Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » A közművek átírásánál mire...

A közművek átírásánál mire figyeljek?

Figyelt kérdés
Életem első lakását veszem éppen és nem tudom, hogy mire figyeljek, mit érdemes kérnem az eladótól vagy a szolgáltatóktól ami nekem biztosíték lehet, hogy nincs semmilyen tartozása a korábbi tulajnak a közműszolgáltatók felé?

2018. jún. 18. 10:25
 1/9 anonim ***** válasza:
68%

Ha van is tartozása a kózmű szolgáltatók felé, ahhoz neked semmi közöd nincs.

Veled mint új ügyféllel egy teljesen új szerződést kötnek.

2018. jún. 18. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Lefényképezitek az órallásokat és együtt elmentek a szolgáltatókhoz.
2018. jún. 18. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Adásvételi szerződésnek ott kell lenni.

Minden közmű óráról legyen fénykép,jól látszódjon a mérő óra száma,és a fogyasztott érték.

Az átírásnál ha van az eladónak tartozása,azt ott ki is fizetheti ,illetve utólag kiszámlázzák neki.

Majd utólag a közmű cégek úgy is kimennek,mindent leellenőriznek .

Az eladó is legyen jelen .

2018. jún. 18. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Birtokba adási jegyzőkönyv készüljön, abban aláírással ellátva rögzítitek az óraállásokat. Együtt bementek a szolgáltatóhoz az átírás miatt, így ott, helyben kiderül,hogy rendezett-e minden számla, nincs-e hátralék.

Fotó sem árt.

2018. jún. 18. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
66%
A birtokba adási jegyzőkönyv,az maga az adásvételi szerződés .
2018. jún. 18. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Van olyan szolgáltató (gondolom ez területenként is eltérő, nemcsak szolgáltatóként), hogy átíráskor ott a helyszínen a mérőállás alapján kiállítanak egy végszámlát, és azonnal készpénzben ki kell fizetnie az eladónak az összegét.

Eleve nem fogják elengedni az illetőt tartozással a zsebében... ott leszel te is, és hallod amit az ügyintéző mond.

2018. jún. 18. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Most estem át rajta, víz szolgáltatót csak fel kellett hívni, ők kijöttek megnézték az órát, kötöttünk egy szerződést.

Áram és gázszolgáltatótól kellett kérjek egy nyomtatványt, ott régi tulaj személyes adatok, aláírás, új tulaj személyes adatok aláírás + pár adat arról, hogy szeretnék fizetni (havonta vagy átalányt) ezt a papírt bescannelve visszaküldeni email címre, rá 2 hétre kijöttek órát ellenőrizni, aláiratni...

Sehová nem kellett együtt bemennünk, nagy hülyeség hiába írják le 20an.

2018. jún. 19. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
52%
És m8nt mondtam, ha van is tartozása, ahhoz semmi közöd nincs, te egy új szerződő ügyfél vagy ő meg max át lesz adva egy behajtó cégnek, de neked ehhez semmi közöd.
2018. jún. 19. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

5-ös, a birtokba adási jegyzőkönyv melléklete az adásvételi szerződésnek.

Nálunk is készült adásvételi szerződés, már akkor, amikor átadtuk a foglalót. A szerződésben mindent rögzítettünk ,kiköltözés 1 hónap múlva, akkor vesszük birtokba a lakást. A birtokba vétel napján reggel odamegyünk a lakáshoz, közösen leolvassuk a mérőórákat, lerögzítjük a jegyzőkönyvbe, amit aláírunk mindkét részről (+ 2 tanú). Mi úgy beszéltük meg,hogy mivel aznap úgyis erről szól, együtt átíratjuk a közműveket.

2018. jún. 19. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!