Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Vételi szándéknyilatkozat...

1gabesz1 kérdése:

Vételi szándéknyilatkozat Vételi szándéknyilatkozatban foglaló nélkül követelheti e az ingatlanos a jutalékát ha én mint eladó visszalépek 1 napon belül?

Figyelt kérdés

2017. szept. 20. 22:08
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Mivan?
2017. szept. 20. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Én sem értem pontosan, kérlek fejtsd ki. De ha szerződésben állsz ingatlan irodával, akkor ők az eladás után kapják a jutalékot. Amúgy a szerződésben ez is benne van.
2017. szept. 20. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 youngboy26 válasza:
100%

Az ingatlanos joggal követelheti a jutalékot, ha a te házadat ELADTA!


Ha nem adta el, és te elállsz az eladási szándékkal, akkor (elállási jogod van) a szerződésben te és az ingatlanos közt, hogy elállással higy állapodtatok meg, ettől függ ez a releváns.

Szerintem tárgyald meg vele!

2017. szept. 20. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerződést tessék elolvasni.
2017. szept. 21. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
74%

Ingatlanos szerződések nagy része ilyen, igen. Te megállapodtál az ingatlanossal, hogy az ő segítségével eladod a lakásod/házad. Ő dolgozott vele, talált egy vevőt, aki vételi szándéknyilatkozatot tett, és általában ilyenkor egy bizonyos összeget be is fizet az ingatlanosnak (szerződés aláírása után visszakapja, ezzel fejezi ki a vételi szándéka komolyságát).

Na most Te ezek után szeretnél visszalépni az eladástól. Megfelelő komoly indokkal lehetséges természetesen, ám ha a szerződésed szerint csak úgy szimplán nem léphetsz vissza, akkor az ingatlanos megpróbálja majd bevasalni rajtad a jutalékát, amiért ő megdolgozott. Nem ártana, ha ügyvéddel beszélnél, átnézetnéd a szerződést, "okoskodnátok" felette, mert ha csak úgy minden ok nélkül visszalépsz, és köt téged a szerződés, súlyos összegekbe kerülhet neked (akár évek múlva, pereskedés után).

2017. szept. 21. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 xswerdy ***** válasza:
100%

Azt hiszem, értem a kérdést. Nagyjából az lehet, amit az előző írt. Az ingatlanos szerződés általában azt mondja ki, hogy ha az ingatlanos legalább a megjelölt minimál áron vevőt hoz, de az eladó meggondolja magát, és mégsem adja el, akkor is jár a jutalék.


Viszont ha jól értem, itt olyan vevőt hozott az ingatlanos, aki nem akar foglalót fizetni, és az eladó ezért nem akar szerződést kötni. Ha ez a kérdés, akkor az nagyon érdekes kérdés.


Az ingatlanossal kötött szerződés ezekre az esetekre nem szokott kitérni. Hogy mi van, ha az ajánlat árban ugyan megfelelő, de az egyéb feltételekben nem tudnak a felek megegyezni, és ezért nem kötnek szerződést. Ezen sokáig el lehet pereskedni. Szerintem ilyenkor a bíróság azt mérlegeli, hogy ezek a körülmények - amik miatt nem jön létre a szerződés - mennyire extrémek. Ha pl. az ingatlanos olyan vevőt hoz, aki 10 év alatt akarja részletekben kifizetni az ingatlant, akkor szó szerint hozott ugyan vevőt, de aligha jár érte jutalék, ha az eladó ezt nem fogadja el. A foglaló egy szokásos eleme a szerződésnek, de nem kötelező. Szerintem a bíróság akkor sem ítélné meg a jutalékot, ha foglalót fizetni nem tudó vevő-jelöltet hoz az ingatlanos.


Azt javaslom a kérdezőnek, hogy fontolja meg az ajánlatot, és válaszolja meg. Gondolja át, hogy szükséges-e ragaszkodnia a foglalóhoz. A válasz az ajánlatra nem csak igen vagy nem lehet. Lehet ellen-ajánlattal élni. Leírni, hogy pl. minden ok, de kell foglaló. Vagy hogy ok foglaló nélkül, e akkor drágább. Akár több variációt is le lehet írni. Talán sikerül megegyezni, és akkor nem kérdés, hogy jár a jutalék is.

2017. szept. 21. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem teljesen világos a kérdés.

Elfogadtad az ajánlatot és ez után visszalépsz 1 napon belül? Akkor jár. Ez ekkor a vételiben is külön le van írva, amit 1 napja aláírtál.

--------------------------

Nem fogadtad el, mert nem volt foglaló?

Akkor nem jár!

A szerződés elején szerepel egy olyan mező, hogy a foglaló mértéke(ár mellett általában). Ide az ingatlanosok 10%-ot írnak be általában. Ez nem teljesült!

De én nem tudom, hogy milyen szerződést írtál alá. Azt csak Te tudhatod.

2017. szept. 24. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Vételit nem kötelező elfogadni. Általában az első pénzmozgásnál van a jutalék, ez praktikusan a foglaló.
2017. szept. 25. 04:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!