Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Miért árulnak olyan házat ami...

Miért árulnak olyan házat ami üres telekként van nyilvántartva?

Figyelt kérdés
A ház teljesen lakható, sőt azonnal költözhetőnek tűnik, tehát nem lebontásra váró rom. Elvileg nagyobb ház volt tervezve, de csak ennyi épült meg. Beszéltem egy ingatlanossal, szerinte ilyen házat nem szabad megvenni mert lebontathatják. Ezt gondolom az az ingatlanos is tudja, aki árulja. Ha ez ilyen komoly, akkor miért csinálják így? Az ilyen házat be lehet később 'jelenteni' vagy hogy működik ez?
2019. jan. 20. 18:03
 1/5 anonim ***** válasza:
Azért, mert így több pénzt lehet kérni érte, a hiéna ingatlanos pedig abból él, hogy téged lehúz.
2019. jan. 20. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Valóban lebontathatják! Ha nagyon kell a ház, menj be az Önkormányzat Építéshatósági Osztályához és érdeklődj.

Próbálj meg alkudni, ugyanis nem mindenki szeret ilyen házat venni (én sem szeretnék).

2019. jan. 21. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Azt gondoltam hogy nem szeretik, elég régóta hirdetik.
2019. jan. 21. 15:35
 4/5 anonim válasza:

Azért, mert csak telekáron lehet az ilyet eladni általában.

Ha egy ház engedély nélkül épül meg, azt lebontathatják, vagy büntit kell fizetni, azt hiszem négyzetmétere/140 ezer. Nem éri meg. Vagy ha elévül a dolog, és a ház már 10 éve rajta áll, akkor már nem lehet bírságolni, viszont akkor is fennállhat az elbontási kötelezettség, mivel egy ház amit nem laknak, omladozhat, egyéb problémák, tehát környezetre szennyező.

Ilyet csak úgy szabad megvenni, ha fennmaradási engedélyt kérsz hozzá, és statikus mondja rá az áment, mert akkor bevizsgálják, és ha egyébként rendben van, akkor maradhat, és ha 10 évi elévülésen túl van, akkor a büntetés sem áll fen, csak tulajdonképpen a papírokat kell elintézni. Nem mondom, hogy nem macerás, jól meg kell gondolni, akarsz-e ilyet.

Mi hasonlóan jártunk majdnem, mert egy túl olcsó házat néztünk ki, és a telek papíron látszott, hogy valahogy nem úgy volt rajta a ház vonala, a másik szomszédhoz képest, viszont ha azt a bankban ellenőrzik, és kiderül, hogy az bizony engedély nélkül lett oda téve, másik része bontva, akkor nem adnak hitelt se. Erre is gondolni kell.

2019. jan. 23. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
A ház több mint 10 éve épült és a leírás szerint volt engedély az építéshez, de a tervrajzok egy sokkal nagyobb házhoz készültek és abból kb csak a fele épült meg. A ház többi részéének megépítéséhez már lejárt az engedély. Amúgy mint mondtam, teljesen lakható és lakják is jelenleg.
2019. jan. 23. 16:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!