Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Miért nem népszerűek a kertkap...

Enkidu kérdése:

Miért nem népszerűek a kertkapcsolatos udvari lakások? Miért olcsóbbak, mint egy hasonló paraméterekkel rendelkező társas-házi lakás?

Figyelt kérdés
2019. júl. 22. 14:46
 1/9 anonim ***** válasza:
67%
Nem egyértelmű, mire gondolsz?! Földszinti lakásra, ami kertkapcsolatos, vagy esetleg sorházra, amelynek a kertje, udvara osztatlan közös tulajdon lehet a többi lakóval.
2019. júl. 22. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
90%

Mert közös lónak túros a háta. Igazából semmit nem csinálhatsz a közös udvarban ha valakinek nem tetszik a lakók közül, megvétózhatja. Nem ültethetsz virágot mert a szomszéd gyerek allergiás a méhekre vagy a pollenre. Nem sütögethetsz mert másokhoz beszáll a füst. Nem ültethetsz paradicsomot mert rontja az összképet. Nem lehet kint a kutyád/macskád mert valakinek nem tetszik. A rendben tartás is közös feladat (lenne). Gyakorlatilag annyi a te tulajdonod amíg a teraszod/erkélyed tart.

Amelyik ismerősöm ilyenben lakik, mind csak panaszkodik.

2019. júl. 22. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
73%
Én nézegetek sorházi kertkapcsolatos lakásokat és szerintem drágábbak, mint kert nélkül. Bár hozzátenném ezek 50-200 m2-es bekerített privát földterületek. Mert nekem ennyi pont elég, viszont fű nélkül nem akarok lakást. Mert úgy szeretnék ücsörögni a teraszomon, hogy nem lát senki és legyen hová tenni majd a nem létező jakuzzimat :) (persze ha lesz rá egyszer lóvé).
2019. júl. 22. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ha privát a kert, az èrtèknövelő. Ha közös udvar van az ablakod előtt,bnetán közterület, az csak hátrány, nem lenne nyugtod az ott matató gyerekektől, felnőttektől, bagózóktól, hugyozóktól, zenehallgatóktól.


Most nèztem egy lakást, kertkapcsolatosnak írta a paraszt, mikor a franciaerkèly a beton közparkolóra nyílt :D Esküszöm az ablaktól fèl mèterre állt egy szakadt lada, mellette meg a garázskocsma. 10 emeletes panel szabolcsban 25 millióèrt :D De kertkapcsolatos :D

2019. júl. 22. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
84%
Ma nagyon divatos osztatlan közös tulajdonra húzni sorházakat, ikerházakat, akármiket. Tök jól is néznek ki, némelyik egészen olyan, mintha SAJÁT udvarral rendelkezne, de ha megnézi az ember a tulajdoni lapokat kiderül, hogy az bezony közös. És ha valami közös, az sosem szül semmi jót. A leírtakon felül kardinális kérdés pl. a közművek helyzete is.
2019. júl. 23. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Mert nem akarok másokkal közösködni. Vagy veszek kertes házat, ahol a kert csak az enyém, vagy lakást, ahol nincs kert. Közös kert a szomszédokkal nem kell, mert úgysem tudom úgy használni, ahogy akarom, akkor meg minek van.
2019. júl. 23. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek!

Arra vonatkozóan van ötlet, hogy számosítva hány %-al érhet kevesebbet egy ilyen ingatlan, mint egy lakás?

2019. júl. 24. 22:20
 8/9 anonim ***** válasza:

Biztos nincs ilyen szazelek.

Annyit ér, amennyiért megveszik.

2019. júl. 27. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Valaki direkt ilyet keres. Mert van kertje, de mégsincs vele gondja. Aki kert nélkülit akar, annak az ér többet.
2019. júl. 31. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!