Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Lakásfelújítás: 4 millió mire...

Lakásfelújítás: 4 millió mire elég?

Figyelt kérdés

Mostanában felújítóktól kérdezem: kétszobás bp-i (17. ker) lakás, 40 éve nem volt felújítva, ha csak 4 millió áll rendelkezésre, mire futja belőle?

Cirkó mindenképp kéne, meg festés (vagy tapéta)

ami még jó lenne:

fürdő és konyha komplett felújítása,

nyílászáró (hőszigetelt),

parketta javítás néhány helyen,

úl konnektorok, kapcsolók (vagy csatornázott kábelek a falkábel helyett, horonyvéséssel, minden),

rács az ablakokra.


Erre mind nyilván nem elég a 4 millió, ez tíz évvel ezelőtt is kb 10 millió volt, most nem tudom, mennyi, azért kérdem azoktól, akik most benne vannak felújításban, hogy mit lehet beleszuszakolni ebbe a keretbe.



2018. nov. 19. 09:41
 1/10 anonim válasza:

Szia! El kell hogy keserítselek, mi most újítunk fel egy szintén kb 40 éve felújított házat, párom nagyszüleié volt, ragaszkodott hozzá párom hogy abban a házban éljünk. Most egy teljesen új fürdőszobát csináltunk meg és egy kis folyosó részt, kb ez a két helyiség 20 négyzetméter, úgy kerűlt ez a 2 helyiség anyaggal + berendezéssel együtt 1700000 Ft-ba úgy hogy ebben munkabér egy forint nincs mert apukám szakember és ő csinálta nekünk, janés ez közel sem Budapest csak Szolnok mellől egy kis “város”. Nekünk is hátra lesz még ezen a 20-on kívűl 120 négyzetméterünk amit fel kell újítanunk. Lassan amennyibe kerülni fog építhettünk volna egy újat is. Csak a konyhánk gépekkel együtt + mindennel 5 millióra van becsülve munkabér nélkűl, bár az elég nagy lesz és modern ( de mi vezetékeket újrahúzatunk és tényleg minden újra csinálunk rajta ). Szerintem a konyha és a fürdőszoba kivételével ha nem akarsz nagyon extrázni, akkor talán belefér. Renélem nem vettem el a kedved, de borzasztó sokba kerűl minden. :(((

De mindenképp úgy beszéld meg azzal aki csinálja hogy előre tájékoztasson hogy mi mennyi lesz, ne úgy hogy ja majd ez meg még az mert gyorsan szöknek a 10-20 ezrek erre-arra aztán sok kicsi sokra megy.

2018. nov. 19. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
76%

Én az ablakokkal, fűtési rendszerrel, villanyvezetékekkel kezdeném. Ezek talán beleférnek. Persze attól függ hány ablak van, mekkorák, kell-e valami speciális. Hány radiátor van, milyen kazán kell, kell-e valami különleges átalakítást, stb.

Villanyvezetéket újra tudjátok-e húzni magatoknak, vagy szakemberrel akarjátok megcsináltatni, stb.

Egy tisztasági festés, javítgatás belefér, ha ti csináljátok.

Szerintem a fürdő és a konyha komplett felújítása már nem. Ez önmagában 2 millió körül van igényektől függően persze.

A nagyobb rombolással való munkákat megcsináltatnám, lakhatóvá tenném a lakást és később ha lesz pénzetek akkor kezdenék neki a fürdőnek, konyhának. Budapesti viszonylatban ebbe is úgy ugranék bele, ha a bontást megtudom oldani, csak a csempét/járólapot ledobálni jön szakember.

Esetleg ha a fűtés sem fér bele kompletten (ajánlatokat kell kérni), akkor azt is eltolnám kicsit, hisze gondolom valamilyen fűtés most is van, tehát nem sos azonnal cserélni.

2018. nov. 19. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Kettessel teljes mértékben egyetértek én is ezt írtam volna.
2018. nov. 19. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%
10 millióért már komplett új házat veszel
2018. nov. 19. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
az anyag kb kijön ebből, szóval ha mindent magad csinálsz, akkor belefér.
2018. nov. 19. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszaitokat.

A magunk csinálni nem nagyon működik, max. a festést tudom elképzelni, hogy ha nem is szakszerűen, de egy teddy hengert és egy vödör festéket tudunk venni. És akkor nem glettelünk...


A fürdő-konyha fontos lenne, de ezek szerint az sehogy nem fér bele. :( Tényleg iszonyú drága minden sajnos...

2018. nov. 19. 19:55
 7/10 anonim ***** válasza:
56%

Mi magunknak festettünk, nem nagy ördöngősség, viszont mire mindent megvettük, nyaldostuk anyagárban is a 100 ezer körüli összeget egy 50 nm-es lakásban. Mivel ketten vagyunk, két kicsi, két nagy hengert vettünk, ecsetek, lehúzó rács, vödrök. Mivel mintákat festettünk kisebb kiöntő edények, még kisebb ecsetek, takarófólia, festék, glett, csiszolópapír, díszlécek, gérláda, stb.

Én láttam mostanában elég házi csempézést ahhoz, hogy tudjam én nem állnék neki. :)

Pont abban az időszakban járunk, amikor minden barátunk saját lakásba költözik, felújít, próbál ott spórolni, ahol lehet. Ha az ember 4-5 ezer forintos négyzetméter áron veszi a burkolatát, akkor nem szívesen nézi göcsörtösen a falon (és még keveset mondtam). Persze valakinek ez megfelel, mert ő csinálta. Én sírógörcsöt kapnék. Valakinek megy, valakinek nem. Fel kell ismerni a képességeket. Én felismertem, hogyha fürdőt felújítunk, inkább rászánunk annyival több pénzt, hogy burkoló normálisan megcsinálja.

Egy új konyha méretre szabott bútorral, gépesítéssel eszméletlenül drága sajnos. Ezért mondtam azt, hogyha a funkcióját ellátja, azzal esetleg lehet várni, ahogy a fürdővel is, ha nem marad rá pénz. Bár kettő közül még mindig inkább a fürdőt tartom fontosabbnak költözés előtt megoldani, a konyhára majd egyszer sor kerül.


Fontos, hogy legyen egy jó alaprajzod nyílászárókkal. Látogass el egy-egy szakihoz, mond el hogy mit akarsz és kérj ajánlatokat. Ha három teljesen átlagos ablakod van és három radiátor kell az egész lakásba egy kicsi kazánnal, akkor nyilván nem akkora költségekről beszélünk, mint egy 4 méteres belmagasságú, 120 nm-es lakás esetében, ahol egyedileg kell legyártatni az ablakokat, ne adj isten még műemlék védelem alatt is áll.

Igazából ettől függ az egész. Tájékozódjatok minden irányba és így elég gyorsan képet kaptok arról, hogy mi mennyibe kerülne.

2018. nov. 20. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

ha csempézéskor sík falra raksz csempét (egyébként az igényes burkolók nem is állnak neki pogácsázni, hanem kőművesért kiáltanak, vagy kiegyenlítik a falat maguk) meg betartod a gyártó által előírt folyamatokat és rétegrendet, rétegvastagságokat, akkor nem lesz göcsörtös, nem fog felválni, repedni, beázni.

sajnos a burkolók közt egyre több a kókler, 5-ből egy haveromnál végzett burkoló szep munkát. és ha még csak ronda az egy dolog, de mikor 2 hónap vagy 2 év múlva újra szét kell verni a lakást, az baromira nem vicces. meg úgy minden szakemberre igaz, hogy csak ismerősi ajánlás alapján keress fel mestereket.

2018. nov. 20. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszi

:(

2018. dec. 9. 20:46
 10/10 anonim ***** válasza:

Hát ez egy borzasztó régi bejegyzés.

Végülis hogy alakult?

Amúgy... Én tavaly újítottam fel egy 30 nm-es, 1 szoba-konyha-fürdős lakást. 1 millió forintból. A fűtés körülbelüli korszerűsítésére (szakember nélkül, csak anyagár), parkettázásra, minden helyiség bebútorozására, festésre volt elég.

Most egy új kihívás előtt állok. Mert 3 millióból kell egy kibelezett 80 nm-es lakást teljesen felújítanom.

2020. márc. 10. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!