Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Más is ki van az ingatlanárak...

Más is ki van az ingatlanárak miatt?

Figyelt kérdés

Nekünk Budapesthez közeli ingatlan kellene.

35 milla a keret, de ebbe már felújítást nagyon nem igénylő 100m2 ház kellene, ahonnan mondjuk kocsival csúcsforgalomban is max 30 perc.

Persze nincs.


2019. febr. 19. 14:21
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
50%

Nagyon sokan kivannak, de most legyünk őszinték és tudom, hogy ezzel nem leszek népszerű.

Nyilván senkit nem érdekelnek a nyugati trendek, de ez elég tipikus kelet-európai szokás, hogy saját ingatlanban laknak az emberek. Tök érdekes, hogy a "fejlett" nyugaton ez nem téma, pedig 5x annyit keresnek és az ingatlanárak is kb. 5x olyan magasak. Szerintem mi most pont ezt az átmeneti időszakot éljük amikortól egyre kevesebben fognak saját ingatlanban lakni, mert ugyan öröklések továbbra is lesznek, de rengeteg a falusi, vidéki ház/lakás amit viszont még egy rendes önerőbe sem lehet belekalkulálni szinte. Régen csapkodták az emberekhez szinte ingyen a lakásokat, ebbe nőttek fel generációk, hogy ez "jár", meg aki nem sajátban lakik annak semmije sincsen.

Ez éppen ugyanúgy "rossz" beidegződés (a rossz szó szűken értelmezve, nyilván baromi jó egy ingatlant tulajdonolni), mint az, hogy a mai napig az államra mutogatnak, hogy teremtsen munkahelyeket meg magasabb béreket. Piacgazdaság van, kapitalizmus, nem szovjet tervgazdaság, nincs állami tulajdonban szinte már semmi.

Nem akarok lehurrogni senkit, de kondicionálja mindenki magát erre, mert ez lesz a jövő.

Most csak racionálisan belegondolva, az teljesen oké, hogy minimálbér környékén élő emberek 20-30 évre eladósodva tulajdonolnak 20-30 milliós ingatlanokat, gyakorlatilag 60 napra egy bármikor bekövetkező kilakoltatástól? Tisztelet a kivételnek persze aki kötött a hitel mellé kockázati életbiztit és/vagy hitelfedezeti biztosítást minden eshetőségre.

Elkalandoztam. A lényeg, hogy szomorú, de ahogy nagyon sok minden megváltozott 1990 óta, ez is meg fog szerintem.

2019. febr. 19. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
75%

#11 nem kéne minden utolsó vidéki szutykot is irreálisan magas árakon árulni, és ugyanolyan jó lenne a helyzet mint régen.


Amúgy meg, igenis akarok birtokolni egy NORMÁLIS, ÉLHETŐ házat, kerttel ahol gazdálkodhatok, és hódolhatok a hobbimnak, kiülhetek kicsit megpihenni a saját kis parkomba, bent pedig ne attól kelljen rettegnem hogy mikor dől ki a ház fala a felvizesedés miatt, és ne kelljen már a szomszéd lakás összes hangjait nekem is hallgatni...


Tedd ezt meg valahogy a tizedik emeleti 30m2-es csótányos panel albérletes lakójaként, másnak a zsebét tömve (a hitel is más zsebének a vastagítása).

2019. febr. 20. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
100%

A 11-esnek rohadtul igaza van, de a 12-essel értek egyet.

Nekem is kell a saját tulajdon. Sajnos viszont árak tekintetében most kezdjük elérni el a nyugatot.

A lakások ott is megfizethetetlenek, ezért dívik a bérlés. Az üzleti szektor ott már régen elvette a kisemberek kezéből a lakásokat. Ez zajlik most itt is.

Egy ház egy aranytojást tojó tyúk. Befektetés. Az üzleti szektor most kebelezi be.

2019. febr. 20. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
54%

Angliában pl gyakorlatilag csak a megfizethetetlen Londonban szoktak bérelni, aki vidéken él az jelzáloghitelre gyönyörű otthonokat vesz most is, csak éppen nem aggódik, hogy esetleg elveszti az állását vagy egekbe szöknek a törlesztők (nagyon kedvezményes lakáshitelek vannak kint). De Londonban egy jól menő ügyvéd ugyanúgy megveheti a Kensingtonban fekvő panorámás penthouse lakását, mint ahogy itt is-csak itt jóval kevesebb azoknak a száma, akik szuperjó karriert futhatnak be. Sem lehetőség, sem gazdaság nem pörög idehaza.

Épphogy kilábaltunk a válságól, behozták a CSOK-ot, aminek csupán annyi értelme volt, hogy az építőipari cégek mohón belecsimpaszkodjanak a plusz 10milliós állami "támogatásba" és még annál is igénytelenebb módon húzzák fel a lakóparkokat- amelyek ugyanúgy élhetetlenek.

Ha a csok nem lenne, most kb normál ütemben fejlődne a város is és az emberek is reális áron jutnának ingatlanokhoz.

2019. febr. 20. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:

11-es vagyok.

Ahogy a 14-es írja az tökéletesen így van. Egyetlen apró kiegészítés még a CSOK-on kívül, hogy a kedvezőtlen befektetési kamatkörnyezet miatt alternatív befektetési formákat kerestek a befektetők (alacsony a jegybanki alapkamat), ami viszont kedvez a hitelezésnek. Így szélesebb réteg számára váltak újra elérhetővé a lakáshitelek, illetve aki be akarta fektetni a lejárt lekötéseit az is ingatlanba fektetett. Ez mind-mind felpörgette a keresletet ami szintén megtolta az árakat.

Ezt se felejtsük ki azért.

2019. febr. 20. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim válasza:
Nem. Itt mindenki dicsőíti a kapitalizmust, rendben találják az árakat. Az sem lenne gond, ha duplája lenne, küzdj meg érte ha akarod!
2019. febr. 20. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
11# eszednèl vagy? Milyen rossz beidegződès? Én írtam hogy szerencsénk volt mert nem emelt 8 év alatt a tulaj... Na de álljunk meg azért költeni se költött a lakásra semmit.. Egy szutyok egy szobás albérlet... Átmenetileg (8 év basszus) jó volt de alig vártuk hogy elhúzzunk a francba... Sokszor egy szöget nem verhetsz be a tulaj engedélye nélkül... Másrészt most komolyan fizessek ki valaki másnak havonta 100 ezer Ft-ot? (És még keveset mondtam) egy olyan lakásèrt amit nem rendezhetek be úgy ahogy én akarom és sosem lesz az enyém? Míg a hitelt 12 év alatt kifizetjük... Ha beüt a krach akkor az albérletből is kidobnak.. Az meg hab a tortán hogy albérletbe gyereket vállalni? Már ha megengedik egyáltalán...
2019. febr. 20. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
17-es: leírtál egy szélsőségesen rossz főbérlő típust. Van ilyen, igen. Szerencsére rengeteg a kiadó lakás, lehet arrébb költözni, ha ilyen nyomit fog ki az ember. Én 4 albérletben éltem 10 év alatt és soha sem arról szólt, hogy csak a lakást néztem meg, hanem a főbérlőt is. Mindegyik esetben azt csináltunk a lakással - kis túlzással - amit akartunk. Macskánk is van, alakítottunk is ezt-azt a lakásokon, sose volt semmi probléma, vagy havi revíziók a főbérlő részéről. Ne menjünk el egy szélsőséges példa felé. Hangsúlyozom: nem fikció amit írsz, van ilyen, de nem ez az általános.
2019. febr. 20. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
18# és mennyièrt lehet arrébb költözni? 😊
2019. febr. 20. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
Sajnos meg kell alkudni a lehetőséggel és az anyagi keretekkel, máshogy ma nem megy.
2019. febr. 21. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!