Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Egy 20-30 nm-es lakásban hogy...

Egy 20-30 nm-es lakásban hogy lehet élni?

Figyelt kérdés
Mert ha még olcsó lenne azt mondom jól van, de horror áron mennek ezek a kis lakások. Láttam olyat is ami 12nm és 18 millió forint :D Godolom régi cseléd wc-ből kialakított "lakás" :)

2019. máj. 25. 15:27
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon drága lett minden.

Én albérletben vagyok egy icipici garzonban a párommal. Mi jól elvagyunk, de vendégeket már nem szoktunk fogadni, ahhoz kicsi. Szerintem elkezdeni az életét a szülőktől külön tökéletes. De nyilván ha lesz gyerek nagyobb kell.

Én biztos nem venném annyiért amennyiért árulják ezeket mostanában..

2019. máj. 25. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
1# vagyok, egyetemistaknak vagy egyedülállóknak is tökéletes egy ekkora lakás. Inkább egy kicsi garzon, minthogy egy nagy lakásban legyek lakòtàrs, másik x ember mellett. Jobb egyedül szerintem, nem kell alkamazkodni senkihez.
2019. máj. 25. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván nem 3 gyerekes családoknak hirdetik, hanem mondjuk diákoknak, melósoknak, akik nem szeretnének messziről bejárni.
2019. máj. 25. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Egy 25-30 m^2 garzonban (főleg ha galériás), egy ember teljesen kényelmesen, 2 pedig szűkösen, de el tud lakni.
2019. máj. 25. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanúgy, mint bármilyen lakásban.


Egyszerűen vannak emberek, akik nem lakásban/házban "élnek" hanem a városban, országban vagy az egész világon. Sokat utaznak, sokat vannak távol.


Én eddig azért nem béreltem lakást, mert hétköznap este 7-8-ra érek haza, megnézek egy filmet és alszom. Hétvégén meg eljárok túrázni, vidékre. Ha mégis otthon vagyok, akkor meg gép előtt döglök. Ehhez nem kell nekem 100+ nm ház.


Mondjuk ha lehetőségem úgy adja, akkor ki fogok venni egy nagyobb 1,5 szobás lakást, egyszerűen azért, mert unom a lakótársakat és hogy idegenekkel kell együtt lennem. Plusz néha jó lenne vendéget is fogadni.


Ha sajátot kellene venni akkor mondjuk én is igyekeznék kertes házat, mert csak jobban elvan ott a gyerek, elfér az autó, meg jöhetnek vendégek.

2019. máj. 25. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
48%
Ezek túlnyomórészt ingázólakások vagy turistaszállások.
2019. máj. 25. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
61%
Lakni lehet, élni nem. Más a két fogalom.
2019. máj. 27. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
A kérdésre válaszolva: kompromisszumosan. Ha párod van, akkor nehezen, egyedül még csak-csak, de ha vendégeket fogadnál, pl. szülőket vidékről akiket azért normálisan elszállásolnál, akkor szinte sehogy. Persze mindent meg lehet oldani, ha elég kreatív vagy. Családalapításra viszont kompromisszumokkal sem alkalmas, már ha nem elfogadható kompromisszum valakinek az, amiben pl. a borsodi gettókban élő cigányok nevelnek 4-5-6+ gyereket. És itt most a hely szűkösségére gondolok.
2019. máj. 27. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Mi laktunk 12nm-en.

2009-ben vettük 4 millió forintért, 1,5 millióból felujitottuk.

A rezsi k télen volt 25 e Ft.

Teljes értékű galéria volt felette, így lent volt a konyha, fürdő, fent a hálószoba.

Vendegagyon meg vendégünk is volt néha.

7 évig laktunk rengeteget spóroltunk, majd mikor az első lányunk született, előbb kiadtuk 100 e Ft-ért, majd nem sokkal később eladtuk, és most 120 nm-en élünk kerttel a kicsike árából.


Szóval két huszonéves fiatalnak akik dolgoznak, buliznak tökéletes eletkezdesnek.

21 évesen vettük, 30 évesen családi házunk volt. A lakás eladás előtt pedig családi házat bereltunk, hogy lássuk, ott akarunk e élni.

A berles+rezsi kijott a mi bérleti dijunk feléből, a többi ment megtakarításba.

2019. jún. 4. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
53%
#9 vegyél most 12m2-t - akárhol is legyen - 4.5 millióért... Még Ózdon se kapsz.
2019. jún. 4. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!