Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Érdemes lakást venni kiadási...

Érdemes lakást venni kiadási céllal?

Figyelt kérdés

Lenne 9 millió önerőm, a maradék hitelből lenne. Budapesten, a hungárián belül, pesti oldalon vennék 20-24 millió között. Amit aztán ki is adnék, terv, hogy a törlesztőt fedezze a bérleti díj.


Érdemes ilyenbe belevágni? Jelenleg van lakásom, tehát teljesen befektetési célja lenne.



2019. márc. 12. 14:41
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
24%
Szerintem ha passzív jövedelmet akarsz, kb ez az egy, amibe átalgemberként Budapesten érdemes belevágni. Én is ezen agyalgatok egy ideje.
2019. márc. 12. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim válasza:

Szia!

nem tudom, mennyiért lehet kiadni Pesten egy lakást,

de ha évi 10%-ot kb be tudsz húzni rajta, akkor igen, megéri! Illetve, ha ki tudod adni annyiért, amennyi a havi törleszőrészlet.

2019. márc. 12. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

10 millió hitel 15 évre a lakáshitel kalkulátor szerintem havi 75 ezer. Annyiért egy kis garzont lazán ki lehet adni ahogy elnézem az árakat. Sőt.


Az a baj, hogy nem tudom eldönteni, hogy megéri e még beszállni. Megy ez még fölfelé? Ha megtorpant vagy elkezdenek esni az árak az nagyon nagy szívás.

2019. márc. 12. 14:58
 4/18 anonim ***** válasza:
Érdemes, sajnos vagy nem sajnos (én 10 éve egy 35 ezres garzont béreltem lakótárssal, így is eladósodtam az egyetem végére, nem tudom, hogy a mai fiatalság, vagy az én gyermekeim hogyan fognak oktatáshoz jutni...). Na mindegy, ez van, ezt a helyzetet kell megoldani. Érdemes szerintem, olyan hatalmas esés nem várható, oké, egy gazdasági válsággal jöhet némi stagnálás, keresletcsökkenés, de az élet nem áll meg, sokan továbbra is bérelni kényszerülnek majd, maximum emelni nem tudsz. Aztán néhány év alatt lecseng és folytatódik minden tovább. Nem fognak az ingatlanárak megfeleződni vagy ilyesmi, vagy ha igen, akkor már úgyis mindegy, mert államcsőd, háború vagy hasonló van.
2019. márc. 12. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Még ha esnek is az árak (amit én nem hiszek).

Te most beleteszel 9 milliót. és lesz egy 15-20 milliós ingatlanod a végén.


Na, szerinted megéri???

2019. márc. 12. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
27%
Ez a terv nálunk is, csak mi nem garzonban hanem 4szobásban filózunk (30-45e/szoba). Aztán jöhetnek az egyetemisták lakni.
2019. márc. 12. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
54%

"megéri e még beszállni."


Amíg ezen vacillálsz közben már egy csomó pénzt vesztettél.

2019. márc. 12. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
91%

Be is kell rendezni, és el is romlanak a gépek.

Adózni is kell, és kifoghatsz köcsög bérlőt.

Tíz év múlva fel kell újítani.

Ezt mind bele kell kalkulálni.

2019. márc. 12. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
83%
Kínálatot nézted már? Mert 24 millióig nagyon kis lakást kapsz csak az általad elképzelt zónában. Kicsit és valószínűleg felújítandót. Persze ebből is simán kijöhet a havi törlesztőd bérbeadásnál.
2019. márc. 12. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
31%

Ez szimpla matek. Kell hozzá egy papír meg egy ceruza.

Mi nem hitelből vettünk befektetésnek meghomestage-ingeltük, portfóliót is csináltunk, és úgy találjuk, hogy nem éri meg anyagilag kiadni, inkább üresen tartjuk és még a közös költséget is fizetjük, és eladjuk majd nyereséggel.

2019. márc. 12. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!