Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Régen, a szocializmus idején,...

Régen, a szocializmus idején, a panelházakat szépnek tartották?

Figyelt kérdés
2017. aug. 19. 11:25
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem.
2017. aug. 19. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
43%
Most is szépek.
2017. aug. 19. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Örültek, hogy megtudták vásárolni, és van hol lakni. Nem a szépsége számított, de nem voltak csúnyák.
2017. aug. 19. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Szerintem örültek, hogy van saját lakásuk.
2017. aug. 19. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Az udvari szoba-konyhákból, padlásokról, pincelakásokból, társbérletekből költöztek az emberek panelbe. Ezekhez képest a panel óriási minőségi ugrás volt (napos, világos, összkomfortos).

Nézz utána, az 1950-es, 60-as években egy lakószobára (!) 5-8 ember jutott, kész felüdülés volt gy 4 tagú családnak a két szobás panellakás.

2017. aug. 19. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Engem ez cseppet sem érdekel, hogy "örültek, hogy végre nem 8-an élnek 10 m2-en" mert a kérdés nem erre irányult.

Engem az érdekel, hogy mi volt a panelek megítélése akkor, mert mamám mesélte, hogy a 8 emeletes téglában, ahol laktak (ami egyébként úgy néz ki, mint egy panel... csupa sznob ember költözött anno, ficsúr környéknek számított), és láttam videókat a neten a régi időkből, ahol a panelt hiperszuperként hirdetik a televízióban.

2017. aug. 19. 20:42
 7/10 A kérdező kommentje:
Mint például ma is vannak sznob újépítésű lakóparkok (Marina part, Corvin sétány pl. ha Pestet kell említeni) és ma ezek számítanak ilyennek, de 50 év múlva lehet rosszul lesznek tőle az emberek.
2017. aug. 19. 20:44
 8/10 anonim ***** válasza:

Jó volt, főleg, ha figyelembe vesszük, hogy szinte ez volt az egyetlen módja annak, hogy szép új lakásba költözzön valaki. Valóban főleg jól szituáltak költöztek be, főleg az elején. Nehéz volt lakáshoz jutni, nagyon ment a sógor-koma-jóbarát biznisz és még így is nagy pénzeket kellett csúsztatni egy-egy lakásért.

Azt is jól látod, hogy a lakóparkok is lakótelepek, modern köntösben. Akkor az volt a non plusz ultra, most ez. Változnak az igények és a lehetőségek.

2017. aug. 19. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Modern kinézetünek tartották.
2017. aug. 20. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Változnak az idők. Akkor olyat építettek, ma ilyet, akkor a panel volt a menő, ma a hiper-szuper lakópark. 100 év múlva mindenkinek saját oxigénsátra lesz, mert levegőre már most sem megy senki (rajtam kívül), és a 0-ás házakban is a gépészet cseréli a levegőt. Addig egyébként (bár nem ez volt a kérdés :D), a család, több generáció együtt élt. Az a generáció volt az, aki saját lakást tudott venni a kis családjának, és különköltözött az őseitől.
2017. aug. 20. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!