Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Jogilag milyen következménye...

Jogilag milyen következménye lehet annak, ha az eladott lakást két nappal később adom át a vevőnek, mint ahogy a szerződés rögzíti? Kötbér nincs kikötve.

Figyelt kérdés
Sajnos úgy alakult, hogy a burkoló késik, így nem fogom tudni a bútorokat időben átvinni az új lakásba. Április 30. lenne a birtokbaadási határidő, de én csak május 2-én tudnám átadni. Beperelhet ezért a vevő?

2018. ápr. 18. 10:47
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha normális a vevő megbeszėlhetitek. Amúgy persze, perelhet, hiszen szerződėst szegsz. Dumáljátok meg.
2018. ápr. 18. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Beszélj vele. Igen beperelhet, nagy vlószínűséggel kér valami kompenzációt. Lehet ők már takarítani akarták a hosszú hétvégén.
2018. ápr. 18. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk 8000 ft/napos "kötbér" szerepelt késedelem esetén a szerződésben. Simán megbeszélhető, két nap ide vagy oda nem a világ vége. Viszont minél előbb, hogy ő is erre tudjon készülni.
2018. ápr. 18. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

A Ptk. biztosan tartalmazza.

Szerintem ez a hibás teljesítés kategóriába esik, ott olvasgass.

2018. ápr. 18. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 TappancsMancs ***** válasza:
100%
Ha mielőbb szólsz neki annál jobb, legalább korrekt vagy. Két napot én elnéznék főként ha előre szól és elmondja az okát. Szerintem rendben lesz. Max otthagysz neki egy doboz bonbont. Örülne neki. Én így csinálnám.
2018. ápr. 18. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 xswerdy ***** válasza:
100%
nekem is volt ilyen ügyem vevőként, szintén a hosszú hétvége végén adták át. Felhívtak, hogy lassabban haladnak a cuccolással (házilag költöztek egy kölcsönkért furgonnal), nem problémáztam.
2018. ápr. 19. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!