Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Szerinted az emberek hány %a...

Szerinted az emberek hány %a fog belebukni ezekbe a 20-30 milliós lakáshitelekbe?

Figyelt kérdés

Ugy veszik fel, mintha teljesen természetes lenne. Huszonévesek 60 éves korukig fizethetik kb.


Én 3-4 milló hitelen toprengek kb. fél éve mert annyi kellene egy élhető nyaralohoz de eddig nem vettem fel...(mert nem mertem)


2019. márc. 7. 09:44
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
90%

Azt nem tudom százalékra,hogy mennyi,de az biztos,hogy sokan.Elég,ha a munkahelyén közlik vele a hírt,hogy keressen másikat.Ha nem egy képzett magason iskolázott dolgozó,vagy szakma nélküli akkor főleg vége lehet.

Az én meglátásom és tapasztalatom alapján,a hitelt annak találták ki,aki rendelkezik a teljes,jövőbeni törlesztő részlettel.A gazdagoknak.Kell ez a biztonsági tartalék,hogy ne adósodj el,ha bármi közbe jön,mert mehetsz az utcára,még úgy is ,ha kilakoltatási moratórium van.A hatóságok nem tartják be ezt a törvényt sem.A youtube-n rengeteg példa van.Egy jogvitás esetet most Molnár F Árpád is élőben közvetített egyet a face book-on.

2019. márc. 7. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:

Egyetértek. Egy magasan képzett még érthető ha nem fél felvenni, mert 1 nap.alatt talál másik munkát ha kell pl. egy orvos


De egy gyári munkás mire fel veszi fel?

2019. márc. 7. 10:48
 3/25 anonim ***** válasza:
63%

Nem az a lényeg mennyi idöre veszed fel, hanem , hogy a törlesztö részlettet könnyedén kitudod fizetni.

Külföldön pont erre mennek rá, a bankot nem az érdekli csak mennyi a fizetésed, hanem mennyi az össz bevételetek+ össz kiadásotok. Az össz bevétel 1/3 legyen a lakhatásra költött összeg.


Miért baj, hogy 60 éves korukig fizetik. Fizessék az albérletet addig? Nem mindegy melyiket fizetik addig?


Pl van egy család aki babát vár, akarnak 2-3 gyereket. Vesznek egy nagy házat, és egy nagyobb hitelt fel. Fizetik kb 20 évig és mikor a csemeték kirepültek lecserélik a házat egy kisebb 2 háloszobás házra, lakásra. Ha 20 év alatt kitudják fizetni szerencséjük van, lehet közben lesz örökség is, vagy nagyobb fizetés is. Ha nem akkor a ház árából vissza fizetik a maradék törlesztöt és a többiböl megtudják venni a kisebb értékü ingatlant.

ìgy éltek 20 évig kényelembe, többet nem fizettek mint az albérletben, és maradt nekik az öregségükre egy kifizetett kisebb ingatlan.

2019. márc. 7. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:

De jöhet egy tartós betegség is. Akkor mit csinál? Vagy szuperhősöknek képzelik magukat?


Ilyen esetben nagyon nem mindegy, hogy 5 millió vagy 25 millió van a nyakamban....

2019. márc. 7. 11:06
 5/25 A kérdező kommentje:

Nem, itt az igényekkel van inkább a gond.


Én is lakásvásárlás előtt állok, de egy tízmilliós nyaralóért, amely belterületi és be tudok jelentkezni a földhöz vágnám a seggem örömömben, ha összejönne.


De itt szinte mindenkinek kertes ház kell kutyával, macskával, 3 gyerekkel, vagy lakás Budapest legjobb körzetében!

2019. márc. 7. 11:10
 6/25 mindentudó99 ***** válasza:
71%

Mert az aztán az igazi hogy életed végéig albérletben tengődsz aztán veref a melled milyen bölcs vagy. Közben ennyi idő alatt ebből lét házat kifizetnél. Aki albérletrzik sz nem lehet beteg nem rúghatják ki? Van már hitelbztosítás is a világon. És azt se értem mire fel írsz ilyen képtelenséget hogy 30 milla hitelt vesz fel egy gyárimunkás

Nem is kaphat annyit

2019. márc. 7. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
79%

Ahogy írod, betegség, de lassan várható válság is. Mértékét nem tudni előre, de 8-10 évenként általában van visszaesés. Előfordulhat simán, hogy jönnek a leépítések. Én rendszerváltáskor megtanultam, érdemes jó hitelt felvenni, de csak akkor, ha gond van, azonnal ki tudom egyben fizetni.

A havi fizura, nem mernék belevágni, hogy majd abból folyamatosan vissza fizetem.

2019. márc. 7. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
50%
Szerintem olyan 35-40% bebukja. Gombokért eladja a fejük fölül a kéglit a bank, mehet albérletbe + a sara is megmarad...nagy karrier. Úgy írja itt valaki a "20 évig fizeti, kissebre cseréli bla-bla", mintha 20 év alatt SEMMI NEM VÁLTOZNA. Pedig fog változni. Mi? Pl.az alapkamat ami most egészen véletlenül rekord alacsony és aminek akár 1%os változása vastagon kihat a fix törlesztőre is. Lesz itt cumi. Kivárjuk és veszünk bankos kéglit a végrehajtótól és nem 30m ért hanem 12ért.
2019. márc. 7. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:

#8


Nem is maagyarázkodok, mert leírtál kb. mindent röviden. Teljesen egyetértek!

2019. márc. 7. 12:31
 10/25 anonim ***** válasza:
53%
Én úgy gondolom, hogy sokan ,mert sokan azt csinálják vesznek hitelből egy lakást, kiadják bérbe és a lakásbérlők lehet kenyéren és vízen fognak élni 130 ezres albérletben, de legalább a gazdag hitelesnek lesz még egy lakása mások verejtékén. Csak ott fog bebukni, hogy ha válság lesz, a lakbért nehezen tudják majd fizetni esetleg a lakásvásárló elveszti a munkahelyét és majd elárverezik lakását.
2019. márc. 7. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!