Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Foglalót nagy távolságnál...

Foglalót nagy távolságnál hogy lehet fizetni-papírozni?

Figyelt kérdés

Találtam egy nagyon nagyon jó ház ajánlatot. Felhívtam a tulajt, beszéltünk, azt mondja sokan érdeklődnek.

Csak hétvégén tudok odamenni. Addig is nem akarom nyilván azt, hogy csak elutalom a pénzt, aztán elhiszem a hirdetőnek, hogy lefoglalta..

El lehet valahogy intézni a foglalót a távolból úgy, hogy hivatalos legyen?


2018. júl. 2. 14:01
 1/5 anonim ***** válasza:
79%
Faxon vagy beszkennelve emailen lehet szerződést kötni, utána meg befizeted neki számlára, amiről lesz igazolásod, és kész. Ha nagyon bizalmatlan vagy, akkor ugyanezt meg tudják nektek csinálni az ügyvédek és közjegyzők is.
2018. júl. 2. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
86%
Gondolom tudod mit jelent a foglaló. Azért élőben egész más egy ingatlan, képeket nem szokás feltenni a necces dolgokról. Az hogy sok érdeklődő van, hááát én is mindenkinek azt mondtam. Egy nap szabi, betegácsi, vagy egy esti látogatást azért én előbb megejtenék. Lehet vinni pénzt, ha okés akkor foglalózni.
2018. júl. 2. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
51%

Vigyázz!

- Ha foglaló címén küldöd, és a végén elállsz a vételtől, a foglalót nem fogod vissza kapni. Ha az eladó áll el az üzlettől, az elküldött foglaló dupláját kérheted vissza!

- Ha vételár előleg címén küldöd a pénzt, és visszalépsz, az eladó az átvett előleget köteles neked visszafizetni. Amennyiben ő áll el az üzlettől, akkor is csak annyit kérhetsz tőle, amennyit adtál is!


Ne foglaló legyen, amit elküldesz, hanem vételár előleg!

2018. júl. 2. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Nem tudom... Ez TÉNYLEG nagyon jó ajánlat (tulaj külföldre költözik, hamar meg akar szabadulni tőle), elhiszem hogy van rá érdeklődés..

Idegennek nem utalnék szívesen csak úgy látatlanban.. Sikerült elintéznem holnapra a szabit, addig remélem nem viszi el vagy foglalja le más.

2018. júl. 2. 14:52
 5/5 A kérdező kommentje:
Tegnap mentünk volna megnézmi, de addigra már elkelt. :(
2018. júl. 4. 09:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!