Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Be kell forgatni az eladott...

Be kell forgatni az eladott ingatlan vételárát az új ingatlan vételébe?

Figyelt kérdés
Úgy tudom régen volt ilyen, de ma hogy szól a törvény? Vagy le tudok csippantani belőle valamennyit?
2019. ápr. 24. 17:56
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Úgy gondolom máshogy számolják ki az illetéket,ha a 2 nek köze van egymáshoz .
2019. ápr. 24. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Lehet, igen, de semmit sem találok róla. Ma nem barátom a google.
2019. ápr. 24. 18:37
 3/6 anonim ***** válasza:
Az ügyvéded megmondja már most.
2019. ápr. 25. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 xswerdy ***** válasza:

alapesetben természetesen nem. Ha eladsz egy ingatlant, vehetsz helyette olcsóbbat, drágábbat, kettőt, hármat, vagy egyet sem. A Te dolgod.


Bizonyos állami támogatásoknak (CSOK) feltétele az eladás, és a vételár beforgatása.


Ezen kívül lehet adózási, ill. illeték hatása, mindkettő változott az elmúlt években.


Adó: ha drágábban adod el, mint vetted, a különbözet adóköteles (de 5 év után már nem). Korábban ez alól mentesülhettél, ha lakóingatlanba fektettél, de most már nincs jelentősége.


Illeték: ha drágábbat veszel, csak a különbözet után kell illetéket fizetned. Ha olcsóbbat, akkor nem fizetsz illetéket (korábban ilyenkor is a különbség után fizettél).

2019. ápr. 26. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
A csok feltétele? Hajjaj.
2019. ápr. 29. 11:58
 6/6 anonim válasza:

Ez a te döntésed....arra viszont figyelj,hogy ha nem az eladott ingatlan árából veszed az újat,akkor illeteket kell fizetned,ami ha jól tudom,az új ingatlan vételárának 4 %-a. (erre nem emlekszem pontosan). Ha a régi árából veszel ujat,akkor azt érdemes feltüntetni az adásvételi szerződésben. (ez csak egy jó tanács,velem a NAV tavaly 168 ezer ft-ot akart kifizettetni illeték gyanánt,mert ők csak azt látták,hogy vettem egy házat,de azt már nem,hogy ez a pénz lakáseladásból származik. De bevittem az eladott ingatlan adásvételijét hozzájuk és így nem kellett fizetnem.)

De ha nem az eladott ingatlan árából akarod finanszírozni az újat,akkor arra költöd a pénzt,amire akarod.....

2019. ápr. 29. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!