Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » MBVK ház árverés?

MBVK ház árverés?

Figyelt kérdés

Sziasztok,vásárolt már valaki lakást a magyar bírósági végrahajtási kar árverési oldalán?

Ha igen,hogy mentek a dolgok?Egyszerűen,volt-e hátulütője a dolognak,stb..

Igazából utánanéztem a folyamatnak,láttam hogy előbb egy végrahajtási irodán keresztül tudok regisztrálni az oldalra,ezek után tudok licitálni a lakásra.

Városunk remek részén van a kiszemelt ház,szüleimhez közel,nagyon jó kikiáltási áron..alig egy hónap van a lejártáig még senki nem licitált.Egyébként téglából épült,10 centis külső szigetelést kapott,nemesvakolattal,műanyag nyílászárók,tető szintén jó állapotú.Melléképület és garázs is van a közel 1100m² telken.Igazából néhány éve jártam is bent,mert akkor nehézgépkezelőként én szedtem ki a kapubejáró tükrét,beinvitált a tulajdonos,tetszik az elosztása,és belülről is kifogástalan,gondolom azóta sem változott nagyot a helyzet,egy igényes középkorú hölgy lakik ott mostmár egyedül,két gyermeke a közelmúltban elköltözött.Igazat megmondva sajnálom is hogy ide jutott,nagyon kedves teremtés..nem tudom hogy van-e egyéb megvásárlási módja a háznak az árverést megkerülve..?

Nos nagyjából ennyi,köszönöm a válaszokat!



2018. máj. 15. 17:33
 1/10 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom ,hogy van...Ha az összes adósságát kifizeted ami jelzálogként a házat terheli...és ha belemegy ebbe...Az,hogy jó a kik.ár,az nem jelent semmit...Ált.a kik.ár az az ár amit mindenképp meg kell kapjon a bank,hogy törölje az ingatlanról a jelzálogjogot...de ha komolyan érdekel a ház,és a nő is beleegyezik,akkor ügyvéd. Ilyen esetben leginkább a tiéd és Ő mindent elmond,és segít......
2018. máj. 15. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Értem.A kikiáltási ár fogalmát is értem,ha nem lesz rajtam kívül licitáló akkor annyiért kapom meg.Érdekes módon jelenleg nincs egy licitáló sem,pedig egy igazán csendes,nyugodt városról van szó,és a legjobb környéken van a ház..Csak hát "eléggé" vidék,szóval valszeg ez lehet az ok..Nem lehetetlen hogy beszélek a tulajjal mielőtt licitálok,de ha túl sok az kifizetendő adóssága,és túl körülményes az ezúton való megvásárlása a háznak,akkor marad a licitálás az árverésen..lehet otrombaság ilyet mondani,de nem az én hibám hogy adósságokat halmoztak fel és végrehajtási eljárás indult ellenük,még ha ennek okán én baráti áron jutok is hozzá a házhoz..
2018. máj. 15. 17:57
 3/10 anonim ***** válasza:

Engem is foglalkoztatott már ez a gondolat, bár én budapesti ingatlanokat nézegettem. Volt olyan amit folyamatosan követtem, Hozzád hasonlóan csodálkoztam,hogy mirét is nem licitálnak rá, hiszen jó helyen, jó áron van. Aztán ahogy közeledett a licitálás vége beindult a "gépezet".


Úgy gondolom,hogy vannak kifejezetten profik, akik kinézik az ingatlant és előbb nem licitálnak, nehogy ezzel felverjék az árat.


Lehet,hogy ez vidéken nem így működik, ott azt gondolom,hogy még mindig benne van az emberekben az,hogy más feje fölül veszed el a házat.


Beszélj a tulajdonossal, és beszélhetsz a végrehajtóval is, milyen megoldást tud Neked javasolni.

2018. máj. 15. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Igen,nem lehetetlen hogy itt is ez fog történni,bár nem tartom valószínűnek hogy túl sok ember kísérné figyelemmel az árverést városunkból,főleg nem profi ingatlanosok,nem a fővárosról vagy Debrecenről vagy egyéb nagy városról van szó,ahol harcolnak az ingatlanokért.De mindenestere én figyelemmel kísérem a licit alakulását.

Nem tudom egyéb vidéki helyeken milyen a mentalitás,de én olyen helyen nőttem fel ahol nem rugunk bele a földön fekvőbe,tiszteljük az idősebbeket,segítjük egymást.Igaz hogy egyszer találkoztam személyesen a házban lakó hölggyel,nem ismerem de ennek ellenére sajnálatos és szomorú helyzetben van,amiért rosszul érezném magam valamilyen szinten,hogy úgymond elveszem a feje fölül a házat,szorult helyzete miatt..Mindenesetre először is bedzélek vele,hátha meg tudjuk oldani egyéb módon..max 1-2 millióval vagyok hajlandó többet fizetni a kikiáltási ártól,talán belemegy.Így ő sem kerülne olyan helyzetbe hogy elárverezték felőle a házat,ami egyébként megtörténik,hanem hogy egy fiatalember megvásárolta azt...és én is elkerülném a licitálást.

Köszönöm a válaszaitokat!

2018. máj. 15. 19:33
 5/10 anonim válasza:
Én most vettem egy családiházat. Ha lakott jóesetben 3 hónap rosszesetben 1-2 év a birtokba vétel. [link] ezt a forumot olvasd vègig elötte. A másik oldala: 27M helyett 15M-ért vettem. Röviden ennyi sok sikert!
2018. máj. 17. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
Bátran licitálj az elején duplázva nekem bejött.
2018. máj. 17. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
2 gép kell hozzá egyiken licitálsz a másikon nézed a licitnaplót.
2018. máj. 17. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Igen,jelenleg lakott.Én azt olvastam hogy befejezett sikeres árverés esetén 15 napon belül el kell hagynia a régi tulajnak...remélem így is van.
2018. máj. 20. 12:59
 9/10 anonim válasza:
Ha nem él kifogással, amit a biróság jó esetben elutasít.Én most most vagyok ebben a szituban.
2018. jún. 10. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Helló!


Mi lett a történet vége ?

2020. jan. 15. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!