Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ti mit csinalnatok? Eladás...

Ti mit csinalnatok? Eladás vagy bérbe adás. Többi lent.

Figyelt kérdés
Óriási dilemma. Lepukkant nagy panel felújítása majd kiadasa vagy eladás és abból kis garzon (új vagy újszerű)? A felújítás sajnos csak kis lépésekben menne, tehát sok idő addig meg ugye viszi a pénzt. :(

#garzon #új építésű #Panel felújítása
2019. febr. 10. 18:46
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Ha eladnank a panelt mindenképpen venni szeretnénk egy másik ingatlant.
2019. febr. 10. 18:48
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha van miben lakni akkor kiadás egyértelműen, ilyen albérletárak mellett még a lepukkantat is megéri kiadni
2019. febr. 10. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
A dilemma abból fakad: felújításra jelen pillanatban nincs csak minimális összeg, tehát nem tudnank kiadni az egész lakást, illetve ha vennénk egy másikat főleg újépítesűt azt is ki kellene adni,(kockázatos ugye maga a vétel is) félő hogy azt még jobban lelakjak majd. Használt jó állapotú lakást venni, (tégla) kb esélytelen ebből az árból. Illetve tartok attól is hogy le fog zuhanni a panelek ára és utána meg kevesebbert tudnánk eladni..Túl sok a kérdőjel kérem aki ebben jártas, van tapasztalata az segítsen valami jó tanáccsal, köszönöm! (ami fontos hitelt nem veszek fel felújításra és egyáltalán)
2019. febr. 10. 18:54
 4/15 A kérdező kommentje:
Fontos :igen, van hol lakni. Ami Felmerult meg hogy a két lakásból egy családi ház, de félek azt a legnehezebb kivitelezni.. Macera..
2019. febr. 10. 18:56
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Felújítás azért is jó, mert drágábban tudod eladni ha fel van újítva. Na meg persze kiadni is.

Ha nincs pénz a felújításra, akkor lehet, hogy érdemesebb eladni és nem fizetni a közös költséget, fűtést, stb. de ezt te tudod, hogy mikorra lenne pénz a felújításra. Lehet, hogy tovább emelkednek vagy maradnak ezen a szinten a lakásárak, akkor jobban jársz ha megtartod. Viszont ha esni fognak a lakásárak, akkor is jobb ha nem most veszel garzont.

Szóval erre nehéz válaszolni. Neked kell dönteni, 2 mondatnyi információból nehéz okosat mondani.

2019. febr. 10. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Ez a felújítani és drágábban eladni logikus de nem biztos hogy megeri később panel esetén. (ingatlanosok is utaltak rá)
2019. febr. 10. 19:59
 7/15 anonim ***** válasza:

Ha onnan közelíted meg, hogy mi macerás, mi nem, akkor felesleges erőltetni bármelyik megoldást is. Az építkezésnél már csak az albérlőkkel lesz gondod. Az egyiket add el magas áron, a pénzből utazz, újítsd fel a ruhatárad, vegyél autót, a maradékot fektesd be és kész.


Nem tudom jelen helyzetben mi a problémád a hitellel. Neked pont az lenne az ideális megoldás szerintem.


Egyik lakást eladod, azzal beszállsz önerőként a kertes házba, a maradékra felveszed a hitelt. Amikor kész a ház, kiköltözöl, az albérleti díj többet hoz, mint a törlesztő.


Problem solved, és még egy csomó pénzed is lesz pluszban.

2019. febr. 11. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Az ingatlanosok az eladás felé terelnek, mert abból van jutalékuk. Bár Bp-en jó helyen lévő lakást ingatlanos nélkül is gyorsan el lehet adni.

Lapukkantat én nem adnék ki, mert aki olyat vesz ki, az teljesen lelakja.

Én eladnám a panelt és az árából + hitel vennnék egy normálisat. A hitelt meg kifizetik a bérlők (azt írtad van hol lakni)

2019. febr. 11. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Én nem teljesen értem.

Tehát van egy üres lakás, amit befektetési céllal szeretnél hasznosítani. Ezt vagy felújítod, vagy eladod és veszel egy kicsi, jobb állapotút, amire nem kell annyit költeni felújítás címszóval.

Lelakás szempontjából szerintem totál mindegy. Mindkettő rossz élmény, ha lepukkantan kapja vissza az ember.

Szerintem árzuhanásra és egyebekre kár apellálni, mert a használt lakásárak húzzák magukkal egymást, szóval arányaiban ha ennek a lakásnak esik az ára, akkor másiké is. Olyan nincs, hogy csak a paneloké csökken.

Ha ennek az árából kijönne egy költözhető kis újszerű lakás, akkor eladnám és vennék egy ilyet. Ha nem, akkor felújítgatnám. Az anyagra gyűjteném a pénzt, a munkára pedig összetrombitálnám a baráti társaságot, az alapokat két sör mellett simán megcsinálnánk (laminált lap, meszelés, stb.) házilag. Azt viszont neked kell látnod, hogy te mennyire tudod fenntartani a havi keretedből a lakást a felújítás mellett. Ha semennyire, akkor az eladás az észszerű megoldás.

2019. febr. 11. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Felújítani nincs értelme. Eladásnál nem jön vissza az összeg, kiadásnál lelakják.

Max. ha nagyon lepukkant, akkor egy min. újítás, hogy lakható legyen, és úgy eladni / kiadni.

Új építésűt nem vennék.

2019. febr. 11. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!