Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Szakdolgozatomhoz társasházi...

Szakdolgozatomhoz társasházi Alapító okiratra és Szervezeti és Működési Szabályzatra lenne szükségem hol tudom ezeket beszerezni?

Figyelt kérdés

Rokoni körben nincs aki ilyen helyen lakik, (én sem)a környéken családi iker és kis sorházak vannak (de ezek nem jók), közös képviselők a fülük botját sem mozgatják a kérésre.


Magyarul ki az a merész aki odaadja nekem az Alapító okiratot és A Szervezeti és Működési Szabályzatot??!!

Ja a merészség az arra kell, hogy velem találkozzon!!!

Hogy eloszlassan a kételyeket ezekkel az iratokkal semmiféle visszaélést nem lehet elkövetni:

- egyrészt ügyvédi ellenjegyzéssel lehet benyújtani a földhivatalhoz

- a társasház közgyűlésének határozata kell a földhivatali benyújtáshoz


Az alapító okirat a társasház műszaki dolgairól szól. Épület alapozása, falak....stb, milyen helyiségek vannak a lakásban. levezeti a külön albetéteket


SZMSZ pedig azt szabályozza hogyan működik az illető társasház.


Aki igényli annak bemutatom a tanfolyami szerződésemet igazolásul,hogy tényleg a szakdolgozatom megírására kérem!!!!!



#vizsga #szakdolgozat #alapító okirat #SZMSZ #Társasházkezelő szakdolgozat #Szervezeti és Működési Szabályzat
2018. jan. 8. 11:10
 1/8 anonim ***** válasza:

Megkeresel egy társasházak üzemeltetésével foglalkozó lakásszövetkezetet, és elmondod nekik a kutatási témádat, és megkéred őket, hogy segítsenek.

SZMSZ-szel biztosan nem lesz gond, mert ki van függesztve a lépcsőházakban, szóval semmi titkos nincs benne.

Céges alapító okiratok sem titkosak, netes adatbázisból már töltöttem le adatok miatt.

2018. jan. 8. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 xswerdy ***** válasza:

előzőnek: lakásszövetkezet nem lesz jó, a kérdező társasházat keres. Közös képviselőket pedig a kérdés alapján már megkeresett, és nem járt sikerrel.


Szerintem ezek nyilvános adatok, bemehetsz a földhivatalba, és egy tetszőleges házét kikérheted iratbetekintésre ingyenesen, a másolat persze pénzbe kerül. Hívd fel a földhivatalt, hogy így van-e.


De vannak házak, akik felteszik a netre, pl:

[link]


SzMSz-t is találsz hasonló módon.


Amit fent írsz a két dokumentumról, az egyébként nem teljesen korrekt.


Az alapító okirat alapvetően nem műszaki kérdéseket taglal, hanem az addigi közös tulajdont társasházzá alakítja, így definiálja a ház albetéteit, és megmondja, hogy mi tartozik továbbra is közös tulajdonba. Ezen kívül rendelkezhet pl. elővásárlási jogról, és sokszor belevesznek olyan kérdéseket is (pl. közös költség számítás módja), ami inkább az SzMSz-be való.


Ügyvédi ellenjegyzés pedig csak az alapítóra kell, az SzMSz-re nem.


Egyébként ikerház is lehet társasház, két albetéttől már lehet alapítani, de lehet, hogy a te feladatod egy nagyobb ház elemzése.

2018. jan. 8. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
No bent Pesten kaptam egy alapító okiratot, nem megyek vele semmire mert a műszaki dolgokat nem tartalmazza. Alapok, falak, folyosók ez a műszaki leírás. :( :(
2018. jan. 8. 21:34
 4/8 A kérdező kommentje:
Igen az én feladatom legalább 7 lakásos ház elemzése lenne.
2018. jan. 8. 21:35
 5/8 xswerdy ***** válasza:
ne haragudj, de még nem láttam olyan alapító okiratot, ami műszaki adatokat tartalmazna, szeritem olyat nem fogsz találni. Ha már az alapot említed, az max. olyan szinten lehet megemlítve, hogy az közös tulajdont képez. De hogy milyen mély, milyen anyagú az alap, az nem lesz benne.
2018. jan. 8. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Nem tudom, a suliban a tanár olyan alapító okiratokat mutogatott ami tartalmazza aműszaki adatokat is pl.:

alap: sávalap

falazat: 30 NF tégla stb...

2018. jan. 9. 10:56
 7/8 A kérdező kommentje:

Viszomt itt üzenek a leendő sorstársaimnak:

Ha nem laktok minimim 7 lakásos társasházban, nincs a rokonok, ismerősök között aki ilyenben lakik (csak hazánk játszik)ne vállaljatok be olyan képzést ami társasházak valamiféle összehasonlító elemzését, költségvetési terv készítését vagy bármiféle elemzést követel tőletek.


Az alapító okitat+műszaki leírás és az SZMSZ megszerzésének stációi: (ezeken már minden keresztülmentem)


- tulajdonosoktól történö elkérés --nem működik görcsösen félnek talán attól, hogy eladod a lakásukat

- közös képviselőktől -- nem működik rettegnek attól, hogy megszerzed a lakásaikat

- földhivatali kikérés -- nem működik csak akkor adják ki ha Te vagy a közös képviselő és ezt a megválasztásodat tartalmazó közgyűlési jegyzőkönyvvel igazolod vagy Te vagy a lakás tulajdonosa illetve viszel egy meghatalmazást a tulajtól, hogy kikérheted az iratokat

- levéltári kikérés -- nem működik mert csak az 1954. előtt épült épületekről van náluk ilyen dokumentáció

- I fokú építésügyi hatóságnál kikérés szintén nem működik

- ha esetleg arra gondolnál, hogy most már b..... meg az egész f..... az aki kitalálta leszek közös képviselő és megkapom a szakdolgozatomhoz szükséges iratokat nem működik mert csak akkor lehetsz ha megvan a Társasházkezelő bizonyítványod ahhoz pedig kell a társasház Alapító Okirata+műszaki leírás és az SZMSZ.



Háááát b....meg az ilyen képzést az aki kitalálta!!!!!!

2018. jan. 9. 11:10
 8/8 anonim ***** válasza:
Szerintem senki nem mondta, hogy amit leadsz valósnak kell lennie....
2019. dec. 17. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!