Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Mennyi ideig tarthat egy...

Mennyi ideig tarthat egy zártkert megvásárlása, ebbe az esetbe?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Kérdésem a következő;Vettem egy Zártkertet,gazdasági épülettel Részletfizetésre.Az ügyvédnél megcsináltuk a papírokat,tulajdonjog fentartással kötöttük a szerzödést.Namost az ügyvéd azt mondta nem meri egyből beadni a földhivatalba,mert a tulajd.lapon zártkert,és külterület van,így elösszőr kifüggesztik stb stb..Ez volt tavaly Szeptember végefele.Azóta nemjött semmi papír,mennyi idő mikorra visszajön valami,hogy elfogatták a szerződésünket?Gondolom nem volt rá pályázó mert akkor csak szóltak volna már.Én fizetem a részleteket azóta.

Ja és mégegy..Az ingatlan amúgy kilett vonva müvelés alól,nem értettük miért kell kifüggeszteni...A külterülettel magyarázta az ügyvéd..

Esetleg ha valaki tudna mondani elérhetőséget hol lehet érdeklödni ilyen ügybe,Pest megyébe lakom.

Köszönöm a válaszokat!


2018. máj. 9. 17:08
 1/6 anonim ***** válasza:
Pár éve adtam el zártkertet Győr mellett, ki kellett függeszteni, de nem tartott 3-4 hónapnál tovább az ügy, ha jól emlékszem 30 nap a kifüggesztés és utána még valamilyen mezőgazdasági hivatal is ( nem a földhivatal ) engedélyezi.
2018. máj. 10. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszi,

Mostanába 8-12hónap is lehet aztmondják...

2018. máj. 10. 11:58
 3/6 anonim ***** válasza:

Most vettem egy zártkertet, 60 napra függesztették ki, utána még 3 hónap volt ügyintézés.

Összesen 5 hónap múlva lett végleg az enyém.

2018. máj. 10. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

"Az ingatlan amúgy kilett vonva müvelés alól,nem értettük miért kell kifüggeszteni"


Ha ki van vonva akkor nem kell kifüggeszteni!!!

Azonnal a tied lesz, az adásvételi után.

Amúgy vagy az ügyvéd vagy a hivatal keverhette el, mert ha nem lenne kivonva akkor 4-5 hónap az átfutási ideje.

Szerintem keress egy másik ügyvédet, írjatok egy másik adásvételit és kész, ha a tulaj értelmes meg rendes akkor belemegy.

2018. máj. 10. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!Kivolt függesztve,mert láttam az önkormányzaton,de utánna járok mindenféleképpen..csak azt nem tudom kinél érdeklödjek,de felhívom a földhivatalt hátha tudnak valamit mondani.
2018. máj. 10. 18:02
 6/6 A kérdező kommentje:
Ja és részletre vettem,így egyből nem kerül a nevemre csak ha az utólsó részletet is kifizettem.Tulajdonjog fentartással
2018. máj. 10. 18:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!