Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Szerinted mi a fontosabb?...

Szerinted mi a fontosabb? Kevesebb hitel, de utazgatás, vagy több hitel, de Budapest határon belül?

Figyelt kérdés
Van 15 millió önerőnk és 23-25 millióért szeretnénk házat. 8 M hitelt szeretnénk, de nagyon max. 10-ig elmegyünk. Budapest külvárosában nézünk, de ott nagyon kicsi, lepukkant házak vannak ennyiért. 10-15 kilométerrel arrébb, viszont már kapnánk jobbat akár 8 M hitellel is, de akkor utazgatni kell. Ami meg bérlet, benzin, idő miatt nem vagyok benne biztos, hogy megéri. Ennyi erővel a benzin pénz mehetne a hitelbe is és nem lesz egy rohanás/utazgatás az életünk. Akinek van tapasztalata, mit gondol erről?
2018. máj. 10. 09:49
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Ha tuti a munkahely, akkor több hitel, kevesebb utazgatás.
2018. máj. 10. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Én a 0 hitel +utazgatást választottam, és amit mások elcsesznek a hitelre, azt én a h!zra fordítottam... eredményként most van egy jobb állapotú házam, mint amit kaptam volna a pénzem + 10 év hitelért, aztán azóta még csak 4 év tellett el...

Bp aglomeráció (20km) sztráda, vasút is van, 13millióért vettem, ingatlanos ismerősöm szerint most 27-28ért pár hét alatt el tudná adni.

2018. máj. 10. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Hasonló dilemmában végül leadtunk az igényünkből és egy lakást vettünk inkább egy kicsit külsőbb kerületben - igaz kb 7 év múlva tervezünk emigrálni (férjem skandináv).


Pont mert nem akartuk a kocsit, annak minden nyűgét meg az egész több órás ingázós mizériát.

Jó a kert, de ha hulla vagy mert este 8ra érsz haza, nem sokat ér.


Max úgy ha gyereket akartok 1-2 éven belül, és/vagy van bőven home office.

2018. máj. 10. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Bb szívében melózom, vonat + roller gyorsabban bent vagyok melóban, mint akik bp ről járnak kocsival a dugókban.
2018. máj. 10. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Mi inkább külső kerületet választottunk, ahol jó a tömeg és autós közlekedés is. Ismerősök közül 3 is agglomerációba ment nagy házikóba, hát szívnak rendesen és vissza akarnak jönni többnyire pár éven belül, ha a gyerekeik iskolásak lesznek. Fennt kell tartaniuk 2 autót, mert a tömegközlekedés felejtős, állandó dugóban ülnek vagy 6-ra mennek dolgozni, hogy a dugó előtt beérjenek, bárhova mennek oda-vissza minimum 50 km naponta, fárasztó és rengeteg plusz idő.
2018. máj. 10. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Kevesebb ingázás, nagyobb hitel. Az benzin ára megint megy fel, a lakáshitel meg olcsó, és fixálni is tudod
2018. máj. 10. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Szerintem Budapesten hatalmas szívás autózni, ha normál időre jársz dolgozni (én 7-re járok, akkor még tűrhető a közlekedés). Értem ezt ingázásra és bent lakásra is. Ezerszer gyorsabb a tömegközlekedés.

Ha agglomeráció, akkor hév, vagy vasút környékére költöznék. A kötött pályás azért többnyire mindenhol jól halad.

Nyilván el kell dönteni, hogy kinek mi a fontosabb.

Mi a párommal inkább agglomerációba mentünk, ahol jó a tömegközlekedés. Ő Pestre jár dolgozni szintén 7-re, én meg ellenkező irányba megyek mindig, mint a tömeg. Szeretünk itt élni és egy pillanatra sem bántuk meg, hogy nem Budapest közigazgatási határain belül keresgéltünk.

Néhány szegletéből pont ugyanannyi idő lenne bejutni a városközpontba, mint most, így.

Mérlegelni kell a távolságot, mennyit ingáznátok, mennyi lenne a benzin, mennyi a bérlet, támogatja-e a cégetek a bejárást, stb. E nélkül szerintem nem érdemes belevágni.

2018. máj. 10. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
16%

Én smemiképp nem közlekednék Bp-en utóval, és nem vennék fel hitelt. A meglévő pénzért vennék lakást vagy házat olyan helyen, ahonnan el tudok menni tömegközlekedéssel 30 percen belül munkába.

Most vettem 14,5-ért egy 35 nm-es lakást a belvárosban, egy párnak ideális, jó állapotú, úgyhogy én nem hiszem el, hogy kijjebb házat nem lehet kapni 15-ért.

2018. máj. 10. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Hazasok vagyunk, 3 even belul gyerekeket szeretnenk, a 30 m2 nem idealis nekunk. Ugyanezen okbol tartok az ingazastol, mivel gyerekekkel meg nehezebb es a munkank pesthez kot. Nem beszelve a nagyszulokrol, akik szinten jo, ha elerheto tavolsagban vannak.
2018. máj. 10. 19:58
 10/13 anonim ***** válasza:
Akkor vehettek fel CSOK-ot, és meg is van a 25 millió.
2018. máj. 10. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!