Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Erre az ingatlanra megkapjuk...

Erre az ingatlanra megkapjuk a CSOK-ot?

Figyelt kérdés
Üdv! Párommal van egy közös kisbabánk és szeretnénk egy ingatlant vásárolni lakáshitel+csok-al. Meg is van a kiszemelt ház, de sajnos elég hanyag állapotban. Amit tudni kell róla. Év:1971, 120m2, szerkezete kő+tégla, külön fürdőszoba, wc, konyha, 3 nagy szoba, kamra, pince és plusz hátul még 2 helység. Az a baj, hogy az előző tulaj (elhunyt) hanyag állapotban hagyta az ingatlant. Értem arra, hogy se víz, se vízóra, se villanyóra, csapok leszerelve, kályhákat eladogatta stb. Lekértük az energetikai tanúsítványt és a legrosszabb besorolást kapta (JJ). Az a problémám, hogy 10 éve ugye nem lakta senki és elég rossz állapotba került. 3 szobában penészes (kb. 1x1m) tetőbeázás, egy ablak bedobva, vízcsapok nincsenek, elért csapszerelvények. Az eladóval megegyeztünk, mivel közel 70 éves, hogy átvállalom a javítás költségeit Ő pedig annyit leszámol az árból. Bekötettem a vizet, áramot, a törött ablakot kicseréltem, begletteltem a beázást, raktam be 2 kályhát addig amíg körbenéz. A kérdés inkább az, hogy ha kijön a banktól az értékbecslő, akkor számítani fog neki a CSOK-hoz, hogy vannak repedések a falon (csak vakolat) és hogy ilyen elhanyagolt? Annyit mondtak, hogy folyjon a csapból a víz+meleg víz, legyen áram, fűtés, azaz összkomfort. Kinek milyen tapasztalatai vannak értékbecslés terén? Előre is köszönöm.

2018. aug. 5. 18:27
 1/2 anonim ***** válasza:

Igaz, érdemben nem fogok tudni hozzászólni, de szabad megkérdezni, hogy mennyibe kerül és hol található? Nem akarom elvinni, csak érdekelne, hogy ilyen állapotú ingatlan mennyibe kerül. Köszönöm.


Véleményem szerint - ahogy én olvasgattam - kb. 70-80%-ra fogja az értékbecslő a valós értéke alá értékelni.


Az is lehet, hogy kimegy egy statikus és kb. még a végén lakhatatlannak minősíti... Egyébként 600.000 Ft az nem sok minden ha egy ingatlan értékéhez képest nézzük. Ebből max. a központi fűtés kiépítése, és a fürdő felújítása jön ki. Persze, van akinek az is segítség.

2018. aug. 6. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
szia én a helyetekbe nem vettem volna meg.
2018. aug. 6. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!