Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Olcsóbbat, felújítgatásokkal,...

Olcsóbbat, felújítgatásokkal, vagy drágábbat készen éri meg venni? Példa lent,5 millió ft a különbség, műanyag ablak-ajtók, szigetelés, redőnyök, újféle gázkazán, új csatorna, villanyvezetékek cseréje, stb.

Figyelt kérdés

Ha nem lenne szigetelés sem a fehéren, tegyük fel, és ugyanígy akarnám hogy ezek a felszerelések/felújítások legyenek benne, tudom hogy kisebb, reális esetben számoljunk 4 millióval, melyiket éri meg jobban.


[link]

[link]


2018. febr. 1. 08:09
 1/10 anonim ***** válasza:
65%
Mifelénk ez a felújítás nem jönne ki 4millából. Én a felújítottat választanám, egy nagy rakat munkát, idegeskedést, utánajárást megspórolsz.
2018. febr. 1. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez abszolút a te egyéni hozzáállásodtól függ. Én pl. nem vagyok az a felújítgatós fajta, tehát ha olyan házat találnék, ami az ízlésemnek mondjuk 85 %-ban megfelel, akkor biztos azt választanám, ahol max. festeni kell.

Ha nagyobb igényed van arra, hogy a te enyéni ízlésednek megfelelő csempe legyen a fürdőszobában, akkor mindenképpen az olcsóbbat választanám. Meg ha van idegrendszered az átverős munkásokhoz :-)

2018. febr. 1. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Még ebben a konkrét esetben: én a 20 milliósat választanám. Ez a ház gyakorlatilag költözhető, festés és kész. Nagy előnye (szerintem), hogy 2 fürdőszobája van. Rendezett az udvar. Szóval szerintem ha a keret engedi, én ezt választanám.
2018. febr. 1. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
83%

Igaz, nem a konkrét kérdésedre válaszolok Kérdező, de lenne számodra egy jó tanácsom:


Soha, soha ne vegyél olyan házat, aminek a szuterénjében van a garázs!!!

Lehet, hogy soha nem lesz vele probléma, de az is lehet, hogy úgy jársz mint mi, hogy felhőszakadás után 1 m. magasan állt benne a víz, a tűzoltók már úgy jártak hozzánk szivattyúzni, mintha hazajárnának. És ez ellen nem tudsz mit tenni!

Mi végül is 3 esős Medárd után beépítettük, de ezzel elvesztettük a garázst.

Emellett, ha az autóval van valami gond, betojtok, mire onnan feltoljátok, bár ez a legkisebb probléma, hidd el!

2018. febr. 1. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, tényleg azt kéne tudni, mik a ti igényeitek.


Pl. a fekvése, amiről én (mivel nem arra lakom) semmit sem tudok mondani. Mihez van közel, mik a ti szempontjaitok (milyen a tömegközlekedés; belvárostól mennyire van messze; óvoda, iskola, orvosi rendelő, gyógyszertár, bolt közelsége; hogyan helyezkedik el munkahelyetekhez, a gyerekek iskoláihoz képest)? Mennyire jó a közbiztonság, milyen a környék etnikai összetétele (ha érted, mire gondolok)?


A második 25 m2-rel nagyobb. Megéri-e ez nektek? Szorosan lennétek-e 85 m2-en? Nem lenne-e gond a nagyobb házat kifűteni meg takarítani? Ha már tizenévesek a gyerekek, gondolj arra, lehet, hogy 18 éves korukban elkerülnek egyetemre máshova, akkor már csak hétvégente lesznek otthon, pár évvel később meg végleg elköltöznek és maradtok ketten otthon.

A két fürdőszoba jó dolog egy nagycsaládban, de két gyereknél untig elég, ha van egy fürdőszoba és két WC (egyik akár a fürdőben).

A másodiknál van egy nagy pince. Az elsőnél van-e hasonló méretű tároló helyiség?

Az alagsorral együtt járó belvízre már valaki felhívta a figyelmet. Mennyire belvízveszélyes a második ház környéke?

Az elsőnél kétszer akkora a telek. Ez lehet előny is meg hátrány is. Szerettek kertészkedni, van időtök rá? Ha igen, akkor már az is érdekes, mi van az első ház kertjében? Itt a fák és a szőlő a lényeges, mert azokhoz kell több év, ha most ültetsz.


És csak ezek után jönne az, amire te kérdezel.

Az első ház mikor épült?

Eléggé rendben van, szerintem abban is volt felújítás, csak nem írták. Ha volt, lehet, hogy ott is volt villanyvezetékek cseréje. Nem értem, miért írod a címben a műanyag ablakot, mint különbséget. Szerintem az elsőben is az van, de legalábbis elég újnak néz ki. Én az ablakokat biztos nem cserélném.

Az ereszcsatorna az elsőnél tényleg régi. Annak a cseréje viszont nem kerül sokba.

A fűtésre mindkettőnél gáz-cirkó van írva.

Mindkét ház szigetelt.


Természetesen függ attól is, hogy a plusz 5,8 milliót mennyire könnyű kiköhögni.

2018. febr. 1. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

#4 Nálunk is ott van. Vagyis ott is, csak mi nem használjuk garázsnak, de a 90-es évek házaiban ez divat volt szerintem. Szokás az ajtó elé víznyelőt tenni. Nálunk ez is rendszeresen tele van, ha felhőszakadás van. (Évente egyszer van kb. akkora.) Tökéletesen megoldja egy picike szivattyú, ami max szintnél kapcsol kb. de biztos ami tuti rá is nézünk, ha otthon vagyunk éppen. Még SOHA nem áztunk be. :) Illetve frankó módra a beton is pont oda lejtett, ezzel levezetve a teljes tetővizet is biztos ami biztos. Ezt is orvosoltuk.

Az első alkalomnál még én meregettem vödörrel ki a víznyelőből a vizet szakadó esőben, a párom meg vitte fel a fűre szétlocsolni. Minden háznak megvannak a sajátosságai, én ezért nem mondanék le róla, nagyon szeretjük az alagsort.


Beállítottság kérdése, hogy szeretnél-e felújítani, vagy sem. Én élvezem, úgyhogy én ellennék vele. Az sem utolsó kérdés, hogy ha felújítasz, akkor jobb esetben minden maximálisan a te ízlésed alapján készül el, míg egy "kész házban" megalkuszol.

Összességében nekem az a szimpi, ahol vagy ki kell belezni az egész házat és csupasz falakról kezdeni mindent, vagy csak egy tisztasági festést igényel, hogy az ízlésemnek megfelelő legyen. A köztes "elkezdtük, de nem értünk a végére" házat nem vennék. Nekem ez valamiért nem szimpi.

2018. febr. 1. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Kösz mindenkinek. Nem is gondoltam volna erre a beázásra. Nyilván a lejtés fontos, meg kell nézni majd ezeket is, úgy látom tényleg egyénfüggő ez a dolog. Majd akkor ahol jót találunk szimpatikus helyen, eddig még ilyen nem volt sajnos, biztos lesz, befejezzük vagy kifestjük, amit igényel :)
2018. febr. 1. 18:50
 8/10 anonim ***** válasza:

Én gyerekkel nem felújítandót nézek.

De ha nagy lenne 2 szintes ha csak egy-egy helyiséget kellene felújítani az belefér...

(amire most pénzem van teraszt kell rendezni, fürdőben a radiátor gáz+konyhabútoron nincsen ajtó...ez belefér)

De van egy kollégám aki pont azért veszítette el a házát, mert felújítandót vett. Mondjuk ez még a válság és svájci frankos időben volt...

2018. febr. 2. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 6-os, amikor olyan mennyiségű eső esik, hogy a 80m2-es szuterénben 1 m magasan áll a víz, akkor nincs az a víznyelő, ami azt elnyelné.

Volt a garázs előtt egy 3m x 1m-es, másfél méter mély víznyelő szivattyúval, de nem ért semmit.

Akkor amikor Budapesten, a metróban is hömpölyög a víz, akkor egy ilyen építésű ház tehetetlen.

Persze a vízoszlop magassága függ a szuterén mélységétől és az utcaszint magasságától is, de ha csak 30 cm-es a víztenger, az is okoz éppen elég bajt.

Nem mondom, hogy ez minden évben előfordul, de ha csak egy emberöltő alatt 2x-3x ázik ronggyá a szuterén és abban minden, amit ott tárol valaki - biztosító nem fizet! - ilyenkor a falak felszívják a vizet, évek kellenek míg kiszárad. Utána évekig dohszag és penész, nekünk még hatalmas, kalapos gombák is nőttek a falak tövében

Nem kívánom senkinek, hogy ezt élőben megtapasztalja!

Mindezt csak azért írtam le, hogyha valakinek van más opció is mint egy ilyen építésű ház, akkor ne ezt válassza!

2018. febr. 2. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Mi sokfélét néztünk, végül egy teljesen felújított, drágább házat vettünk meg. Az volt döntő szempont, hogy az olcsóbb, felújíthatóra is hitelt kellett volna felvenni, de ha felvesszük a vásárlásra a hitelt, ugyan miből újítjuk fel?... Amit vettünk végül olyan, hozzá sem kell nyúlni, csak költözni és fizetni a hitelt, ami relatíve sok, de ki lehet bírni.:) A kész jobban megéri. Egy olcsóbbat, amit néztünk, megvette más, és már ugyanannyit ráköltött, mint amennyiért vette, és messze nincs kész. Így már jóval többe kerül, mint a mi "drágábban vett" házunk.
2018. márc. 23. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!