Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Végrehajtás alatt álló lakást...

Végrehajtás alatt álló lakást megéri megvenni?

Figyelt kérdés

Most nem arra gondolok, hogy milyen állapotban van és még költeni kell rá meg hasonlók, hanem hogy ha valaki ilyet vesz vannak-e még egyéb költségek? Olyanra gondolok pl., hogy annak a hitelnek a törlesztése ami miatt végrehajtás alá került, vagy az a minimális vételi árból kifizetésre kerül?

köszi



2018. okt. 11. 12:28
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha árban, környezetben megfelel, igen. Kicit több odafigyelést igényel, erre vannak ügyvédek akik intézik a dolgokat. Egyébb költség(illeték, m.díj), az meg pont annyi mint más esetben.
2018. okt. 11. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

MINDEN ESETBEN tehermentesen kapod, ha fedezi az adósságot, ha nem.

Amire figyelni kel, hogy csak 1/1-es tulajdon legyen és ne legyen haszonélvezettel terhelt.

2018. okt. 11. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Annyit fűznék még hozzá az előttem szólókhoz, hogy ha megveszed, akkor utána a Te költséged/felelősséget kirakni az ott lakókat. Ez 100%, mivel mi úgy vettünk tulajdonostól lakást idén, hogy ő megvette már tavaly novemberben a lakást, csak a moratórium miatt nem tudta kilakoltatni az ott lakókat. Illetve mellette volt még egy másik lakás ahol előszerződést akart velünk kötni a tulaj, szintén hasonló okokból, csak ő 1,5 éve nem tudja kilakoltatni a lakóit akik nem fizetnek rezsit, meg semmit, cserébe mindenféle szervezet folyamatosan megakadályozza a kilakoltatásokat. Egyébként ehhez gyomor kell. Én is borzalmasan éreztem magam eleinte, hogy olyan lakást, "otthont" készülünk megvenni ahonnan valakit erőszakkal távolítottak el... :( Aztán valahogy azzal tudtam magam megnyugtatni, hogy a piszkos munkát már elvégezte előttünk az aki megvette árverésen a lakást, ha meg mi nem vesszük meg tőle, akkor megveszi más.
2018. okt. 11. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

#3

Elvileg az árverési információknál fel kell tüntetve legyen, hogy lakott, vagy lakatlan az ingatlan.

Ha valaki lakottan veszi meg, az tényleg csak gombokat fizet érte, de cserébe övé a hajcihő.

Vannak teljesen üres ingatlanok, valamivel magasabb áron, olyanokat kell megvenni és akkor nincs gond.

2018. okt. 11. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Na látod ezt nem tudtam, hogy vannak lakatlan ingatlanok is, látszik, hogy nincs egyben 10-20 millióm, hogy nézegessem ezeket a dolgokat. :) Köszi a pontosítást!
2018. okt. 11. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

#5

Hát hogyne lenne! Gondolj bele, hogy a kilakoltatott, magántulajdonú ingatlanok is mind mennek árverezésre.

Rendszerint árverés előtt ezt rendezni szokták, ahol bent laknak még árverés után is, azok zömében jogosan laknak.

Vagy résztulajdonosok, vagy haszonélvező és nem őket árverezik.

Őket is a dörzsöltebb új tulajdonosok ki tudják túrni, de ez nem legális.

2018. okt. 11. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha van bent lakó, akkor nem nagyon érdemes megvenni, haszonélvező ugyanez a kategória.
2018. okt. 16. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!