Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Mi történik ha nem tudok...

Mi történik ha nem tudok fizetni a lakáshitelt?

Figyelt kérdés
Tegyük fel felvettem 20m hitelt lakásvásárlásra, 120.000 törlesztőrészlettel. Megszűnik a munkahelyem, a következő állásommal jóval kevesebbet keresek, ezért nem tudom fizetni. Azon felül hogy elveszítem a lakást, milyen egyéb következményekkel kell számolni?
2018. márc. 2. 10:04
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
87%

Elárverezik a lakást, kiszámolják a tartozásod, levonják belőle a lakásért kapott összeget.

A fennmaradó tartozást pedig továbbra is fizetni fogod pedig már lakásod sincs...

2018. márc. 2. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
91%
Ki kell fizetni a hiteled (már ami marad belőle) és valahol laknod is kell. És sanszos, hogy további hiteleket sem fogsz kapni.
2018. márc. 2. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
És nem lehet kérni, részletcsökkentést?
2018. márc. 2. 10:08
 4/16 anonim ***** válasza:
93%
De még pár hónap halasztást is lehet igényelni évente, de ezzel hoszabbodik a hiteled.
2018. márc. 2. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
90%
Ilyen esetbe mindig egyből be kell menni a bankba!!!Nem a csodát várni és tartozást halmozni,hanem egyből a bankba menni és megoldást keresni...sokan úgy gondolják,hogy a banknak az a jó,ha az ember bebukja és árverezik a házat,pedig a banknak az a jó,ha te szépen évekig fizetgeted a hiteledet a kamatokkal együtt!!! Szóval a bankba is igyekeznek megoldást találni arra,hogy nekik is jó legyen
2018. márc. 2. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
97%

"És nem lehet kérni, részletcsökkentést?"

De lehet, sőt át is lehet ütemezni (persze ez mind "többlet költség" lesz), de ezek megelőzik ezt: "Azon felül hogy elveszítem a lakást,"!!!!!

2018. márc. 2. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
51%
Vannak hitelbiztosítások is már azt mondják jok. Nézz utána.
2018. márc. 2. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Én pont most kötöm az enyémet, kötöttem rá hitelbiztosítást, ha meghalok, akkor a gyerekeim, élettársam nem örökölnek hitelt, mert a biztosító kifizeti... ha elveszítem a munkámat, akkor fél évre a biztosító fizeti... +volt valami kitétel, ha lerokkanok, akkor azt hiszem csökken az adósságom és a részlet.
2018. márc. 2. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
De ez a része nem nagyon érdekel, mert a fő kereseti lehetőségem menne rokkantan is.
2018. márc. 2. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
34%
De jó ha tudod, hogy a banknál számít az is, hol van az ingatlan, hogy az ő számukra mennyit ér, + a fizetésed max 50 százaléka lehet a törlesztőd, + legjobb esetben, ha olyan helyen van, ami tökéletes minősítésű a számukra, akkpr is max az ő általuk felbecsült érték 80%-a hitelt adják... esetemben pl olyan helyen van az ingatlanom, ahol minimum 40%önerővel kellett rendelkeznem, hogy adjanak hitelt... szerencsére 70%önerővel mentem eleve.
2018. márc. 2. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!