Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Magasfeszültség a pincében?

Magasfeszültség a pincében?

Figyelt kérdés
földszinti lakást néztünk ki, és látom, h 2-3 lakással odébb magasfeszültség van a pincében. Ez mit jelent és mennyire káros? Bennem nincs jó érzés, de nagyon jó kis lakás.

2019. jan. 30. 21:02
1 2 3
 1/23 A kérdező kommentje:
nagyfeszültség van odaírva.
2019. jan. 30. 21:03
 2/23 anonim ***** válasza:
Nem több mint egy konnektorban..
2019. jan. 30. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
a konnektorban 220 v van szerintem. a nagyfeszültség 12000 volt-tól fölfelé.
2019. jan. 30. 21:18
 4/23 anonim ***** válasza:
100%

Budapest? Akkor névlegesen 10000 V. Hát, az igazság egyfelől az, hogy van bizony ezekben mágneses tér, ami át is megy a falon, ha régi építésű, akkor nagyobb, ha átépítették vagy új, akkor kisebb. A katódsugárcsöves monitorokat például zavarta a felette levő földszintes egységben - de épp ezért felette általában a közös képviselő irodája volt, nem pedig lakás (csak 89 után a pénz utáni lihegésben ezeket eladták lakásnak, onnantól kezdve jöttek a problémákok, de ez most nem kérdés). Meg kéne méretned. Onnan kezdve viszont jön a második igazság:

Ha hókuszpókuszos ember jön mérni, akkor úgyis azt fogja mondani, hogy ártalmas. Ha normális műszaki, az meg azt, hogy nem, mert vannak nemzetközi - és ezáltal magyar - előírások, azokat a határértékeket meg nem fogja elérni.

2019. jan. 31. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:

Kb 1980 ban épült budapesti panellakás.

Sajnos méretni nincs idő, elkapkodják az elől a lakást aki totojázik.

2019. jan. 31. 01:12
 6/23 anonim ***** válasza:

"Ez mit jelent és mennyire káros? "

Nagyon káros, azért van odaírva ez is:

"Érintése életveszélyes!"

.

Az épület alapozása biztosan vasbeton, az pedig árnyékoló hatású. A pincék közt is vasbeton fal van, ami úgyszintén.

A magam részéről én nem törődnék azzal a táblával, a lakásra koncentrálnék.

2019. jan. 31. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:

#3

Most lettem figyelmes:

"a konnektorban 220 v van"

Tévedés! A konnektorban névlegesen 230V van!

Az pedig, hogy mi a 'nagyfeszültség', nem "szerintem"-re történik, hanem szabványi előírás.

2019. jan. 31. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
A konnektornál úgy olvastam, 220-230. Nem gondolom, h ebbe bele kell kötni. A 10000+ aggaszt,nem az a 10v.
2019. jan. 31. 09:10
 9/23 A kérdező kommentje:
És a vasbeton állítólag nem árnyékolja le az elektromágneses teret, ezért működik a wifi és a mobiltelefon. Azért mondom, h állítólag, mert nem vagyok szakember, de én így tudom.
2019. jan. 31. 09:13
 10/23 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy teljesen zárt térben, vasbetonnal körölvéve próbáltál már mobilozni, ill. wifit használni.
2019. jan. 31. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!