Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Hogy vásárolnál Budapesten 25...

David117 kérdése:

Hogy vásárolnál Budapesten 25 millióért lakást/házat ha csak 4 millió önerőd lenne?

Figyelt kérdés
2-en vagyunk párommal szeretnénk albérlet helyett saját lakásra fizetni a törlesztő részletet, de nem tudjuk, hogy lenne ezt a legjobbat anyagilag megvalósítani, ebben kérnék segítséget, információt, tapasztalat megosztást, köszi.

2018. jan. 22. 18:31
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
90%
Sehogy.
2018. jan. 22. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
78%
Ezen csak a banki kölcsön segíthet,amit életed végéig fizetnél vissza .Vagy 4 lakást vennél meg a banknak .
2018. jan. 22. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
94%
Sehogy. 4 millió önerővel sehol nem fogtok 21 millió kölcsönt kapni. Ha sikerülne is, tudnátok törleszteni azt a kb havi 150-200 ezret ami a törlesztés lenne? Úgy hogy közben mindent fent kell tartanotok?
2018. jan. 22. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Azt hiszem, kicsit lejjebb kellene adni az igényeket... Akkor talán.
2018. jan. 22. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
90%
Gyűjtsetek még és vegyetek olcsóbb lakást!
2018. jan. 22. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
58%

miért nem egyből 100 millióst vesztek?

Az első 2 lakásomban se wc, sem fürdő nem volt...

Ja nekem nincsenek 20 millás hiteleim...

2018. jan. 22. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

20% önerő kell. (+ számolni kell a járulékos költségekkel, ügyvéd, illeték, biztosítás, stb. és ha nem becsüli annyira a bank, lehet nem is kaptok elég pénzt rá, ezzel is számolni kell)

Azért lehet ennél olcsóbbat találni. Mi pl. agglomerációban vettünk 16-ért újszerűt egy lakóparkban. Imádjuk, nem bántuk meg. A pénzünkért Pesten egy ilyet max 10 év múlva adtak volna. Vagy akkor sem. Valamit valamiért, mi indulásnak emellett döntöttünk. Első lakásnál szerintem nem kell "nagyot" álmodni mini pénztárcával. Nézelődjetek külsőbb kerületekben, esetleg kissebbeket.

2018. jan. 22. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon kicsi az önrészed. Nemigen kapnátok rá hitelt, de jobb is, mert akkora lenne a törlesztőrészlet, hogy jó eséllyel belebuknátok.


OFF:

Amikor még csak a címet olvastam, hirtelen azt válaszoltam magamban, hogy összejönnék egy olyan csajjal, aki még minimum 10 millió Ft önrészt bele tudna tenni. :DDD

2018. jan. 23. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
70%

Sehogy. Én most fogom eladni a másfél szobás panelem azt még talán az Erste Bankon keresztül de nagyobbat sehogy.

Én 12-13 milliós önerővel akarok venni 28ért és még így is iszonyat magas törlesztős hitelem lesz...

2018. jan. 24. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Nem vásárolnék.

Anyagi öngyilkosság.

Ha bármi kötne Bp-hez, ami alatt azt értem, hogy heti 2-szer muszáj bemennem, mert pl. újságíró vagyok az ÉS-ben vagy tanár a BME-n, akkor Pest megyében vennék egy 6 milliós lakást kisvárosban 30-40 percre Bp. központjától. De lehet, hogy feladnám az állásomat, hiszen minek akarnék 5x annyiért lakhatást intézni, mint amire szükségem van?...

2018. máj. 14. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!