Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Tényleg szemmel láthatóan...

Tényleg szemmel láthatóan fejlettebbek az északnyugati (Győr- Moson- Sopron, Vas, Veszprém, Komárom- Esztergom) megyék, mint az ország más részei?

Figyelt kérdés

Azt hallom (illetve olvasom sok helyen), hogy a Dunántúl északnyugati része láthatóan (és érezhetően, már ha az anyagiakat nézzük) fejlettebb, mint az ország (főleg a keleti, délkeleti és északkeleti) más része.


Ez mennyire igaz?



#Magyarország #Veszprém #fejlettség #vas #életszínvonal #Dunántúl #győr- moson- sopron #komárom- esztergom
2018. aug. 6. 20:36
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Soproni vagyok, de sokat járok az É.keleti országrészben is. Ez annyira igaz mintha nem is 1 ország lenne. De már a Balaton északi partjától felfelé is rohadt nagy a kontraszt a keleti országrészhez. De egyébként az emberek mentalitása is más keleten és nyugaton.
2018. aug. 6. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
87%
Teljesen, mintha nem is ugyanaz az ország lenne.
2018. aug. 7. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem nehéz überlni Nógrád megyét nah :D
2018. aug. 7. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
66%
Ha a házakat nézzük, akkor sokkal komfortosabb benyomást adnak már külsőre is a nyugatiak, mint az alföldiek. Itt csak nyomokban van vályog, keleten meg az a ritkaság, ha valami téglából épült.
2018. aug. 7. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
84%

A nyugati megyék jóval fejlettebbek, ezek közül is Győr- Moson-Sopron, Komárom- Esztergom és Vas. Közelebb vannak a nyugati országok és hatalmasat dob a mércén a győri Audi Hungária Zrt.

Mondom én úgy, hogy Győrtől 30 km-re lakom és a családból többen dolgoznak az Audiban.

Egyébként a fejlettséget úgy kell érteni, hogy jobbak az életkörülmények, magasabbak a fizetések.

Viszont nagyon sok az illegális szemétlerakó, lopást elkövető személy.

A városokban ugyanúgy találunk lepusztult helyeket, utcákat, parkokat. Győrben is van jópár.

2018. aug. 8. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
100%
Igen. De mondjuk Ózdról átmeneti Egerbe is olyan mintha másik országban mennék.
2018. aug. 30. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
100%
Nem kell azért túlozni, kelet sem csak Nógrád, Szabolcs és Borsod megyéből áll...
2018. szept. 2. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
100%
Sokkal. Győr moson Sopron,Vas, Veszprém főleg
2020. ápr. 21. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Fejér megyei vagyok, a megyén belül is nagy a kontraszt, a déli részen egyáltalán nincs ipar, csak kisebbség, inkább hasonlít egy western film-részlethez. Az északi rész, Székesfehérvár, Mór fejlett, iparosodott, sok sváb településsel, jó közbiztonsággal. Tolna megyében az atomerőművön kívül szerintem nincs semmi, 1-2 kisebb cég talán, de lehangoló. Baranya szintén, nihil az egész. Somogy úgyszint, főleg a Kaposvártól délre eső része, az északi rész a Balatonnál még hagyján. Gyms megyében a 90-es években zöldebb volt fű szó szerint, mint az ország többi részén. A buszmegállók nem voltak szemetesek, cigicsikk sehol, plakátolni tilos volt, próbálták a falvakat is európai szinten tartani már akkor. Komárom-Esztergom megye viszonylag fejlett, sok iparral, de vannak olyan részei, ahol sötétedés után nem kell mászkálni, Oroszlány, Tatabánya tele van veszélyes alakokkal, és még nem szóltunk arról, hogy ronda kocka, sivár lakótelepek alkotják. Bács-Kiskunban a nagyobb városok kivételével én nem láttam semmit, csak itt-ott tanyákat, meg kukoricaföldeket. Csongrád megye is úgyszint, de ott valamivel fejlettebb a térség. Békésben megint nincs semmi, Békéscsaba, Orosháza, Gyula talán tartja magát. A nagyobb településeken sincs munka.
2021. febr. 8. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Nézzétek meg a KSH térképeit a megfelelő szűréssel GDP-re, 100 ezer főse eső regisztrált bűnelkövetőre, munkanélküliségre stb.

Az észak nyugati megyék, az orszég észak nyugati negyede a jó, ezek a megyék a legjobbak a többi gyenge minden mutató szerint.

2021. febr. 15. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!