Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Milyen környéknek számít...

Milyen környéknek számít Óbuda vagy Kelenföld?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Budapestre fogunk költözni és ismerkedünk a városrészekkel.


A munkahelyünk a belvárosban lesz, de itt annyira nem szeretnénk lakni. Ezért fontos, hogy jó közlekedés legyen a kerület és a munkahely között.


Óbudán a villamos közelében (5 perc gyalog) vagy Kelenföldön metró közeli, vagy 4-es vonal környékeken gondolkodunk, de egyáltalán nem tudjuk megítélni, hogy mennyire biztonságos, kulturált, stb a környék.

Nem nagyon szeretnénk rengeteg panelra néző otthont, de dombon sem nagyon tudjuk elképzelni vagy forgalmas út mellett.


A 4-es metró vonala, Lágymányos vagy akár a Mammut környéke egyébként milyen környéknek számít?


Köszönöm!



2019. ápr. 26. 15:07
 1/8 anonim ***** válasza:

A Mammut környékéről tudok nyilatkozni.

Az egy jó környék.

2019. ápr. 26. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszi.


Miért ítéled meg jó környéknek?

2019. ápr. 26. 15:17
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Kelenföld a szerelmem. 2,5 évig dolgoztam ott, de már előtte is ismertem.


Szerintem egész jó környék, bár nem tartozik a legelitebbek közé és talán a legbiztonságosabbak közé se, de sok a fa, a zöld, nem belváros, mégis minden közel van.

Sok a családos, sok a kiskert, gondozott előkert, fejlődik a terület.

Az utolsó hónapokban, amikor ott dolgoztam, azon gondolkoztam, hogy le kellett volna fotózni a környéket amikor ott kezdtem dolgozni és az utolsó napokban. Nagyjából minden épületet felújítottak ezidő alatt pl, irodaházat, panelt, nem panel társasházat (ami korábban omladozott).



Nekem már most hiányzik Kelenföld.

2019. ápr. 26. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Óbudával is minden rendben, bár az általatok kinézett része már rettentő zsúfolt lett.
2019. ápr. 26. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

3-as, 4-es köszönöm szépen!


Örülök, hogy fejlődik Kelenföld.

Mégis mi lenne az az ok, ami miatt néhol nem túl biztonságosnak ítéled meg?


Illetve az Óbudai részt úgy érted, hogy sok a panel azon a környéken, vagy a zsúfoltságot mire érted?

2019. ápr. 29. 08:14
 6/8 anonim ***** válasza:

4-es vagyok: nem a panelokra gondolok, hanem a Kolosy - Vörösvári - Bécsi út háromszögben csúcsidőben rettentő a torlódás. (És persze az utcák és az üzletek sem kihaltak.)

Ettől még szeretem, régen ott laktam a Kolosy közelében, most már az agglomerációban, és már nem költöznék vissza.

2019. ápr. 29. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nagyjából ismerem mindkét kerületet. Mindkét kerületben laktam, illetve Óbudán már 3 éve itt vagyok. Előtte egyetem miatt jártam itt. Kelenföldön pedig albérletben voltunk.


Kelenföld. A Móricz Zsigmond tér és környéke zsúfolt és a belvároshoz tartozik. A paneles részek úgy, mint Gazdagrét, Városközpont, stb. teljesen korrektek. Szigetelnek, fejlődnek. Az ablertfalvai rész egy kicsit gáz, de belefér. Van egy-két rész, ami lemaradt a szocializmusban mind kívül, mind belül. Ajánlott kerület.


Óbuda jóval kevésbé egységes, mint Kelenföld. Köszönhető annak, hogy különálló város volt, illetve még ott van a Békásmegyer is. Óbuda (várorész) a Vörösvári úttól délre eső része és Újlak, hegyek, Pók utcai lakótelep nagyon-nagyon jó környékek. Mi a Lajos utcában lakunk és az index cikk szerint ebben az utcában vannak a legkeresettebb panelek :) -> [link] Óbuda többi része is fejlődik és javul, de vannak elmaradott részek, mint pl. Óbuda (városrész) ÉK-i része. Ajánlott kerület.

2019. máj. 2. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Óbudáról ugyan nem tudok nyilatkozni mert, nagyon ritkán járok arra viszont, Kelenföldről nekem is jó véleményem van a városrészről mert, ott van a 4-gyes metró, és folyamatosan épülnek az új társasházak és lakóparkok.

Közbiztonságilag is jó meg, rengetegféle busz, és villamos jár arrafelé.

2019. máj. 7. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!