Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Győr-Moson-Sopron megyei...

Loopback kérdése:

Győr-Moson-Sopron megyei élhető/nem-élhető kisvárosokkal és falvakkal kapcsolatban tudnátok mondani tapasztalatokat?

Figyelt kérdés

A jövő év folyamán terveznék valamelyik "ficakba" költözni, érdekelnének tapasztalatok általános élhetőséggel kapcsolatban. Etnikai összetétel, infrastruktúra stb. Bécsben fogok dolgozni, a család egy része itthon egy részen ingázós konstrukcióban vállalna munkát majd.


Ahogy én néztem a soproni csücsökben körülbelül 1,5-2szeresek az ingatlanárak gondolom ez a külföldiek számával és az általános életszínvonallal is egyenesen arányos. Aki tud kérem mondjon véleményt!


Madártávlatból a számomra érdekes helységek:

Kóny, Lébény, Mosonszolnok, Jánossomorja, Öttevény, Bősárkány, Acsalag, Fertőrákos, Nagycenk, Ágfalva



2017. nov. 9. 10:35
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Nagyvenk és Ágfalva nagyon közel van Sopronhoz, így elég drága is. A többi felsorolt helység messze olcsóbb.

Sopron egyébként tele van, már nem az a nagyon élhető kisváros ami volt.

A soproniak közül is sokan inkább a határ túloldalára költöztek. Az albi kb ugyanannyi lassan mint Bécsben (!) és így megússzák az iszonyat nagy dugókat ami a határon van minden reggel meg este.

2017. nov. 9. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Mecsért, Ásványrárót tudnám még ajánlani. De a felsoroltjaid közül mind jó. Sopron azért közkedveltebb szerintem, mert teljesen csücsökben van, ezért nyugatra, északra és déli irányban is Ausztria a van. De amúgy hétköznap reggel full be van dugulva. Írtad, h a család egy része itthon dolgozna. Így persze érthető, de azokat nem értem akik ingáznak mjuk mindketten a családból. Közel ugyanannyi az albérlet kint, mint a mo-on a nyugati határnál. Elbenzineznek pluszban 3-400€-t.

Szóval szerintem ami közel van a pályához, ill le feljáróhoz és kisebb falu, Óvár környékén, az mind jó. Élhető is.

2017. nov. 9. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Akkor aránylag egyre megy határátkelés szempontjából? Köszönöm a tippeket. Valahogy a Győr környéki kis falvak nyugisabbnak tűnnek, Sopron környéket kicsit túlhype-oltnak érzem.
2017. nov. 9. 13:40
 4/15 anonim ***** válasza:
93%
Ha rám hallgatsz... Sopronba nem mész.
2017. nov. 9. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
#4 Kifejtenéd kicsit? :)
2017. nov. 9. 18:50
 6/15 anonim válasza:
"Etnikai összetétel"-ről majdnem felesleges beszélni, ez az országrész felett is egyre sötétebb felhők gyülekeznek.
2017. nov. 9. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim válasza:
100%

Szia, én Győri vagyok es szerintem az egész megye csúszik lefelé a keletről jött beköltözök miatt. Sopron még durvábban mint Győr, pedig az egy nagyon szép város még ma is. Ha rám hallgatsz akkor inkább valahol móvár, vagy győr környéki kisebb városok, falvak felé mész, azok is rendbe vannak tartva éx az árak nkncsenek úgy elszálva mint sopronba.

Meg amúgy is a soproniak fennt hordják az orrukat. Igaz, ők összetartóbb közösség, de nem túl befogadó ha máshonnan mész.

2017. nov. 10. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Mosonmagyaróvár és környéke is tele van már belső bevándorlókkal. Nagyon sok a proli a munkásszállókon és sok a legalja c-típusú polgár is. Itt születtem és itt is élek, de most azon gondolkodom , hogy eladom a házat a szlovákoknak és elköltözök valamilyen civilizáltabb városba . Győr, BP amin gondolkodom, de nehéz dönteni.

Kónyból biztos nem járnék napi szinten Bécsbe, a többi közelebb van, de pl. a szigetközi falvakból napi 2xfél órával több az út, mint mondjuk Mosonmagyaróvárról.

Olyan forgalom van szinte állandóan a városban, mint a Körúton Pesten.

2017. nov. 10. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos tapasztalatokat! Nagyon rendesek vagytok. Így a kutatásaim alapján én is arra jutottam hogy Móvár közeli kis "csendes" kisváros vagy falucska lesz a vége, jó esetben 1 óra pár percet rossz esetben 1:40-et ír Bécsbe, nagybevásárlás is max 20 percre, jó árak stb.
2017. nov. 10. 09:19
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Igaz, hogy Lébény és Jánossomorja is városok, de a közelmúltig nagyközségek voltak és inkább falusias jellegűek. Jánossomorja olcsóbb , mint Móvár, Lébény még ennél is olcsóbb , helyben több üzem, gyár van mindkét településen. Lébényből pedig vonattal is be lehet járni Győrbe. Nézz körül google mapen vagy, ha erre jártok kerüljetek egyet mindkét "városban".
2017. nov. 10. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!