Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Hogyan adjam el a falusi...

Hogyan adjam el a falusi hàzàt a nagymamámnak?

Figyelt kérdés
Nagymamám el akarja adni a családi házát. Sajnoa rossz a környèk. Milyen eszközökkel hirdessem? Facebook, ingatlanközvetítös oldalon fent van. A házra most írjuk ki hogy eladó. 3 szobás családi ház sajnos falusi csok bevezetés ellenére sem kelt el. Csokra alkalmas.
2019. júl. 9. 12:50
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:

11: És ki a tulajdonosa az üres házaknak? Az állam?

Vagy magánszemélyek?

2019. júl. 18. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:

#21 ne éld bele magad az üres ház olcsón illúziójába.

Nem rosszindulatból, tapasztalatból mondom hogy ezek nem véletlen üresek. Az esetek a következők:


1. banki visszavett, árveréses (bármely verzió

2. banki visszavett, de visszavásárolható a tulaj által (ergo máshol lakik, és nem foglakozik vele, vagy nincs pénze visszavenni)

3. NAV által lefoglalt

4. előbbiek nyomán, esetleg átszállt az önkormányzatra a tulajdonjog, bérlakás, vagy csak úgy, hogy legyen

5. tulajdonos saját tulajdona, de külföldön dolgozik, él, néha hazajár rendberakni

5. előbbi, de már kiköltözött véglegesen, ház meg marad romnak menni

6. több tulajdonos, családtagok öröklés útján megszerezték, de nem tudnak megállapodni

7. több tulajdonos, megegyeztek, egyikük pl. gyerekének tartja fenn későbbre

8. cigányos település, vagy csak utca miatt kimenekültek a tulajok, de eladni nem sikerült, mivel potom pénzért vették volna meg, most meg már még annyiért se menne el

9. 10. 11. ... biztos van még sok verzió.


A lényeg, hogy én próbálkoztam ilyen üres házakkal, egyik a piaci ára dupláját kérte érte, inkább menjen tönkre de elkéri az árát. Ez a leggyakoribb, hogy eladná de csak ha valami madár kiperkál neki ennyit és ennyit. Én is azt hittem hogy fú de jó, biztos szabadulnának tőle, olcsón ideadják az ilyen házakat, hát egy frászt, még drágábban.

2019. júl. 18. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!