Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » A Bakony mely települései a...

Katalin_borsod kérdése:

A Bakony mely települései a legbiztonságosabbak egy kisgyermekes család részére, hol a legkevesebb a roma?

Figyelt kérdés
Az is jó lenne, ha lenne helyben óvoda, ált. iskola.

2018. aug. 23. 14:27
 1/6 anonim ***** válasza:
80%

A Bakonyban a legtöbb településen nincs roma. Pl. Csesznek, Bakonyszentkirály nagyon jó hely. Közel vannak a főúthoz, amin a Győr-Veszprém közötti buszok járnak, tehát mindkét megyeszékhely felé jó a közlekedés.

A kicsi, elzárt települések (Porva, Borzavár, Fenyőfő) is biztonságosak, de ott kisebb az esély óvodára, pláne iskolára.

De nyugodtan mehetsz nagyobb községbe is, pl. Bakonyszentlászlóra, Veszprémvarsányba, Eplénybe. De Zircre is mehetsz, az kisváros, tehát óvoda, ált. iskola biztos van, közel van Veszprémhez is és jó oda a buszközlekedés. De igazából Veszprémben se nagyon élnek romák. Győrben élnek, de itt meg nem okoznak problémát (bár ez már távolabb is van a Bakonytól). Vagy ott van pl. Pannonhalma, ami szintén város és híres bencés gimnáziuma is van. De én Bakonypéterden, Győrasszonyfán, Tarjánpusztán se láttam sehol romát.

Eddig a 82-es főút mentén levő településeket vettem sorra, de máshol is vannak települések. Gyakorlatilag mind biztonságos, és a nagyobb, központi helyen levőkben biztosan van óvoda és ált. iskola is.

2018. aug. 23. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Goldmund73 :


Köszönöm a sok hasznos információt, már nézegetjük az ingatlanos oldalakat, rövid időn belül költözünk, ha találunk megfelelőt.

2018. aug. 23. 15:13
 3/6 anonim ***** válasza:
Én is Győrben élek és engem kiraboltak a romák
2018. aug. 23. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
100%
Én azt nem értem, miért nem lehet nevén nevezni a dolgokat? Cigányokról van szó, ne használjuk már állandóan ezt a roma kifejezést. Roma pecsenye létezik? Roma zene?Romaútra tud menni a falat?Semmi baj nincs a cigány szóval!Ők meg úgy hívják magukat,ahogy akarják.
2018. aug. 29. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Tökéletesen egyetértek. Meg kellene kérdezni a gyakorikerdesek.hu üzemeltetőjét, hogy a címekben miért javítja automatikusan a cigány szót romára.
2018. aug. 30. 08:47
 6/6 anonim ***** válasza:
2018. szept. 3. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!