Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Megéri nyaraló venni a Balatonon?

Megéri nyaraló venni a Balatonon?

Figyelt kérdés

Elsősorban olyanok írjanak akiknek vn saját tapasztalata!

Badacsony mellett vennénk felpanoramas 2000nm telket, viszont mivel külterület sajnos csak 3% beepitheto. Ami azt jelenti h elég nagy telekkel kellene foglalkozni-nekem ez az ami a leginkább negatívum.

2 kisgyerek van, 2eves és 3hos. Akinek itt van nyaraló ja mennyire használja ki? Köszi a válaszokat!


2019. márc. 6. 09:04
 1/9 anonim ***** válasza:

Te tudod mennyire érdekel a kerti munka.

Én alig tudtam eladni egy építési telket a balatontól 3 km-re apró pénzért.

Üres telket nem sokan vesznek, gondolom ott még közmű sem nagyon van.

2019. márc. 6. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Gáz kivételével van minden, egyébként egy felkapott hely-Becehegy amiről szó van, sok nyaraloval. A férjemet érinti jobban a kertészkedés de nem szeretném ha az lenne hogy mi a gyerekekkel strandolunk ő pedig fuvet nyír...
2019. márc. 6. 10:24
 3/9 anonim ***** válasza:
18%

A füvet le is lehet nyíratni. Ez még mindig kisebb költség mint a társasházakban az értelmetlenül magas közös költség. És a gyerekeknek sem mindegy hogy egy panelház sokadik emeletén nőnek fel, vagy a nagy kertben és gyümölcsösben futkározhatnak. Meg az sem egy utolsó szempont hogy a család számlákat fizető rezsirabszolga, vagy pedig akár még a villany jelentős részét is előállíthatod magadnak például napelemekkel.

Persze nem rossz élettér egy lakás sem, de nem a mai rabszolgatartó rendszerben, amikor a szándékosan magas rezsi, lakásár és lakbér célja a zsarolás, hogy minden eszközzel munkára kényszerítsék a polgárokat. Jobb ha a gyerekek a szabadsághoz szoknak.

2019. márc. 6. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ha kifejezetten kedveled a folyóvizet és villanyt, netán ásott kutat is nélkülöző nomád életmódot, akkor ne habozz.
2019. márc. 6. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Nyaralót esetleg megérthető, de üres telket nem.

Most csináltam egy kerítést zsalukőböl, én kevertem a betont, én hegesztettem a kaput, egy köműves volt, és így még burkolat nélkül is minimum ötszáz ezer volt!

És ez csak egy nyüves utcafronti kerítés...

3 hetente lejárhattok füvet nyírni, telek adó, stb.

Én inkább elmegyek már egy pár éjszakára egy szállodába és pihenek, nem a kullancsokat szedem össze fűnyírás közben...

2019. márc. 6. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
58%

Külterületi üres telek?

Mégis hány km-re a legközelebbi strandtól?

Amúgy mi köze van egy külterületi üres teleknek egy balatoni nyaralóhoz??!

SEMMI!!

Álomvilágban éltek.

2019. márc. 6. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

20 évig volt nyaralóm a Balaton déli oldalán.

Összközműves, gázfűtéses, kétszintes téglaépület garázzsal és kb. 50 méterre a Balatontól.

Amikor lementünk füvet nyírtunk, sövényt nyírtunk, cserepet igazítottunk, takarítottunk, póktalanítottunk, szellőztettünk, fűzfát nyírtunk, ezt-azt megjavítottunk, miközben folyamatosan harcoltunk az állandó szúnyogáradattal.

stb...stb...

A lényeg, hogy az első két nap általában le sem jutottunk a vízhez.

Persze minden ismerős irigyelt, miközben mi strandolás helyett robotoltunk.

Akkor még a rezsiről, az adókról stb... nem is beszéltem.

Szerencsére sikerült eladni.

Azóta nem vagyunk helyhez kötve, és sokkalta olcsóbban nyaralunk az Adriánál, mint nyaraltunk a sajátunkban.


Nem is értem, hogy egy Balatontól távoli, külterületi üres telekből hogyan lenne olyan "nyaraló" (sok-sok pénz nélkül), hogy ott már csak a füvet kelljen nyírni, meg önfeledten strandolni?!

Attól, hogy a telekről egy komoly távcsővel látni jó időben a Balatont, az még nem "balatoni nyaraló".

Bocs.

2019. márc. 6. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszi az őszinte válaszokat! :) Nem csak ti, ismerősök, barátok is lebeszeltek, kicsit tényleg alomvilagban eltunk- jött egy viszonylag jó lehetőség és majdnem beleugrottunk meggondolatlanul.

Halisten a kezdeti zsongás abbamaradt és rajottunk hogy tényleg egy pénz és munka nyelő dolog, kossz nem :)

2019. márc. 7. 07:23
 9/9 anonim ***** válasza:

Jól döntöttetek, üres telket felesleges venni. Nincs nekünk nyaralónk, abból indulok ki, hogy bátyám kis házán is a tető újracserepezése, lecezése, régi szarufák megerősítése (nem kicserélése, csak megerősítése) kicsivel több, mint 2 millióba került úgy, hogy alacsony volt a munkaköltség, mivel az ács, aki csinálta az rokon és csak a munkatársának kért teljes munkadíjat.

Ebből kiindulhatsz, hogy akkor nektek mennyibe fájt volna egy teljes ház megépítése, főleg, ha normális szakembereket hívtok (olyan, akinek nem láttátok az előzői munkáit inkább le se hívjatok, a fentebb említett bátyám házán 5 különböző villanyszerelő dolgozott és ígyis okádék kaki lett a munka).

2019. márc. 8. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!