Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Vidéki nagyváros vs. Bp-i...

Vidéki nagyváros vs. Bp-i agglomeráció?

Figyelt kérdés

Pro-kontra érveket várok.

Pesten könnyebb talán munkát vállalni, de vidéken meg könnyebb lakáshoz jutni (olcsóbban lehet) de nem biztos, h van munkalehetőség.

Ti hogy látjátok?

(1,5 milliós fizetésű szuperprogramozó home-offices, lenéző multis arcok kérem, kíméljenek!)



2018. aug. 31. 10:04
 1/8 anonim válasza:
74%
Akkor vidéki nagyváros.
2018. aug. 31. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
78%

Én építészként a vidéki nagyvárost választottam, 30 évesen. Éltem pesten 7 évig, aztán egy vidéki nagyvárosba költöztem. Most gondolkoztam visszatérésen.


Adott volt a fizetésem, 200. Hát ezt eléggé lesajnálták a Bp-i ismerősök. Állásinterjú, azonnal ajánlottak 350-et. További adalék, hogy lakásvásárlás, gyerekvállalás előtt állok, most házasodtam.

Egész jónak tűnt a 150 plusz, de: napi 10-15 perc munkábajárás lenne napi 1 óra oda 1 vissza. 40 ezres albit cserélni 140 ezresre. Gyerkőccel szülőkhöz az út 2,5 óra oda 2,5 vissza. Lakásvásárlás a zsebben lévő néhány millióval lehetetlen, bár ha a párom is tud duplázni a fizetésén, talán több lehet a megtakarítás (viszont gyerekvállalás előtt pont nem tud karriert építeni, ahogy írtam 30 évesek vagyunk). Mire összeugrik pár millió tőke az emgint évek kérdése.


Szóval mi úgy döntöttünk, nem vágunk neki, jobban is szeretjük a vidéki nyugisabb életet, már nem koncertekre vágyunk, hanem egy kis lakásra, netán családi házra elérhető áron. A szálat megpedzegetve a munkáltatónál azonnal nőtt 60-nal a fizu (aminek a növekedésére továbbra is van rengeteg lehetőség), így meg abszolúte értelmetlenné vált az egész.


Persze még most is sokan megmosolyogják ezt a pénzt, van aki meg vágyik rá, a franc se tudja már a mai világban mi a jó. Mi elégedettek vagyunk, jók a kilátásaink, kényelmesen élünk. Nem a gyors meggazdagodás meg a rongyrázás a cél.


Szóval nagyon függ az egész megítéslése az értékrendtől és a céloktól. Sokan nem bírják a vidéki unalmat, mások meg az aluljárók zsúfoltságát és hugyszagát.

2018. aug. 31. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
63%

Az előző válaszomhoz így, ahogy gondolkozom még egy kis kiegészítés:


Ahogy látom, hasonló korban, hasonló végzettséggel a barátaimat, lakóhelytől függetlenül mindenki halad valamerre. Ugyan úgy sikerült lakást vennie egy barátomnak Pesten, mint egy másiknak vidéken. Viszont mások a szorzók, a példa kedvéért mindketten ugyan akkora lakásban élnek, de az egyik 20 millió volt, a másik 40. Százalékosan a fizetésük ugyan akkora része megy lakhatásra. A pestinek végül nagyobb vagyona lesz, ez nem elhanyagolható. Kérdés, hogy mikor és mire tudja ezt felhasználni? Ha mindketten leélik benne az életüket, akkor értékben nincs különbség (saját, nem öröklési szemszögből). Ha mindketten eladják és mondjuk külföldre akarnak költözni, akkor viszont van, nem is kicsi.


Az is vicces számomra, hogy aki vidéki nem költözne pestre, és fordítva :) Én meg lavírozok a kettő között, szerintem mindnek megvan a maga szépsége.


Munkahely kérdés: Pesten valóban több a lehetőség, ha eleged van egy helyből másnap vár a másik. A mi városunkban mindenki ismer mindenkit, vagy barát vagy ellenség, egy zűrös felmondás után nehéz az elhelyezkedés. Viszont vidéken (ez is csak egy saját szubjektív példa) meg vagyok becsülve, első ember vagyok a cégben a kezdetektől. Míg pesten beállhatok a sor végére. Ez persze nem reprezentatív példa, mindenhol vehetnek kutyába és mindenhol kaphatsz megbecsülést.


Úgyhogy jó válasz nincs, mindenki élet, minden eset egyedi. Örülök, hogy fiatalon, 20-onévesen megtapasztaltam a fővárosi pörgést, jó volt. Most élvezem a vidéki nyugalmat. Egyiket sem bánom.

2018. aug. 31. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
68%

Én vidékről költöztem és bár nem Budapestre, de közvetlen agglomerációba. 5 éve élek a környéken, először albérletben, még a mesterképzést csinálván, idén pedig megvettük a párommal a saját lakásunkat hitellel.

Nem a fizetés mértéke miatt jöttem ide, sokkal inkább a lehetőségek miatt. Nem igaz, hogy itt egy utolsó senki az ember. Éppen azért, mert rengeteg a lehetőség, a munkáltató kénytelen megbecsülni, megfizetni az emberét, mert különben 20 ezerrel többért is hajlandó másnap a szomszédban kezdeni. Aki nem becsüli meg a beosztottjait, az pedig meg is érdemli, hogy ne legyen kellő számú munkaereje.


Azt gondolom a kérdésben szereplő sztereotípiák sem felelnek meg a valóságnak.

Itt keresel 400 ezert, de 40 millió egy lakás. 120 ezer egy albérlet.

Vidéken keresel 200 ezret, de 20 millió egy lakás. 70 ezer egy albérlet

Melyikkel jársz jobban?

Nyilván lesarkítottam, de arányaiban nem biztos, hogy több pénz marad a zsebedben és jobban élsz Budapest környékén, mint vidéken, sőt. Én nem ez alapján döntenék.


Elmondhatom, hogy az én fizetésem itt átlag havi nettó 500 ezer, ami mellett más vidéki 250 ezre ugyanabban a munkakörben gázul hangzik, de azt nem kérdezi meg senki, hogy emellé mennyibe kerül az élet ott ahol él a másik?


Ezért tartom hülyeségnek, amikor dobálózunk budapesti, meg külföldi fizetésekkel, hiszen igen. Lehet hogy itt kétszer annyit keresek, lehet hogy külföldön négyszer annyit keresnék, de ha hosszútávon ott akarnék élni, ahol... lakást akarnék venni, autót fenntartani, stb., akkor lehet ott sem élnék magasabb életszínvonalon végül, ahol négyszer annyit keresnék, mint most itt.

Baromi jó ez, ha kimegy az ember külföldre, majd hazaköltözik és itthon költi el a pénzét.

Jó fizetés a pesti, ha itt keresi meg az ember a pénzét, majd vidékre költözik és ott költi el.

Helyben arányaiban átlagosan szerintem sehol nem jobb.

2018. aug. 31. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
74%

Abszolúte egyetértek.


Az emberszámba vevés valóban nem biztos, hogy jó példa volt, mert az említett állásinterjún abszolúte korrekt és jófej volt a cégvezető, szép a munkakörnyezet és szimpatikusak a kollégák, nem ez volt a gátló tényező. Igazából tényleg a saját pédámon gondolkoztam, itt egy kis 3-5 fős irodában dolgozom, a fővárosi 40 fős lett volna. Itt jobban látom a lehetőségeimet, az értéket magamban, amiből a cég profitál - tehát közvetve vagy közvetlenül hatással van rám. De ezt felesleges volt belekeverni a kérdésbe, semmi köze hozzá.

2018. aug. 31. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
47%
Ha munka kell,és jó akkor Győr-Sopron szerintem.
2018. aug. 31. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
4: Mivel keresel 400 E-t?
2018. szept. 1. 04:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
0%
Nyuszika, én 500k Ft-ot keresek/hó, és nem járok be sehová dolgozni.
2018. szept. 3. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!