Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Hány éves korban érdemes...

Hány éves korban érdemes saját lakást vásárolni?

Figyelt kérdés
Ti mikor vettetek vagy fogtok venni? Nyilván hitelre. 29 éves vagyok és 20 éves futamidővel venném.
2019. jan. 9. 19:42
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
28%
Amikor lent vannak az árak. Az ingatlanpiaci árciklust kell figyelni, nem az életkorodat, te.:) 5 éve harmadennyi volt minden.
2019. jan. 9. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
100%
29 évesen már dolgozol,és van elképzelésed arról,hogy hol szeretnél élni. Ha tudsz vmennyire kakulálni a jövedelmeddel itt az ideje,hogy belevágj. Ha van stabil párkapcsolatod az is fontos kérdés,h összeköltöztök-e.
2019. jan. 9. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
100%
Első,nem tud visszamenni 5 évvel ezelőttre,és az se biztos,h a következő X évben hogy alakulnak az ingatlanárak. Nem mindenhol brutális,és a kérdező sem írt az anyagi helyzetéről. Viszont a kira mérvadó. 40 éves koráig albérletben gyűjtögesse a pénzét? Családalapítás fontos kérdés,és a kérdező abban a korban van,h tervezzen.
2019. jan. 9. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 A kérdező kommentje:
19:57 : Ezt értem, de 5 év alatt minden drágult és arra sem várhatok, hogy jelentősen visszacsökken, hiszen jelentős csökkenés esetén mindenki venni akarna.
2019. jan. 9. 20:19
 5/29 A kérdező kommentje:
20:00 : Egyedül venném meg.
2019. jan. 9. 20:20
 6/29 anonim ***** válasza:
72%

53 éves, vagyok, kipengettem már egy 20 éves lakáshitelt, egy 300nm házunk volt, válás után az enyém lett, az asszonyt kpvel lerendeztem, 5 evet éltem egyedül a nagy házban, mikor egyszer az emeleten bementem egy szobába és brutális por mennyiség volt ott, akkor jöttem rá, higy 3 szobám is van, amiben 4-5éve nem jártam...

Eladtam és építettem egy kis házat, imádom, megtehetném a flancolást, de havi 10.000ből kifűtöm fával.

Amúgy konténerház, telekkel együtt 6millióból megvolt. Persze vidéken.

Ha most lennék fiatal, akkor is ilyesmiben gondolkodnék, a nagy ház mindig csak teher volt.

Ez minden igényemet kielégíti a maga majdnem 40 négyzetméterével.

Jelenleg élettársammal és kislányával lakjuk, gyeteknek is, nekünk is van egy egy kicsi pici hálónk a ház 2 végében, van egy nappali-konyha, és egy ici pici fürdő wc, mindez mai modern kivitelben. jól érezzük magunkat.

Tudom ez nem válasz a kérdésre, csak gondoltam megosztom.

A mérnök, akivel építettük ezt a házikót, mondta, hogy az ember az első házát mindig az ellenségének építi... Mindig mindenki eltúloz mindent és később jön rá mennI gondot okoz magának...

Nálunk most egy nagytakarítás is kb 1óra max...

2019. jan. 9. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
100%
Hány éves korban? Azonnal, amint lehetőség van rá.
2019. jan. 9. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
53%

3: De igen, az ingatlanpiaci görbe ciklikus. Figyelni kell, és akkor venni, amikor lent van.

Soha a világtörténelemben nem volt még máshogy.

Attól, hogy leírod, hogy de nem, attól még de.


És országosan sem egységes, nemhogy világszinten.

Van, ahol egyhavi itthoni gyík közalkalmazotti fizetésből szállodában tudsz lakni 4 hónapig teljes kiszolgálással, belépőkkel és utazgatással úgy, hogy még a vizet is palackban veszed. Számos ismerősöm ingázik így. Dolgoznak 2-3 hónapot itthon, majd elmennek 4-5 hónapra.

Az ingatlan tekintetében is vannak hatalmas különbségek időben is és térben is.

Van pl. egy sorozat, amiben amerikai családoknak megmutatják, a meglévő ingatlanjukból egy másik világrészben mekkora luxust tudnának venni.

Jelenleg is kisebb magyar városokban duplakomfortos, 4-5 szobás luxuslakásokat lehet venni 15-16 millióért, és sokan itt sírnak, hogy 40 millió alatt nincs ingatlan.

Pedig most fent vannak az árak, NAGYON fent.

Engem nem érdekel, ha nem hiszed el ezeket a TÉNYeket, egyszerűen kimaradsz a jóból.

De kérlek, ne toborozz!

2019. jan. 10. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:

4: Hogy érted, hogy minden drágult? 2,5-szeresére csak az ingatlan drágult.

Miért baj az, ha csökken és mindenki venni akar? Mire gondolsz?

Egyébként amikor "mindenki venni akar", akkor nőnek az árak, nem csökkennek.

2019. jan. 10. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 A kérdező kommentje:
9: Hát épp ez az, hogy az árak nem fognak annyira csökkenni, hogy egy egyszerű garzon ára döntően csökkenjen. Ami egyértelműen sokat drágult az elmúlt 5 évben: élelmiszer, ruházat, autók. Én átlagemberként ezeket veszem igénybe és mindegyik drágább, mint 5 évvel ezelőtt.
2019. jan. 10. 08:05
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!