Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Létezik olyan, hogy értékbecsl...

Létezik olyan, hogy értékbecslés nélkül, a tulajdoni lap alapján előre megmondja a bank, hány százalék önerőt kér?

Figyelt kérdés
Házvásárlás előtt állunk épp, egy pénzügyi tanácsadó segít nekünk. Megvan a kiszemelt ház, a környékhez képest jó áron. A tanácsadó elkérte a tulajdoni lapot, és beadta két banknak, akik 36, illetve 40 százalék önerőt mondtak. Értékbecslés nem történt egyáltalán, senki nem látta a házat a bankoktól. Ez tényleg így működik? A tulajdoni lap alapján előre megmondják, hogy hány százalék hitelt adnak max. az ingatlan árából? Tavaly már majdnem vettünk egyet, akkor szó nem volt ilyenről, nekem ez kicsit furcsa. Nem a hitelképességünkkel van gond, elvileg az anyagi helyzetünk alapján sokkal többet is felvehetnénk, konkrétan a tulajdoni lap alapján kaptuk ezt az eredményt. Jól érzem, hogy itt valami nem oké?
2019. márc. 26. 18:44
 1/8 anonim ***** válasza:
35%

Jól.


El sem olvastam a kérdésed, de jól gondolod.

2019. márc. 26. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Biztosítás kötésekor se jönnek ki megnézni, építőanyagok alapján kalkulálnak. Kisebb településen elképzelhetőnek tartom hogy így járnak el, ezért is magas a várt önrész.
2019. márc. 26. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Ez konkrétan egy drága része az országnak, bár a szóban forgó település falu, ettől függetlenül az egekben erre az árak. Szóval nem egy borsodi zsákfaluról beszélünk, ahol nincs semmi.
2019. márc. 26. 19:14
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
úgy tudom, újabban van statisztikai alapú értékbecslés, amikor a kapott infók és a település statisztikai adatai alapján állapítják meg az értéket. De ez nagyobb városokban működik. Milyen településen van az ingatlan?
2019. márc. 26. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Egy dunakanyari település. Azért mondom, elég drága hely különben, nem is értem az egészet.
2019. márc. 26. 19:22
 6/8 A kérdező kommentje:
Hátha másnak is hasznos: megkérdeztem egy hitelügyintézőt, igen, ilyen létezik, van településlista, amitől a bankok nem szeretnek eltérni. Szóval ez van sajnos.
2019. márc. 26. 20:19
 7/8 Estádio de Felchút ***** válasza:
Persze, ha pricemap-es (banki értéktérkép) a lakás, akkor nincs értékbecslés. Pont kifogtátok (ez amúgy lehet jó és rossz is).
2019. márc. 26. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
De, ettől függetlenül lesz értékbecslés is, és elvileg az történik, hogy nem a vételár x%-át finanszírozza a bank, hanem a becsült érték x%-át. Tehát elméletileg még így is járhatnánk jól, csak nem túl valószínű, mert kb. szökőévente fordul elő, hogy az értékbecslő nagyobb összeget ír a lapra a vételárnál, akkor is, ha egyértelműen többet ér a ház.
2019. márc. 27. 12:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!