Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ügyvédi megosztásos lakást...

Ügyvédi megosztásos lakást venni problematikus lehet?

Figyelt kérdés
Figyelmeztettek, hogy a lakás, ami iránt érdeklődök, egy helyrajzi számon van a társasház egy másik lakásával. Nem értek hozzá, ez milyen problémákkal járhat? Vagy a gyakorlatban igazából mindegy?
2019. febr. 26. 18:23
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem, nem mindegy.

Osztatlan közös a másik tulajjal. Annak minden hátrányával, előnye nincs.

2019. febr. 26. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Igen, azt sejtettem, hogy előnye nincs, de mik a hátrányai?
2019. febr. 26. 18:35
 3/8 anonim ***** válasza:

Kell kérned az osztatlan közös vagyon megosztását.Ha nem írja alá,akkor pereskedés.Addig nem adhatod el még ő nem írja alá az adás-vételit.Ekkor is pereskedés.Nem jelenthetsz be senkit az Ő belegyezése nélkül.

Te ugyan ezt csinálhatod vele,de ez nem vigasz.

Én csak az után venném meg,ha az eladó tisztázná az ingatlant.Le venné róla az osztatlan közös vagyont.Addig felejtős.

2019. febr. 27. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Társasházi közgyűlési döntés kell róla, foldhivatal eljárás, társasházi alapító okirat módosítás. Macera.
2019. febr. 27. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Még annyi,hogyha akarja még át sem alakíthatod a sajátodat,mert papíron az övé is.
2019. febr. 27. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A közgyűlésnek semmi köze az eladáshoz-vételhez és a megosztáshoz.Ez az adott tulajok dolga.Nehogy a közgyűlés szavazza meg,hogy én eladhatom,átruházhatom a lakásomat,ha ebben az osztatlan közös vagyonban nem tulajdonosok.Ezt a tulajok és a hivatalok,ha kell a bíróság rendezik egymás közt.
2019. febr. 27. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

# 6! Lehet nem fogalmaztam pontosan. A jogi rendbetételhez szükséges amit írtam.

Az előző hozzászóló gondolatát fejeztem be.

2019. febr. 27. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi mindenkinek!!
2019. febr. 28. 00:16

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!