Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Mit tegyek ha az eladó nem...

Mit tegyek ha az eladó nem akar kiköltözni? Részletek lent

Figyelt kérdés
Szóval a helyzet a következő: Még augusztusban megkötöttük az eladóval az adásvételi szerződést, amiben kikötöttük a kulcs átadásának időpontját mely december 1 lenne. Az a baj hogy a házon van végrehajtási jog kb 9 milla amit ugye nekem kellene kifizetnem csak nem érkezik meg a papír hogy hova és mennyit kellene utalni pontosan. Ennek fényében az eladó nem kar költözni de úgy érzem hogy csak az időt húzzák mert mint utólag kiderült akit felfogadtam ügyvédet régről ismerik és őket támogatja nem engem. AZ eladó olyanokat mond hogy majd csak január közepén tud kiköltözni pedig nem is tudhatja mikor jön meg a papír. Szerintem összejátszhatnak az ügyvéddel. Mit tudnék tenni?

2018. nov. 25. 16:53
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Keress új ügyvédet!

A régit pedig ÍRÁSBAN rúgd ki!

2018. nov. 25. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Az adásvételi szerződésben bizonyára rendelkeztetek az ingatlanon fennálló terhek törlésével kapcsolatban, határidő stb. Aszerint kell eljárni.
2018. nov. 25. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Jó lenne a tulajdoni lap.


Utána kell járni a 9 millát kinek kell kifizetni ( a tulajdoni lapon fel van tüntetve ki jegyeztette be a végrehajtási jogot, ki az ingatlan tulajdonosa stb). December 2-án be lehet költözni, akkor ha rendes úton és módon zajlott az adásvételi szerződés megkötése, ügyvéd által ellenjegyzésre került stb.

Ki van fizetve a 9 milla akkor töröltettni kell a tulajdoni lapról a végrehajtási jog miatti bejegyzést.

2018. nov. 25. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Az a probléma hogy az mkk hoz fordultak mert elárverezte volna a bank. Emiatt nem lehet tudni mikor lesz meg a papír.Én már arra is gondoltam hogy megvan csak letagadják hogy ezzel is időt húzzanak.Van még hátra egy utolsó részlet kifizetése a bank után csak addig azt nem akarom odaadni amíg nincs meg a papír az mkk tól. Így elég patt helyzet az egész.
2018. nov. 25. 18:47
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
A szerződést készítő ügyvédet kérdezd ezekről, hisz neki mindkettőtök érdekeit kell képviselnie az ügylet során, és az eladó és vevő közös megállapodását foglalja írásba. Nem hiszem, hogy ezeket az alapvető fontosságú dolgokat (hogyan történik a tehermentesítés, birtokba adás, utolsó vételár megfizetése) nem beszéltétek meg, vagy kihagyta volna a szerződésből.
2018. nov. 25. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Igencsak fel lehet gyorsítani az ügyet, ha megemlíted az ügyvédnek, hogy ha nem intézkedik azonnal akkor jelented az Ügyvédi Kamarában, hogy összejátszik az eladóval.
2018. nov. 25. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Mi ingatlanoson keresztül árult lakást vásárolunk. Ahogy megnéztük a lakást és eldöntöttük,h szeretnénk megvásárolni,lekértük a tullapot. Alaposan átbeszéltünk mindent a tulajdonosokkal,ibgatlanossal,és persze az ügyvéddel. Már a vételi szándéknyilatkozatban le van rögzítve minden. A figlalóból+ vételár előlegből fizetjük a hitelt,aminek a még fennálló részéről előre informálódtunk,de a szerződéskötéskor hozza az eladó írásban a banktól. A hitel kiegyenlítése után az eladó megkapja a törlési engedélyt,azzal a földhivatalban kéri a jelzálog törlését. Ha ezt igazolja utaljuk a nagyobb összeget,10%-ot visszatartva. Azt majd a kiköltözéskor,aminek határidejét szerződésben rögzítjük. Ha nem költöznéneki időben napi kötbért kell fizetniük. Mindent rögzíteni kell,ezt egy profi ügyvéd tudja.
2018. nov. 26. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!