4% ( 1 milliárd forintig), ebből nem nehéz előre kiszámolni mennyit kell majd fizetned. Persze vannak korrekciós tényezők, de azok sem bonyolultak, és 1000 ingyenes oldal van, ahol az adatokat beírva megtudod előre a pontos összeget.

Alapesetben 200 000 Ft egy 5 milliós ingatlan illetéke lenne, 720 000 pedig egy 18 milliósé. Azért nem kicsi a különbség!


A NAV-tól kérhetsz részletfizetést, ezt automatikusan megadják, de az maximum 6 havi részletet jelent.

Vagy kérhetsz fizetési könnyítést. Ezt egyénileg bírálják el, és több adatot kell igazolni hozzá.

Itt vannak a szabályok:

[link]


Kérelmet innen tölthetsz le:

[link]

Attól függ, hogy könnyítést vagy automatikus részletet akarsz, az első vagy a második nyomtatványt.


Azért 18 millás ház vásárlásnál szerintem gyenge duma lesz a "kevesebbre számítottam", de sok sikert!

2017. aug. 8. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

3 levelet yzoktunk küldeni a T. Hatóságnak:

1.-Kérem az illeték elengedését(jó sok érvet felsorolsz+sírás rívás, bevétel-kiadás levezetés.Mi ilyeneket írtunk hogy "itthon maradtunk, mert mi Magyaországon képzeljük el a családalapítást bla-bla-bla)

Nemleges válasz esetén jöhet a második.

2-Kérem az illeték mérséklését(bevétel-kiadás levezetés "nem kibújni akarok a fizetési kötelezettség alól csak legyenek kedvesek méltányolni hogy...)

Erre mindegy mi a válasz igen vagy nem,DE CSAK AZ ELSŐ KÉT LEVÉL UTÁN, A HARMADIKKAL KÉRED A RÉSZLETFIZETÉST!


Sok sikert!

2017. aug. 8. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítőkész válaszokat!

Tudom, hogy ezt megnézhettem volna előre, de tavaly majdnem vettem egy lakást, ami 15M alatt volt, és arra sokkal kevesebb lett volna az illeték :(

Nem tudtam, hogy 15M fölött nem 2, hanem 4%-ot kell fizetni. Pedig első lakás, és 35 év alatti vagyok.

Viszont 15M-ért kb már semmit nem lehet venni, szóval ez a kedvezmény a mostani árak mellett már semmit nem ér.

2017. aug. 8. 21:53
 6/9 A kérdező kommentje:
Jól látom, hogy 1-2 ilyen kérelem beadása közel 30.000 forint?
2017. okt. 17. 19:44
 7/9 anonim ***** válasza:
Már ne is haragudj de ha egyedülállóként vettél egy 18 millás házat akkor hogy lehet gond az illeték megfizetése?
2017. okt. 17. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

12M forintom volt, amit 30 éves koromra össze tudtam szedni + a családom segített. A többi hitel.

Nem volt más választásom, ennél olcsóbban nem tudtam venni a környéken és az idős szüleim közelében akartam maradni.

2017. okt. 17. 21:01
 9/9 anonim ***** válasza:

Eltelt közel 2 hónap a kérdésed óta,a befizetés is már marha rég lejárt ha már megtudtad,hogy mennyi is az annyi..a kérelmet már vagy 800000 szer meg kellett volna írnod ennyi idő alatt és már a választ is megkaptad volna az összesre.

De a kérdésedből úgy tűnik,hogy még neki se kezdtél...

most akkor??

2017. okt. 18. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!