Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Vett már valaki árverésen...

JutkaErich kérdése:

Vett már valaki árverésen lakást? Ha igen mik a tapasztalatok? Mire kell figyelni?

Figyelt kérdés

#Árverés.
2019. jan. 29. 18:45
 1/5 anonim ***** válasza:

Eléggé macerás, gyakorlottnak kell lenni ahhoz, hogy bele merj vágni, legalábbis nagyon körbe kell járni mindent. Pl. ha nem 1/1 tulajdont veszel meg kell nézni,hogy van-e előárverezési joga a társtulajdonosnak. Ha igen, vélhetőleg azért nyilatkozott erről mert vinni szeretné a lakást.


Lakott-e, haszonélvezeti joggal terhelt-e, ki jogosult a lakásban maradni.

Nem érdemes korán licitálni,ha kapós a lakás csak feljebb vered ezzel az árat. Aki rutinos kivár, és utolsó pillanatokban licitál. Bár ha jól tudom akkor is 5 perccel folyamatosan meghosszabbodik az árverési idő amíg licit érkezik rá.


Szerintem nézz utána, pl. a NAV oldalán is van erre vonatkozóan tájékoztató.

Én ius nézegettem már az oldalt és ha megfelelőnek találtam egy lakást, mindig egekbe emelték az árát.


Nem vágnék bele csak akkor, ha tulajdonjogom van az ingatlanban, vagy a közelemben van, és tudom,hogy nem licitálna más rá.

2019. jan. 29. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi a választ.Körbenéztem.A tulajdonjog 1/1 ,nincs haszonélvezet rajta.MBVK árverési hírdetése alapján beköltözhető,tehermentes.Megnéztem a tulajdoni lapot is.Szerintem bedőlt deviza hiteles.At OTP Factoring követelése 12 millió+ 3 millió köztartozás van rajta.Elmentem,hogy megnézzem a lakást,de csak kívűlről sikerűlt,mert a tulaj nem enged be senkit.(szomszédok mondták)Ha nem enged be senkit akkor nem is fog kiköltözni és pereskedhetek majd vele?Ki lehet tenni ilyen esetben?Kilakoltatási moratórium ápr.30-ig tart.Ez vonatkozik rá is?
2019. jan. 30. 08:52
 3/5 xswerdy ***** válasza:
ha a végrehajtó beköltözhetőként hirdeti, akkor ő üríti ki az ingatlant, nem kell neked pereskedned. Az más kérdés, hogy mikor. A kilakoltatási moratórium rá is vonatkozik, de az árverés, de áprilisig úgysem zajlana le az ügylet. Az árverés 2 hónap (nem tudom persze, hogy ennek az elején, vagy a vége felé vagyunk), aztán 30 napon belül kell fizetned, majd a végrehajtó értesíti az embert, hogy ki kellene költözni, aztán még egyezkednek, hogy meddig is. És lehet, hogy nem tartja be, amit ígér, akkor persze jöhet a kényszerkiürítés. Szóval a mostani moratórium alatt ez biztos nem játszódik le, csak bele ne csússzon a következő évibe.
2019. febr. 1. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszát.Sokat segített.
2019. febr. 2. 16:17
 5/5 id. forgó csaba válasza:
ha nem akar menni karhatalommal kiteteti neked az árvereztető iroda! és nincs ügyvédi díj sem. csak az illeték!
2019. febr. 4. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!