Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Hogyan zajlik a vásárlás...

Hogyan zajlik a vásárlás előtti állapotfelmérés szakember (építész) által?

Figyelt kérdés

Mennyi időt vesz kb igénybe amíg megállapítja hogy érdemes-e adott házat megvenni, és az esetleges hibák javíthatók-e?

Általában mennyi pénzt kérnek érte?

Csak akkor hívjam ha már tényleg a vásárlás előtti fázisban vagyok, vagy simán "háznézőbe" is eljön, ha egy nap mondjuk 4 helyet meglátogatunk (15km-es körzetben).

Nyilván vannak dolgok amihez neki van szeme vagy épp meg tudja mondani hogy pl egy vizesedő fal miatt elálljak-e a vételtől.



2019. júl. 4. 22:20
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nincs annyi pénzed amennyiért végig jár veled 4 házat...
2019. júl. 4. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nekünk 20 vagy 30 ezret kért egy-egy látogatásért. Végtelenül elégedettek voltunk vele. Gyakorlatilag veled együtt megy és néha kérdez, illetve kér.
2019. júl. 4. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Budapesten ismerek olyan szakit, aki 15/ kiszállásért néz veled kecót.
2019. júl. 4. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Egy ismerősöm ajánlott egy építészt, még nem beszéltem vele hogy mennyit kér vagy hova mennénk.

Szóval akkor érdemes csak akkor elhívni ha már van konkrét kiválasztott ház amit szerintem megéri megvenni és ő vagy igazol vagy lebeszél? Gondolom alkudni is könnyebb ha egy szaki azt mondja sokat kell még rákölteni vagy nem éri meg a hirdetett árat.

2019. júl. 5. 00:34
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Az alku attól függ, hogy milyen ár-érték arányon hirdeti meg az eladó.

Statikust/szakértőt már csak akkor szokás hívni, amikor megvan a kiszemelt ház. Teljesen fölösleges mindenhova elcipelni, ami lehet, hogy valamilyen teljesen más okból nektek sem felel meg, nem tetszik.

A kiszemelt ingatlant is csak akkor indokolt megnézetni, ha pl. régebbi építés és látható problémák vannak, amiket valószínű idővel orvosolni kell. Pl. hepehupás tetőfelület, kitüremkedések a falon, repedések, stb. Továbbá én hívnám akkor is, ha nem látszik, hogy van-e a háznak beton alapja és ha vegyes falazatú egy ház.

Egy sátortetős tégla házat, amit két éve újítottak teljesen fel, valószínű nem nézetnék meg, nincs értelme.

2019. júl. 5. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Felújítandó házat szeretnénk venni, jellemzően régi (50-100 évest) így aztán sok "kockázati tényező" bejátszhat. Alap, fal, tető bármi lehet ami akkora pénzt vinne el hogy nem éri meg megvenni.
2019. júl. 6. 01:56
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Én már csak oda vinnék szakembert, amit én már előtte kiválogattam és más szempontokból is jónak tűnik (pl. szomszédok). Tehát leginkább 1 helyre, vagy max 2-re.
2019. júl. 6. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ez az a tétel amin a helyetekbe nem spórolnék. Szakember kell ide nem a legolcsóbb. Komoly milliókat lehet ezen bukni később.
2019. júl. 6. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!