Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Mi a törvényes menete a dolognak?

Mi a törvényes menete a dolognak?

Figyelt kérdés

A férjem családjának van egy családi háza.Az ingatlan elég rendesen be lett terhelve hitelekkel.A helyzet az hogy ez az ingatlan az édesanyjáé,az édesapjáé illetve az édesapja szüleié/anya,apa,akiből az apuka már nem él/.Illetve az apjának van egy testvére.

Az ingatlan nagyon régóta nem lakott most azt ajánlották fel ha fizetjük a hitelt az édesanyjával felesbe a férjem megkapja ezt az ingatlant.Mi ennek a menete hogy le legyen védve a férjem?

Illetve a férjemnek egy édes testvére és az apjáról három féltestvére van,hogy lehet azt kivitelezni hogy valóban a férjemé legyen az ingatlan?


2018. nov. 18. 18:06
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Az igen!!! Jó drága ügyvédet sikerült találni... Más ennyiért már komplett adás-vételt bonyolít szinte.

Úgy menjetek, hogy a szerződést is vele íratjátok, akkor a tiszteletdíjába beleszámítja a legtöbb a kezdeti egyeztetést, tanácsadást is. :)

Mi így csináltuk, így egy külön 5 ezer forintos tételként számolta fel a végén a tanácsadási díjat, amit levont a 0,5%-os jutalékából, tehát gyakorlatilag 0,5%-ot fizettünk neki így is úgy is, csak valamiért külön tételként jelenített meg.

2018. nov. 19. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Én bizonyára azzal kezdtem volna,hogy az elhunyt tulajdonosok hagyatékát kezdeményezem. Addig amíg elhunyt szerepel tulajdonosként úgysem tudod intézni.


Ehhez ügyvéd sem kellene, bár gondolom tetemes összeg fejében vállalják.


Viszont..megértem, magas az ügyvéd költsége, de én abban az esetben ezt nem sajnálom ha profi, ingatlanértékesítésben jártas szakemberről van szó.


Abban nem hiszek,hogy minden ügyvéd minden területen profi. Vannak kifejezetten gyakorlott, erre szakosodott ügyvédek.


Mi egy lakásvásárlás kapcsán az ügyvéd alaposságának köszönhetjük,hogy időben kútba esett az adásvétel ami miatt egyébként ha létrejön fájhatott volna a fejünk.


Viszont mivel családon belüli az értékesítés vélhetőleg nincs olyan rizikótényező mintha idegennel kötnél üzletet.

2018. nov. 19. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!