Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Miert ennyivel olcsobb a...

Miert ennyivel olcsobb a lakas a 7-10. emeletig mint az also 1-3?

Figyelt kérdés
Van lift, es meg lehet oldani a homersekletet is manapsag.

2018. febr. 17. 11:38
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
38%

Gondolom a sok kényelmetlenség miatt. Nem mindenki szeret liftezni. Ha a lift elromlik akkor lehet lépcsőzni. Liften felhordani a bútorokat meg egyebeket megint macerásabb. A hőmérséklet meg tényleg beállítható,csak épp pluszköltségekkel jár. Nyáron klímázni kell,ha nem akar megolvadni az ember,mint a fagyi. Persze ott a szép kilátás. Vagy kevésbé szép.


Arról nem is beszélve,hogy a közművek elvezetése is hosszabb szakaszon történik. Bár talán ez nem annyira fontos.


Földszinten ehhez képest luxus lakni. Kilépek az ajtón és már mehetek is a szomszéd boltba.

2018. febr. 17. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
20%

Már bocs első, de Budapesten kb milliókról van szó.

Az olcsó lakások szinte mindig a 10.

Azért ennyire nem hinném, hogy kényelmetlen.

2018. febr. 17. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Videken is milliok mulnak ezen. 7-8. emeleten meg tudnek is venni vmit, de nem merek. Pesten mar siman beleugranek mert ha mas nem lakasos prostik siman kiveszik. :D
2018. febr. 17. 12:34
 4/13 anonim ***** válasza:

Én alsóbb szinteken is meghalnék a hőmérséklettől, mondjuk 25 fok felett (nem félreírás, tényleg ilyen vagyok, nekem pl a MOSTANI (0°C) hőmérséklet ideális szinte) fokozatosan kezdek meghalni. Nyár óta klímám van, félek, hogy soha többé nem fogok tudni klíma nélküli lakásban megmaradni. :D

Nekem az, hogy fent 32, lent 30 fok a lakásban, pont nem segítene rajtam, a padlón lenne a vérnyomásom mindkettőben.



Plusz ha nem süt be a nap, azt... sajnálom. Meg nem lehet növényt tartani úgy, nekem az meg létfontosságú. (Ez, hogy nem lehet növényt tartani, családbeli tapasztalat).


Ahol most lakom, a liftbe nem fér be semmi, sajnos minden háztartási nagygépet, bútort felcipelnek az emberek, adhatsz borravalót. Akkor már talán évente egyszer, kétévente egyszer adok borravalót a 7.-ért, ha már a 3.-ért is kellene.


Most nem lakom amúgy magasan, közepes. Nemrég pont nem működött a lift, amikor cipekedtem. Hát, lakótelep esetén kibírtam volna, ha 3 emelettel többet kellett volna cipelni. Évente hányszor van ilyen?



Szerintem az elsó 3-4 szint azoknak az extrovertáltaknak való, akiknek mindegy, besüt-e a nap, bíják a félhomályt és ki se néznek az ablakon.

2018. febr. 17. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Ha a napsutest nezzuk akkor tenyleg jobb fentebb, mert a fak annyit takarnak a napfenyen. A cipeles tenyleg evente ketszer tortenik. Repulo errefele nem csapodik be, vagyis elhanyagolhato az eselye. Legkondi lentebb is kell nyaron mostansag a 40 fokban.


Kulonbsegeket irjatok legy szives, tapasztalatok, pro es kontra. Koszonom a valaszokat.

2018. febr. 17. 15:22
 6/13 TappancsMancs ***** válasza:

Különbségek: fent melegebb mert felfelé áramlik a házon belül a hő így télen melegebb, főként ha nem külső lakás, fent világosabb mert nem árnyékolják a fák se a másik 10emeletes, de nyáron melegebb is a közvetlen napfény miatt, bár klíma szinte mindegy hányadik jól jön a szezonban, a lift ritkán romlik el és javítják, max egyszer kell gyalog menni (tapasztalat), fent van kilátás és csendesebb mert a lenti zaj se megy fel annyira, a földszinten hallani a bejárat folyamatos csapkodását, ... Nem igazán értem miért olcsóbb a fenti, szerintem vedd meg.

/őspanelos/

2018. febr. 17. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
25 éve lakok legfelül, mondjuk lift nélküli 3. emelet, ez a harmadik legfelső lakásunk ezekkel a paraméterekkel. Előtte elsőn laktunk panelban. Engem az se zavart kimondottan, kényelmes volt csak egy emeletet lépcsőzni, de mióta fent lakunk nem költöznék soha lejjebb. A 25 év alatt 1 beázás volt, amit javított a ház és fizetett a biztosító. Az alsóbb emeleteken is van, hogy csőtörés miatt a felső lakótól ázol. A kilátás nagyon jó, csendesebb és a panelszerű épületekben a leggázabb a felső lakó zaja, meg a földszinti ajtó csapódása. A meleg van, ahol probléma, oda jól jön a klíma. Összességében én abszolút nem értem ezt a félelmet a felső lakásoktól, mert szerintem sokkal több az előnye, mint a hátránya.
2018. febr. 17. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Én 40éve élek panelban, már vagy 6-ban éltem+édesapám Építész mérnök.

Azért van több hátránya a legfelső szinteknek, ha liftes akkor hallgatod állandóan a lift zaját+télen az a legmelegebb mert ott fordulnak vissza a fűtéscsövek+ha nem jól szigetelt a tető ázol.

A panoráma ami a legnagyobb plusz egy 10. emeletnél.

Én ha panelt vennék 10 emeletesnél 3-7közé költöznék, 4 emeletesnél meg 1-2 emelet. Egyébként 3dikon élnek a szüleim én meg most a 4-diken ami tökéletes egy liftes panelban. 40F

2018. febr. 19. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
52%

De nem kap depressziót aki a 3.-on lakik 10 emeletesek között?

Engem klausztrofóbiával kellene kezeltetni.

2018. febr. 19. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
9es mivel park van a 2panel között nem kapunk. Nem egymás szàjába szokták építeni...
2018. febr. 20. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!