Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Milyen kukacok lephették el a...

Milyen kukacok lephették el a konyhaszekrényt?

Figyelt kérdés

Két napig nem voktam itthon. Reggel, mikor kinyitottam a konyhaszekrényt láttam hogy mintha ki borult volna a rizs. Nem foglalkoztam vele, korán volt és rohantam dolgozni. A munkahelyen kezdtem agyalni rajta hogy ott csak tasakos rizs van. Ráadásul kb egy hónapja nem ettem rizst. Mikor hazamentem láttam h azok nem is rizs darabok, hanem pont akkora méretű kukacok. Azonnal kipakoltam onnan mindent és kidobtam amibe belemászhattak. Majd hangyaírtó raiddel befújtam ott mindent. Kitakarítottam, majd sanytollal áttöröltem mindent.

Miféle kukacok lehettek azok, illetve hogy kerültek be oda?

Külsőre pontosan úgy néztek ki, mint egy rizsszem, csak egy árnyalattal sötétebb volt a színűk. Méretük is a rizshez volt hasonlatos. Szerintem több száz volt bent.

Rizs volt a szekrényben, de tasakos, fűszerek, cukor, só. Illetve győri édes zabfalatok.

Kel félnem h újból felbukkannak a lakásba?

Köszönöm szépen a segítséget előre is!


2019. aug. 13. 13:52
 1/3 anonim ***** válasza:
Félni nem kell, emberre nem támadnak. Feltehetően valami élelmiszerre(be) lepetéző rovar nyűvei.
2019. aug. 13. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem tudom miféle kukacok (a lisztkukac sokkal vékonyabb), de szerintem a zabfalatokba petézhetett valami és az üzletből hoztad őket haza, nálad pedig éppen továbbfejlődtek.

Nem gondolom, hogy emberre ártalmasak lennének, inkább visszataszítóak.

2019. aug. 13. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Volt nálunk is hasonló, és a boltból a rízzsel együtt jöttek. Érdemes a rizst befőttes üvegekben lezárva tárolni.
2019. aug. 15. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!