Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Milyen költségekre számítsak,...

Milyen költségekre számítsak, új ingatlan vásárlásánál?

Figyelt kérdés
Teszem azt,hogy kb18-20 millió Forintot szánnék a dologra 10millió CSOKkal és mellé a 10millió alatti kedvezményes hitellel. Tehát gondolom ügyvédnél lesz az adásvétel, ott mennyi lesz kb? Vagy mi alapján számol? Utána míg végig zajlik az ügy,gondolom lesz közjegyző is és stb. Azt tudom,hogy az illetéket most elengedi az állam,a többihez lövésem sincs. Holnap megyek az OTP-be érdeklődni,de hátha itt kapok valami ötletet,mire figyeljek oda.

2017. nov. 26. 13:26
 1/6 anonim ***** válasza:
Mi jó egy éve vettünk fel hitelt az OTP-nél. Az ügyvédnek mi kb 110 rugót fizettünk. Akkoriban ahogy nézegettem az árakat, olyan 50-150 között mozgott az adásvétel ügyvédi díja. A közjegyző az 60 rugó körül volt, de ezt nekünk az OTP fizette. Volt valami akciójuk. Más nagyobb kiadás nem volt, ha az illetéket nem számolom. Azt hiszem még az OTP értékbecslőjét is fizetni kellett, de ez nem volt nagy kiadás, és úgy rémlik, hogy sikeres hitelfelvétel esetén visszafizetik a díját. Legalábbis tavaly így volt.
2017. nov. 26. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Oké, köszönöm. Az illetéket elengedi az állam ha jól tudom,nem tudom mikortól lép életbe,de a rádióban hallottam 1-2 hete. A közjegyzőre számítok én is meg az űgyvédre. Ha ezt 200-ból megúszom,összeteszem a kezem. :) Megy a zöld pacsi
2017. nov. 26. 16:12
 3/6 anonim ***** válasza:

200 ezer pluszba ide édeskevés, ezt felejtsd el.

Ezeket kell fizetned:


- ügyvédnek általában 0.5-1%-a a vételárnak


- NAV illeték 4%-a a vételárnak (HA 35 év alatt vagy, ez az első lakásod és a vételár 15milla alatt van, kedvezményre jogosult lehetsz ill. újépítésűnél is van kedvezmény, egyébként NINCS, max részletfizetés méltányosságra, és nem az alapján, mit "mondtak be a rádióban" :))


- banki induló költségek (közjegyző, folyósítási díj, értékbecslés, iratok bekérése, stb), 80-120 ezer Ft, ebből elengedhet a bank


- ha foglalót raksz le akkor annak a KPban való felvétele (2 millió Ft -ért 30ezret von le az OTP!)

+ az utalási díj, ha az önerődből megy, az is pár 10 ezer


- bútorok az új lakásba, még ha csak a full alapot veszed (hűtő, mosógép, szuper alap pozdorja konyhapult, matrac, szék, mikró), akkor is több százezer.


- költözés is szintén pár tízezer.


Plusz még néhány kis finomság.


Önerőd mennyi? Mer az nem derül ki. A CSOK nem önerő, ha jól tudom, vagy csak meglévő gyereknél....

Én egyébként ajánlanék független hiteltanácsadóhoz való ellátogatást, az OTP ritka tré feltételekkel ad hitelt.

2017. nov. 27. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi. Az illeték az nagyon kérdéses.35 évesek bár elmúltunk,de bárhol számolom nem jön ki többszázezres tétel. Volt olyan kalkulátor oldal,ahol 0 jött ki,volt ahol 80 ezer körüli összeg,gondolom a 15 M Ft feletti rész. Pedig sehol nem pipálom ki az első lakást és a 35év alatti rubrikát. Az OTP-nél ma voltam,ott van egy olyan akció,bár most November 30-al vége,de azt mondta a hölgy,hogy szerinte folytatódni fog,hogyha havonta bevállal az ember,hogy befizet 12 ezret LTP-re,akkor minden költséget átvállal a bank. Így csak az ügyvédi költség terhelne minket,esetleg az előleg, utólag meg az illeték természetesen,közte akkor minden ingyenes,sikeres hitelfelvétel esetén. Ja mivel most is élünk,van hűtőnk(múlthéten vettük) a tűzhelyünk 1 éves és a mosógépünk is tavasszal lesz 2 éves. Egyébként beleszámít a CSOK az őnerőbe,mivel 3 gyermekünk van. Tehát azért már jó sok feltételnek meg is felelünk,ha nem az összesnek. Igazándiból az adásvételit kellene megírni,és már indítanánk is,de szerintem várunk Januárig,mert lesz változás az illetékben,ha nem is olyan,mint amit hallani véltem. Közben meghírdetjük a jelenlegi házunkat is,mert ha jól olvastam,az is csökkenti az illetéket,meg már tavaly is eladtunk egy házat, úgyhogy nem tudom. Majd megmondják a NAV-nál,vagy bárhol. Köszönöm neked is,mert azért jó,ha többhelyről hallja az ember,hátha valami elkerüli a figyelmét. Ha valakinek van még kedve hozzáírni,megköszönöm. :)
2017. nov. 27. 18:44
 5/6 anonim ***** válasza:

Azt nem írtad hogy van 3 gyereketek és eladtatok 1 házat meg még a lakást is el akarjátok.

Attól függ, mennyiért adtátok és veszitek az ingatlanokat. Az eladott után adózni kell, az új után csak az eladott értéke felett.

Tehát eladod a lakásod 20 milláért és veszel egyet 18-ért, tényleg nincs illeték a vett lakás után.

De itt nem mindegy, ahogy mondják, hogy tanya a Bakonyban vagy banya a takonyban. Ezekkel a részletekkel más a szitu teljesen.


Én azért továbbra is javaslom hogy

1) keress meg egy független hitelügyintéző szervezetet, úgyis ingyenes náluk a konzultáció, ők számtalan bank számtalan ajánlatát eléd rakják.

Mi jól keresünk, de az OTP kamatlábak botrányosak nekünk is. A KHnál lesz végül a hitel, szintén alig van kiadása.


2) 3 gyerekkel ki akarod centizni a dolgokat? Na ez nekem furcsa lenne. Ha ott vannak, akkor még minimum 1 millát számolj rá, csak biztonsági tartaléknak.

Mi van ha megcsúszik az átadás-átvétel, kétfelé kell fizetned 1-2 hónapig... stb...

2017. nov. 28. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
He-he. Akkor írok konkrétumokat. :D Eladtunk egy házat 7 millióért,ami után nem fizettünk adót,mert több mint tíz éve vettük. Vettünk egyet 2 milláért, ráköltöttünk az igényeink szerint,és lassan kétéve hogy itt lakunk,amivel nincs is baj,csak hiányzik az a környék,ahonnan költöztünk. Ott 18 milla környékén lenne a ház,de ezt nem adnánk el egyáltalán. Új ingatlannál már megmaradhat a régi is. Esetleg később,ha már minden sínen van.Tehát nem kellene kétfelé fizetni. Nincsen kicentizve semmi,csak nézelődünk és egyenlőre a terv meghiúsulni látszik,ugyanis az otp ingatlanpont oldalán a hírdetésben elfelejtették odaírni, hogy a házat amit hírdetnek,az azokban lévő lakásokat már mind eladták,és ők már a következő projektre gyűjtenek ügyfeleket. Nem lenne ezzel baj,csak az meg már 2019-re várható(!) hogy kész lesz. Én meg nem építtetni szeretnék,hanem kulcskész lakást venni,mégha egy picivel drágábban is. Valahogy úgyérzem, hogy most még kivitelezhető,de jővő tavasztól biztos hogy lesznek szigorítások. Mondjuk a választás kimenetelétől függ az egész hogy mekkora,de ha jelenlegi is marad,akkor is következik a két szűkebb év.Ha értitek. És nagyon megkérek mindenkit,hogy nem kezdjen el itt politizálni,ezt csak azért írtam le, hogy értsétek,hogy miért szeretném ezt gyorsan lezavarni,ha lehetséges. Előre is köszönöm!
2017. nov. 29. 08:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!