Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Van még itt valaki, aki...

Van még itt valaki, aki önrészre gyűjt, és elkeseredik a lakásárak emelkedése láttán?

Figyelt kérdés
Én másfél éve nézegetem a lakásokat, és nagyon-nagyon elszomorít, amikor azt látom, hogy “hiába” gyűjtögetek a kis fizetésemből, spórolok, amin csak tudok, “ nem haladok semerre” :(
2017. nov. 12. 17:59
1 2
 1/13 anonim válasza:
Mi inkább attól keseredünk el,hogy a mi városunkban egy lepukkant,2 szobás,(szerkezetileg ép) teljes tatarozásra szoruló ház 10 milliónál kezdődik, tőlünk 50km-re 3 szoba,tényleg full extrás,gyönyörűen berendezett kertes ház 8 milla :( Persze ott munka nincs....
2017. nov. 12. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

#1

Ingázással nem tudjátok megoldani?

Tőlünk a falu 80%-a Pesten dolgozik, ami pont 50 km-re van.

40 perc vonattal.

2017. nov. 12. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
100%
Időnk nem lenne semmire ingázással a napi 12 óra munka mellett. De reménykedünk,hátha történik valami csoda....
2017. nov. 12. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sokáig elkeseredtem és nem láttam, hogy valaha is lesz saját lakásom. Aztán belépett az életembe a párom és rájöttem, hogy ketten minden sokkal könnyebb. Összetettünk amink van és decemberben költözünk. Igaz jó időre eladósítottuk magunkat, de annyira boldog vagyok, hogy ezt nehezen tudnám megfogalmazni.

Tehát fel a fejjel. Az árak növekedésének üteme csökken. Növekszik, de már nem olyan tempóban, így van esély.

2017. nov. 12. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Talán azokat nem érinti olyan tragikusan a magas ingatlanárak akiknek már van egy lakása de akiknek a nulláról kell indulni az szinte lehetetlen.

Igen kérdező! Biztosan sokan vagyunk úgy mint te.

2017. nov. 13. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Köszi, hogy irtatok :)

Igen, ez a munkahely-lakohely kerdes nehez dolog :S nalunk sincs nagyon munka, azert is szeretnek tavolabb koltozni, viszont ott meg nagyon draga minden :(

Négyes, nagyon orulok az oromodnek, gratulálok!!

:)

Igen ketten azért egyszerűbb, az biztos :)

2017. nov. 13. 15:50
 7/13 anonim válasza:
48%
Mintha én írtam volna a kérdést. :( Sajnos mi is szinte lehetetlen helyzetbe kerültünk a párommal. Mindketten késői "gyerekek" vagyunk, úgyhogy nagyszülőket nem is ismertünk, a szüleink meg olyan idősek, hogy már nem segíthetnek anyagilag. Én 2010 óta gyűjtögetek, azóta rakok félre a fizetésemből,mondok le elég sokmindenről. 4 évig volt másodállásom is, napi 13-14 órát dolgoztam, volt hogy vasárnap is, ezidő alatt idegileg kikészültem, hogy szinte csak aludni járok haza. A párom sajnos még mindig a bebukott devizahitelét nyögi, 2007 óta. Nem ő vette fel, nem az ő nevén van, de neki kell fizetni. Tudjátok, valakit szeretnek a szülei, valakit meg zsarolnak meg lelkileg terrorizálnak. Én már lemondtam az esküvőről, akkor ne legyen esküvőnk, de így 30 felett, 5 éves kapcsolatban már ideje lenne összeköltözni. 32 éves vagyok, lassan már a gyerekről is lemondhatok. Pedig megbeszéltük, egy baba akkor is lesz valahogy... Bár amennyit stresszelünk... Mivel én más nyakára nem akarok, meg nem is szülhetek, első a lakás-kérdés, aztán a baba. Az a nyamvadt autóhitel jövő decemberben jár le. (Már csak 1 évet kell kibírni valahogy). Ha mondjuk 2019. januárjától költözhetünk össze, és tegyünk fel hogy a lakásárak mondjuk stagnálnak addig, akkor egy pesti 1,5 szobás panelhez, amiben gondolkodunk olyan 9 millió hitel kell, aminek a törlesztője 10 évig olyan 100.000 Ft. körül lesz, persze ez még csak az ár, ennyiért még biztos ráfér majd a felújítás, ami jobb állapotban van, ahhoz még több hitel kell, amit meg vár nem tudunk majd vállalni, szóval teljesen kilátástalan az egész. Meg addigra 35 éves leszek, és már most is azt érzem, hogy évekkel le vagyok maradva... fiatal anyuka már biztos nem leszek.... :(
2017. nov. 20. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

#7

Én felállítottam a fontossági sorrendet és az igényeimet a lehetőségeimhez igazítottam.

Egy szerény 400ezres autóval jártam (mindenhova gond nélkül elvitt) és egy 6 milliós Kádár-kockában kezdtem az agglomerációban, ahonnan 40 perc alatt bent voltam Pest közepén. Hitelem már nincs és a sajátomban lakom, de nem vagyunk egyformák.

35F

2017. nov. 20. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
48%

Utolsó! Nem az volt a kérdés, hogy aki 5-10-15 évvel ezelőtt vett ingatlant az ki tudta-e fizetni?

Az elmúlt három évben duplájára mentek fel az ingatlanárak.

Számszerűsítve:

Ha valaki három éve 8 millióért vett panelt, annak ma minimum 16 milliót kellene kifizetnie ugyanazért a lakásért!

Hiszem, hogy egy átlag magyar(az átlag alatt a többséget értem), ha 10 évig keményen spórolna, akkor sem tudná összekuporgatni a lakásra valót a mostani árak mellett!

2017. nov. 20. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

#9

Látom fogtad a lényeget!

Azt akartam elmondani, hogyha nincs hol laknom, akkor nem autót veszek hitelre! És lehet, hogy a panelárak felmentek, de az olyat amilyet én vettem 5 éve az agglomerációban (2,5millió sajátrésszel, 3,5millió hitellel ami már letelt) a mai napig lehet venni, csak keresni kell.

Vidékem (Bp-től 30 km-re ) nem mentek fel az ingatlanárak, vagy csak minimálisan és valamit valamiért.

2017. nov. 20. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!