Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Mondanátok ellenérveket...

Mondanátok ellenérveket vályog ház vásárlása ellen? Mellette mostanában sok az érv, nagyon felkapott lett, de érdekelne a másik oldal is, ami nem csak a szuper lélegző, környezetbarát és mindenszupert tartalmazza.

Figyelt kérdés
2018. nov. 16. 23:06
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon nehezen szigetelhető, energetikailag nem tud annyit, mint egy modern ház. Nehezen vakolható, hagyományos eszközökkel nem lesz sima a fal. Nehezen bővíthető, nehezen átalakítható, kötöttek és kicsik a fesztávok, sokszor rossz az elrendezés emiatt. Ha vizesedik, már sokszor menthetetlen. Ezzel szemben, megfelelő hozzáállással szuper otthon lehet, de én építészként jobban szimpatizálok a téglával, könnyebben tudok hozzányúlni.
2018. nov. 16. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Soknak nincs alapja ezért mesüllyedhetnek a falak és ezért repedések keletkeznek.


Vízszigetelés hiánya, ezért nedvesedhetnek a falak.


Felujításnásnál leszűkült anyaghasználhatóság pl. Nemesvakolatot nem lehet használni mert nem tud kellően levegőzni a fal, ezért a benti páratartalomtó a fal vizesedni fog.


Ez igazából nem a vájog hátrány, hanem a korából adódóan származik a korszerűtlen fűtési rendszer, rosszul szigetelő nyílászárók és a hasonló felujításra, cserére váró dolgok.

2018. nov. 17. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 mindentudó99 ***** válasza:
Csak akkor vegyél ha hajlandó vagy megcsinálni utólag az alsó vízszigetelést. Ha az megvan vakolhatod festheted szinezheted bármivel. Ha nem csinálsz vízszigetelést mindíg vizes lesz a házad. Dohos büdös. Javítgathatod mert potyog a vakolat. Stb
2018. nov. 17. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nekem pl a vájogházban rossz a légzésem, nem tudok benne aludni, asztmás vagyok.
2018. nov. 22. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!