Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ha ezek az ingatlanok kerülnek...

Ha ezek az ingatlanok kerülnek ennyibe, akkor a kisebbek, nem ennyire modernizáltak miért kerülnek szintén 20-25 millióba?

Figyelt kérdés

Példa nekem tetsző, modern házra:


Nógrád:

[link]


Vas megye:

[link]


Győr-Moson-Sopron (kicsit kakukktojás):

[link]


Ha fentiek kerülnek ennyibe, akkor mi kerül mondjuk 20 millió körüli összegbe ezeknél?


[link]

[link]

[link]

[link]


Sokszor voltam már úgy, hogy beállítottam 10-15 millió közti értékre. Hozta szépen a régi elavult házakat, vagy félig-meddig felújított rossz helyen lévő házakat. Aztán jött a 15-20 millió. Ugyanolyan házakat hozott, csak kicsit nagyobbakat. 20-25 millió, kezdett javulni a helyzet, nagyobb, de még mindig felújítandó.


Miért nincs felújított, de kisebb jó állapotú újabb ház a piacon, 20 millió alatt?


2019. febr. 17. 13:10
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Talán mert soka kerül egy felújítás?
2019. febr. 17. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Akkor átfogalmazom: miért nincs felújítandó, de újabb, egyébként jó állapotú ház jó helyen 10 millió környékén?


Engem az bosszant, hogy félig-meddig hanyag módon, nagyon sokszor ízléstelen módon felújított (ami kimerül némi csempe és festék falra felvitelében) házakat árulnak felújított árban, huszonmillióért.

2019. febr. 17. 16:29
 3/5 anonim ***** válasza:

"miért nincs felújítandó, de újabb, egyébként jó állapotú ház jó helyen 10 millió környékén?"


Mert a ház az egy dolog, az meg egy másik dolog, hogy milyen helyen van. Utóbbi számít talán legtöbbet az árban, a hely nyom talán legnagyobb súllyal a latban. "Jó helyen" már maga a telek is megér kopaszon 10-15 milliót, és akkor a ház értékét még nem is számoltuk, ami rajta van.


"Engem az bosszant, hogy félig-meddig hanyag módon, nagyon sokszor ízléstelen módon felújított (ami kimerül némi csempe és festék falra felvitelében) házakat árulnak felújított árban, huszonmillióért."


Ez tényleg bosszantó dolog, sok ilyen ház tulajára szerintem a "csaló" megnevezés is rápasszolna. Főleg, ha egy ilyen alibi-felújítással valami komolyabb problémát, hiányosságot akarnak elfedni.

2019. febr. 17. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Leírom sorban, a linkeket:


A Balgyarmati Debrecenben 50 milla lenne.

A Vas megyei Tokorcson szintén, csak hogy ott van egy kistelepülésen, Vas megyében, és nem pl. Békésben (ami rosszabb lenne)

GYőr-Ménfőcsanak: ikerház jellegű, albetéten van, nem önálló ház, ezért nem Drágább.


Másik négy:

Belváros, 1700-as évek, máshol drágább is lehetne, talán itt is, hiszen eleve még létezik, és megőrizték, felújították, tehát jó az állaga, nem rom. Sőt, gyönyörű. Belváros, régi, nagy alapterület

Másik kőszegi: Belváros, polgári, nagy alapterület, mondjuk van rajta mit csinálni

Meggyeskovácsi: közel van Sárvár, és ez lehet, hogy dob az áron. Ugyanis ilyen házakat pl. Debrecenben az ingatlanár-robbanás előtt lehetett ennyiért kapni. És szép állapotban van, akár egy tisztasági festéssel költözhető.

Utsó: Vas megye, 5 szoba, 170 m2. Itt több mindent kell csinálni, mint az előzőben, és ez látszik az árán. De mondjuk nem tudom, hogy lehetett ilyen rossz szögben fotózni egy tetőteres házat...


Először is, magasak az árak. Másodszor: ne keverd össze a megyéket. Nem hasonlíthatóak össze az adottságok, így az árak sem. (Vas megye, osztrák határ, Győr osztrák határ+ audi, ez Békésben hol van?), ugyanazon a környéken hasonlíts, nagyvároson belül, vagy pl. megyeszékhely +10 km-es körzet. Ez így nem jó.

Hát amúgy 10-ért pl. van zártkert sok helyen (sok helyen kint laknak, relatíve kiépült). Ilyen házak, amiket linkeltél 10 misiért még árverésen sincsenek szerintem. Általában házak 10 misiért illetve alatta vannak, olyan is, ami jó műszaki állapotú, csak ott valószínűleg munka nincs, vagy egyéb infrastruktúra, és ha van egy jó város a környéken, akkor az olyan 50 km-re van legalább.

2019. febr. 19. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ja, az ízlést azt meg hagyjuk, az sokszor borzalmas. Megvették a divatos tapétát, szőnyeget, ezt-azt, de mindegyik hatalmas virágmintás, például, a fal meg hupizöld alatta, keresztben lila csíkokkal. Nem mindenkinek osztottak jóízlést sem.
2019. febr. 19. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!