Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ingatlanosnál leelőlegezett...

Ingatlanosnál leelőlegezett háznál ha időközben kiderül valami?

Figyelt kérdés

Adtam egy kevesebb összeget(100e Ft) a ház árához képest, de időközben kiderült egy elég fontos probléma a házzal kapcsolatban. Nevezetesen, hogy az egész tető rossz, én sajnos nem értek hozzá, illetve hogy a csatornára sincs rákötve.

Pedig az ingatlanos eléggé képben volt műszakilag is, esküdözött, hogy jó a tető.

Ilyenkor is ugrott ez az előleg?

Szerződésben az van, ha visszalépek a vételtől, akkor igen.

Köszönöm.



2018. szept. 4. 06:28
 1/9 anonim ***** válasza:
90%
Az előleg visszajár, de ha foglalóként szerepel azt nem köteles visszaadni.
2018. szept. 4. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen esetben ügyvéd, egy itteni válasz nem képez jogalapot semmire, főleg, hogy itt laikusok vannak, és bárki írhat bármit (még én is állíthatom magamról, hogy én vagyok a pápa, pedig nem vagyok az)
2018. szept. 4. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Te vételi ajánlatot tettél, nem előleg, és nem foglaló.

Szerintem direkt ilyen trükkösek az ingatlanosok, hogy ne tudj visszalépni.

Kérdezz meg egy ügyvédet, de lehet hogy buktad ha visszalépsz.

2018. szept. 4. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

igen-igen, vételi ajánlatnak hívják, nem jutott eszembe még korán volt. :)Ez az az összeg, amit el kell utalni ajánlattételnél.

Szerződésben úgy volt, hogy tisztában vagyok a foglaló fogalmával, tehát ha meggondolom magam, az ugrott.

2018. szept. 4. 09:28
 5/9 anonim ***** válasza:
De sokszor leírták már itt,hogy ingatlanközvetítőnek NE adjon a vevő pénzt.
2018. szept. 4. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

és akkor mi van, ha itt sokszor leírták?

1x sem olvastam.

Így kell venni ingatlanostól házat, újdonság?

2018. szept. 4. 20:11
 7/9 Estádio de Felchút ***** válasza:
így bukta
2018. szept. 5. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ez bukta már. Lehet még a szerződéstől sem tudsz visszalépni, ha olyat írattak alá veled. Ingatlanos házat sosem veszünk...
2018. szept. 5. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 xswerdy ***** válasza:

Nem tudom, hogy az ingatlanosok mit iratnak alá, de amit neki adsz ajánlati biztosítékként, az se nem foglaló, se nem előleg. Hogy az mikor jár vissza, az attól függ, hogy milyen papírt írtatok.


Természetesen lehet ingatlanoson keresztül ilyen biztosíték nélkül is vásárolni. Megírod az írásos ajánlatot, és elküldöd. Ha kér biztosítékot, azt meg nem adsz. Te nem vagy vele semmilyen szerződéses kapcsolatban. Ő az eladó megbízottja, Te természetesen betartod, hogy rajta keresztül adsz ajánlatot, de pénzt nem adsz. Esetleg bepróbálkozik, hogy akkor nem továbbítja az ajánlatodat, de persze továbbítani fogja, miért tenne másképp.

2018. szept. 7. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!